Sex jako cesta k Bohu

Sex jako cesta k Bohu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305492/bmid_sex-jako-cesta-k-bohu-lvo-305492.jpg 4 7 3

Oblíbený a provokativní autor David Deida ukazuje v knize „Sex jako cesta k Bohu“ posvátný rozměr milování. Naučíte se vědomě pěstovat schopnost otevřenosti a jednoty a sex prožívat tak, aby byl vyjádřením vašeho skutečného já. Vnímali jste sex dosud jenom jako fyzický akt? Pak vězte, že může být uměním, modlitbou a splynutím s nekonečnou láskou – nahou, neohroženou, syrovou a naprosto otevřenou. „Při sexu si dejte pozor, aby se vaše pozornost nezúžila na příliš dlouhou dobu. Je snadné soustředit se na vztyčenou bradavku, šťavnatý polibek nebo rozvášněné genitálie. Je snadné omezit vědomí na to, čemu věnujeme pozornost. Jenomže vědomí, které je vaší nejhlubší pravdou, představuje mnohem víc. Lahodnost sexu vás nemusí rozptylovat od hloubky vašeho bytí, ale může pro vás být bránou k tomu, abyste ho cítili hlouběji. Sex vám může uvolnit bloky energie v těle a emocích a osvobodit vaši pozornost od světských záležitostí, abyste mohli cítit, co je skutečné a hluboce pravdivé – skrznaskrz. Blaženost, potěšení, rty a přirážení jsou dobré. Jsou to ale jenom prchavé okamžiky, které mizí stejně, jako zmizel veškerý váš dosavadní sex. Když jste v sexu právě v nejlepším, snažte se rozeznat, co je trvale pravdivé, co je vždycky hloubkou tohoto okamžiku. Milujete se prostřednictvím svých těl, nikoli svá těla: ta jsou pouze prostředky, skrze něž cítíte a vyjadřujete svoji nejhlubší pravdu, svoji nespoutanou otevřenost, božskou přirozenost, lásku, jíž ve skutečnosti jste.“... celý text

Žánr:
Literatura světová , Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Synergie
Originální název:

Finding God Through Sex , 2005


více info...

Komentáře (3)


Luis
Luis
24.11.2020 2 z 5

Kniha není špatná a obsahuje zajímavé myšlenky, ale nemůžu si pomoct, v některých kapitolách opakuje to stejné pořád dokola.

RenataP
RenataP
29.09.2016

Překrásná kniha, leč chvílemi drsná… V nádherných ukázkách ukazuje autor podobu společného splynutí nejen těl, ale i duší, jeho slovy „posvátného milování“. Perfektně vysvětluje tu energii, která obohatí muže i ženu, pokud vzájemně splynou lépe než pouhým fyzickým sexem. A všechno nádherně provazuje s tím, co už známe, co jsme možná někdy někde s někým zažili, ale třeba to ještě neuměli pořádně uchopit. Rozděluje knihu do všeobecného vysvětlení nastoleného tématu, pak se věnuje speciálně ženám v kapitole Pro ni, a potom také mužům v kapitole Pro něj. Dokonalé!


superrodina
superrodina
11.09.2016

Jsem si jistá, že tohle je tak individuální kniha, že kolik lidí, tolik názorů. Každého chytne někde jinde, a zcela jistě, každého naštve někde jinde. Najdete tu totiž pestrou směs nádherné lásky, a kruté pravdy a odhalení syrového konzumu „lásky“ a to nejen toho fyzického, ale i duchovního. Autor se snažil velmi hezky uspořádat kapitoly a vybrat témata. Ten, kdo jeho tvorbu zná, tak možná nedojde mnoha nových věcí, vlastně jen to „přeprané to“, co už autor v mnoha předchozích publikacích napsal, ale opakování je tady matka moudrosti a mnohé z toho, co tu píše, jsou jen další úhly pohldu nebo jiné souvislosti, do kterých své učení David Deida dosadil. Budete tu rozplývat nad krásou lásky a fyzického milování…. Budete opravdu cestovat díky svému tělu a tělu partnera k Bohu.

Více na
http://www.superrodina.cz/2016/09/10/david-deida-sex-jako-cesta-k-bohu/

Kniha Sex jako cesta k Bohu je v

Právě čtených2x
Přečtených9x
Doporučených1x
Knihotéce6x
Chystám se číst31x
Chci si koupit13x