Steve Jobs přehled

Steve Jobs https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113017/steve-jobs-113017.jpg 5 817 817

Kniha od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny. Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. „Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal,“ přiznal se. „Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem. Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Steve Jobs. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (171)

Jessica007
16.05.2024 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, pečlivě propracovaný životopis od narození až do smrti. Je to realistický pohled na Steva Jobse, popisuje jeho dobré i horší stránky. Rozhodně zajímavá kniha.

blak
06.05.2024 5 z 5

Četl jsem v 16, přečetl jsem teď znovu v šestadvaceti a jediné, co bych k tomu chtěl říct je, že každý by si ji měl dát. Fascinující příběh člověka i firmy. Nejsem si jistý, jestli člověk bez vztahu k estetice a důrazu na jednoduchost může jeho myšlenky pochopit. Velice čtivé, velice silné.


sorrouw
24.03.2024 5 z 5

Je to úžasná kniha , realistický pohled na osobnost Steva Jobse se všemi jeho klady i zápory. Velmi mne potěšilo, že se nejedná o jednostranné vzývání jeho kultu. Teprve při jejím čtení jsem pochopila, proč je Apple takový, jaký je i tam, kde nyní je. Dříve jsem Jobse vnímala pouze jako geniálního prezentátora...nyní mám pocit, že více chápu souvislosti, které stály v pozadí.

všechny komentáře

Související novinky (1)

19 knih, díky kterým už budete vědět skoro o všem

22.03.2017


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Steve Jobs v seznamech

v Právě čtených63x
v Přečtených1 222x
ve Čtenářské výzvě74x
v Doporučených121x
v Knihotéce417x
v Chystám se číst415x
v Chci si koupit126x
v dalších seznamech11x