Šlehačková oblaka ekniha

Měla kupu snů a bezhlavě se za nimi vrhla až na sever. Tereza vypráví svůj životní příběh s retrospektivou do dětství, které bylo kouzelné a zároveň plné dřiny. Propocené vzpomínky na tréninky gymnastiky se mísí s vůní šeříkové zahrady starého domu na Ořechovce, ve kterém vyrůstala. V Norsku prožívá svou pohádku, ale i hořké chvíle odloučení od rodiny, ztrátu nejbližšího člověka a momenty, kdy musí začít svůj život zase a znovu téměř od nuly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461672/slehackova-oblaka-ayl-461672.png 3.6451
Pro ženy, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno (ekniha), Motto

Kniha Šlehačková oblaka

anej

Terezu už delší dobu sleduji na Instagramu a na této síti se mi líbí, její názory apod. Těšila jsem se, až si přečtu její první knihu. A musím říct, že jsem z ní hodně rozpačitá. Dlouho jsem se nemohla donutit ji dočíst, i když styl psaní a čtivost je moc dobrá. Jen jsem si od ní asi chvíli potřebovala dát pauzu a strávit to. Každý jsme z jiného těsta, ale tohle mi přišlo dost přeslazené. Co si naopak hodně cením je výborný popis života cizince v Norsku.

klara.franta

Až příliš šlehačková realita, která je na jednu stranu oddychovým romantickým čtením. Na druhou stranu jsem se párkrát pozastavila, jestli může mít někdo opravdu tak bezproblémový život jako Tereza. Vadilo mi časté skákání v časových osách, které bylo pro mě jako čtenáře matoucí. Kniha mi připomněla mé vlastní cestování a život v zahraničí.

Luis

Tohle je prostě o ničem. A to mi romantika jinak nevadí, jenže problém je v tom, že autorka nemá dohromady co říct. Všechno jsou to takové laciné skoro deníkové zápisky jedné holky bez nějaké pointy.

CarolC

Kniha psaná lehce a nenásilnou motivační vsuvkou pro samotného čtenáře. Možná se někomu kniha může zdát moc rozněžnělá a plná kudrlinek, ale stejně se jedná o moc pohodové čtení, které se náramně hodí do dnešní ne příliš pozitivně naladěné doby. Moc se mi líbil ten Terezin životní náboj, kdy hned několikrát za život dostala dost nehezky na čumák a stejně se zvedla a šla dál. Mohla být naštvaná na celý svět a mohl se z ní stát zapšklý nepřející tvor, ale ona se po každém boji zvedla, oklepala a táhla do boje dalšího. Takové odhodlání se jen tak nevidí. Člověku samotnému to během čtení dodá energii a pocit, že i on sám může zvládnout cokoliv.

lucie8854

Bohužel mi nesedl styl psaní knihy, příliš mnoho kudrlinek, děj popisován příliš preslazene.

Blanchidlo

Za mě moc povedená kniha, výborně se četla, měla spád i jiskru. Malinko bych vytkla skákání v čase, které mě mátlo.

VeruMalfoy

Kniha se četla příjemně a svižně. Chvílemi se vyprávění zadrhlo na některých větách, ale za chvilku se zas rozjelo. Co se mi líbilo hlavně na knížce, byla možnost trošku poznat Norsko autorky očima.

Simstr

Bologerku Terezu nesleduji, takže jsem nevěděla do čeho jdu. Pěkně napsané, dobře se četlo. Oddychová četba když chcete vypustit.