Luis Luis komentáře u knih

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Výborná kniha. Spoustu informací.

01.02.2024 5 z 5

Rozprávač Rozprávač Dave Grohl

Bohužel, kniha mi přišla zajímavá tak do poloviny, kdy skončilo vyprávění o Nirvaně a přišly pasáže typu „Cool, viděl jsem Eltona Johna.“ a podobně.

30.11.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dávám plný počet, přestože některé pasáže jsou hůře uvěřitelné. Co je popsáno naopak zcela reálně jsou emoce opuštění, strachu a lásky, které nutí k zamyšlení.

17.10.2023 5 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Krásná malá knížečka. Přesto se nikde moc nedozvíte, že se jedná o krátké deníkové zápisky, což někomu nemusí vyhovovat.

05.03.2022 4 z 5

Radost z nedokonalosti Radost z nedokonalosti Damon Zahariades

Knížka hodně krátká, která ale nabízí poměrně trefné rady pokud máte pocit že na vás negativně působí perfekcionismus.

26.12.2021 3 z 5

Z deprese ke štěstí Z deprese ke štěstí Dominika Nicha Marhoul

Pro ty, kdo se setkali v životě s depresí kniha přináší zajímavé myšlenky a zároveň není zbytečně dlouhá a nastavovaná nějakou omáčkou kolem, takže ji hodnotím kladně.

05.09.2021 4 z 5

Narcismus – vnitřní žalář Narcismus – vnitřní žalář Heinz-Peter Röhr

Škoda, že se celá kniha tak křečovitě drží úvodní pohádky. Popisovat takové niterné hodnoty (a že skutečně je co nabídnout) a zároveň do vyprávění neustále míchat princeznu a žáby mě při čtení dost mátlo a ve výsledku jsem možná nepochytil vše co autor zamýšlel.
Díky alespoň za celkem obsáhlý doslov.

05.03.2021 3 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Tohle je prostě o ničem. A to mi romantika jinak nevadí, jenže problém je v tom, že autorka nemá dohromady co říct. Všechno jsou to takové laciné skoro deníkové zápisky jedné holky bez nějaké pointy.

05.03.2021 1 z 5

Sex jako cesta k Bohu Sex jako cesta k Bohu David Deida

Kniha není špatná a obsahuje zajímavé myšlenky, ale nemůžu si pomoct, v některých kapitolách opakuje to stejné pořád dokola.

24.11.2020 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dostal jsem se něco za polovinu, čekajíc, že kniha konečně nabere nějaký děj ale marně. Zdaleka nejhezčí je asi ta obálka.

29.03.2020

Neradost Neradost Karel Novotný

No nevím, kniha jako taková je hezky zpracovaná a třicet pohlednic k tomu se mi líbilo, ale jinak je obsahově dost chudá. Dokonce tak, že kdyby nebyly mezi úryvky tak velké mezery, tak to ani na knihu nevyjde.
Za mě tedy spíš zklamání.

20.02.2020 2 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Pár zajímavých myšlenek a pro někoho vtipných situací tam je, ale znovu už raději ne. A na pokračování si nechám zajít chuť.

02.02.2020 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Zbytečně kýčovitý konec se k tomu moc nehodil a kniha mohla být klidně o něco kratší.

19.05.2019 3 z 5

Deprese jako šance Deprese jako šance Anselm Grün

Některé kapitoly jsou zajímavé, ale že by mi z pohledu nemocného člověka tato kniha pomohla to se příliš říct nedá. Je to takové čtení bible z pohledu deprese.

03.06.2018 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Člověk se začte do napínavého příběhu, z něhož se velmi brzy vyklube něco jako rozmluva s bohem. Víra je dost složité téma a psaní tímto způsobem mi příliš nesedlo.

27.08.2017 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Možná nemusela autorka psát tolik o dětech, jinak bych hodnotil i lépe.

20.02.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Konec mě zcela pohlitl, to se přiznám. Jinak ale kromě posledních několika pár kapitol, kdy se autorka snaží upozornit na závažnost duševní nemoce je to takový tuctový román.

20.11.2016 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Řídit se podle hlavní hrdinky, tak všichni budeme chodit na tůry s krabicí kondomů. Pro mě je kniha zklamání.

22.03.2016

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Na to, jak dnešní autoři literatury o osobním rozvoji dokážou skvěle napsat knihu o pár babských radách, tak tuhle bych rozhodně doporučil ať už máte lásku, nebo ne :)

22.05.2013

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Jako uživatl Ipodu jsem ani netušil, že právě tahle krabička před několika lety změnila hudební průmysl. Je to skvělý životopis o vyjímečném muži, ale přiznám se, že pár kapitol jsem přeskákal...

17.02.2013 4 z 5