lukaskmn1 lukaskmn1 komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Velmi zajímavá kniha, ať už myšlenkami či dějem. Pravdou je, že jsem podle názvu očekával naprosto něco jiného, ale nejsem žádným způsobem zklamán a paradoxně pomýšlím na to, že se stanu pastýřem. Konec byl zvláštní, rozhodně bych čekal příběh zakončený více otevřeně, ale chápu následné přirovnávání s knihou Malý princ. Rozhodně doporučuji.

31.10.2022 5 z 5

Mýtus o Sisyfovi Mýtus o Sisyfovi Albert Camus

Upřímně řečeno, pravdu doufám, že se mě nikdy nikdo nezeptá, co vlastně absurdno znamená... Jinak se jedná o výtečnou knihu. Samozřejmě netvrdím, že jsem pochopil vše, ale rozhodně bych doporučil ostatním. Název i obálka je poněkud zavádějící, čekal jsem, že bude rozebírán pouze příběh o Sisyfovi, ale definice absurdna jistě přišla vhod.

29.10.2022 5 z 5

Zemři se mnou Zemři se mnou Martina Šourková

Velmi zajímavá kniha. Série povídek určitě zaujala a knihu bych dozajista doporučil ostatním. Originální ztvárnění po grafické stránce.

27.10.2022 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Velmi zajímavá kniha. S autorem jsem se nedávno setkal na přednášce Ženy v literatuře a opravdu mne překvapil (myšleno v dobrém). Děj knihy je situovaný do volně navazujících povídek, kdy každá z nich osahuje přesně to, co jsem od nich očekával. Sice bych klidně vyjmul první povídku a místo ní dosadil na konec jinou, ale celkově vzato knize napomohla nepřeberná hromada naprosto geniálních hlášek.

25.10.2022 5 z 5

Rozhodně jedna z nejzajímavějších knih, které jsem kdy četl. Četl jsem anglicky v originále a i když jsem se musel místy vracet, jelikož jsem se začínal ztrácet, tak je to opravdu výborná kniha. Rozhodně obdivuji představivost Lewise Carrolla, ať už v díle Alice's Adventures in Wonderland nebo Through the Looking-Glass. Skvělým doplňkem díla pak jsou ilustrované obrázky přímo od autora a básničky plné geniálních slovních hříček. Rozhodně doporučuji pro každého, rozhodně bych na to nepohlížel pouze jako literaturu pro děti. (Film jsem neviděl a nijak jej vidět ani neplánuji.)

22.10.2022 5 z 5

Alenka za zrcadlem / Through the Looking Glass Alenka za zrcadlem / Through the Looking Glass Lewis Carroll (p)

22.10.2022 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Velmi zajímavá knihy, co se týče děje i způsobu, jakým je napsána. Zejména postava Holdena je dokonale propracovaná a čtenář jen stěží dokáže vydedukovat, co se v knize stane. Závěr knihy bych sice trochu více rozepsal, ale i to činí knihu mnohem originálnější než jsou ostatní. Nespisovnost některých výrazů mi osobně nikterak nevadila, jelikož to výborně sedělo do vyprávění.

27.09.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Sice jsem čekal naprosto něco jiného, ale opravdu jsem si příběh oblíbil. Kniha sama o sobě byla přehledná, delší souvětí nejsou žádným problémem a naopak knize přidávají na hodnotě. Naprosto jsem si oblíbil postavu pana Hubičky, jako klasického pábitele. Celkově vzato bych Ostře sledované vlaky nazval jedním z vrcholných děl české literatury a rozhodně ho doporučil komukoliv jinému.

27.09.2022 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

24.09.2022 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

22.09.2022 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Geniální kniha. Rozhodně bych ji doporučil k maturitní četbě, pokud tam ta možnost je. Děj je velice poutavý a rozhodně dokáže zaujmout, když se do domu nastěhuje nové služebnictvo, tak se přeci jen nedá přestat číst. Rozhodně nemám rád, když od začátku knihy vím, jak dopadne konec, ale tady to bylo přímo naopak. Upřímně doufám, že se povídka stane českou klasikou a přiláká mnohem více čtenářů.

19.09.2022 5 z 5

Četl jsem již většinu děl od Murakamiho a s naprostou jistotou mohu říci, že toto patřilo mezi jeho vrcholná díla. Děj je výborně propracovaný, postavy naprosto reálné a co osobně na Murakamim obdivuji je, že čtenář nikdy neví, jak se zápletka vyvine.

17.09.2022 5 z 5

Strážce stromů a jiné povídky Strážce stromů a jiné povídky Martin Rosocha

Naprosto geniální.
Všech padesát povídek bylo výborně napsáno a rozhodně bych je doporučil ostatním. Povídky jsou poněkud kratší, ale výborně stručně napsány a zvláště pak ty s japonskou tematikou.
Nevíce se mi osobně líbily povídky Strážce stromů, Řepka olejka, Mrakodrap, Prcek z Venkova a Tam na konci vesmíru.
Zaručeně si počkám na autorovo další dílo...

10.09.2022 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Rozhodně výborná kniha, plná zajímavých příběhů. Mezi mé nejoblíbenější bych zařadil například Zamilovaný Samsa a Muži, kteří nemají ženy. Povídky samy o sobě nejsou nijak rozsáhlé, ale přitom si udržují zajímavý děj.

03.09.2022 5 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

02.09.2022 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

01.09.2022 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

29.08.2022 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

21.08.2022 5 z 5

21.08.2022 5 z 5