LucyDvorska LucyDvorska komentáře u knih

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Revizor mě opravdu vůbec nenadchnul. Děj se vlekl a od začátku jsem muž ušila, co se stane. Do čtení jsem dokonce nutila a to jen proto, že je to kniha k maturitě. Gogol má mnohem lepší knihy, jako je třeba Zenitba, která byla vtipná a četla úplně sama.

17.01.2018 3 z 5

Šance na lásku Šance na lásku M. J. Summers (p)

Knihu jsem zhltla skoro jedním dechem. Ideální kniha, když venku prší nebo je zataženo. Krásný román. Ovšem jako u většiny románů byl konec předpovídatelný, ale romány jsou pro mne takovým oddechem od trillerů, horrorů, detektivek. Je napsaná jednoduše, ale zároveň krásně. Občas si budete říkat, že je to třeba blb/ka, že udělal/a tohle a tamto. Prostě další román na zimní/podzimní večery, kdy nechcete číst něco náročného.

05.11.2017 5 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Skvěle zpracovaná kniha. I přesto, že jsem čekala opravdové zpovědi veteránů, mne kniha zaujala. Do knihy sem si vkládala spoustu papírků, co si chci zjistit, jak funguje tohle a tamto. Bylo skvělé nahlédnout jak se naši vojáci cítí v misích a jak to všechno funguje s jejich osobními života tak i s žitím se svými bratry vojáky. Od pana Stehlíka si určitě přečtu i jeho první knihu Do Temnoty. Pokud by jste rádi věděli o našich vojácích/veteránech více, určitě si knihu přečtěte, navíc tam najdete spoustu tipů na filmy, které pojednávají většinou o válce v Angánistánu, najdete tam také spoustu užitečných odkazů, pokud by jste měli nějaké otázky, kde si je můžete vyhledat.

05.11.2017 5 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Na knihu jsem se neskutečně těšila už jsem díky "poutači" na obálce, kde je názor od S. Kinga. První a druhý příběh jsem zhltla jedním dechem a říkala jsem si, co přijde teď. Bohužel ke čtení dalších příběhů jsem se až musela nutit. Každopádně jsem knihu dočetla. Přeci jen se to opravdu stalo, tak by bylo chyba to nedočíst.

04.11.2017 3 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Knihu jsem zhltla za jedno jediné odpoledne. Nemohla jsem se otrhnout, musela jsem číst, i když jsem vařila. Hrozně jsem chtěla vědět, jak to bude pokračovat a koho je vlastně to dítě. Skvělá kniha. Mně se moc líbila, i přesto že všichni víme, že romány mívají šťastné konce i tak se mi kniha neskutečně líbila! :)

15.10.2017 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Druhá kniha od Kingaa, první byla "TO," a jako u té jsem se celkem i nudila. Ukamenujte mě klidně ale prostě Kingovky nejsou "můj šálek čaje." Dlouho ose mi nestalo, abych knihu dočítala z donucení, že třeba aspoň ten poslední příběh se mi budu líbit a budu hltat stránky. Nestalo se tak. Možná zkusím ještě jednu, jak se říká "do třetice všeho dobrého," knihu od Kinga a pokud mě ani třetí kniha nenadchne, tak to vzdávám :) Sto lidí, sto chutí :)

10.10.2017 3 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

Co může obyčejný reportér zažít ve válce. Co všechno musí obětovat. Strach, touha, adrenalin, ale hlavně o všem psát a točit. Je neuvěřitelné kolik štěstí měl, kolikrát se objevil na kraji smrti. Ale nebýt jeho, jsme hloupí a nevíme. Chtěl nám otevřít oči a myslím, že díky této knize se mu to opravdu podařilo.

07.10.2017 5 z 5

Tragédie Tragédie Sofoklés

Čteno povinně k přípravě na maturitu. Četla se mi dobře, sice jsem už od začátku věděla, co se stane, ale i tak se mi líbila.

01.10.2017 5 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

I já se přidávám a odebírám jednu hvězdičku. Kniha jako celková je úžasná, jen se to hrozně vleklo. Chvílemi jsem knihu odkládala na později a nemohla se skoro ani "dokopat" k tomu ji dočíst, nakonec jsem ji dočetla a ke konci to bylo opravdu zajímavé a dokonce i čtivé.

28.12.2017 4 z 5

V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů Manny Steinberg

Emotivní příběh, mnoho zážitků a hrůz z koncentračních táborů ale i z polské Radomi, kde Steinbergovi bydleli ...Kniha je čtivá a určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

09.12.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Knihu jsem si přečetla hlavně ze zvědavosti, chtěla jsem vědět, jak to prožíval Christian. Jako asi u každé knihy z pohledu hlavní postavy, tak mě zajímá, jak to vnímal ten druhý. Bylo to zajímavé čtení. Ale že bych z toho bylo zrovna unesena, to říci ani napsat nemohu.

02.12.2017 3 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Zajímavé čtení už jen proto, že se jedná o literaturu faktu. Ráda se dozvídám, jak to kde chodí. Tělešila jsem na ni, když jsem měla chvilku otevřel jsem knihu a hltala stránku po stránce.

28.11.2017 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Literaturu faktu mám ráda. Tedy jestli mít rád literaturu faktu je vůbec možné. Kniha je napínavé i čtivá. I přesto, že Chris není žádný spisovatel, se mi kniha velmi líbila i stylem, jakým je psána. V knize se dovídáme o tom, jak vlastně SEALs bojují, jaké mají myšlení, a že vlast je pro ně víc než rodina. Na jednu stranu mám Chrisovi za zlé, že opustil svou manželku s dětmi, ale na druhou stranu byl do války tak zapálený až byl neskutečně dobrý v tom, co dělal. Je dobře, že si nakonec uvědomil, že být otcem je také důležité a práci v SEALu si neprodloužil a byl raději s rodinou. Zároveň si člověk i uvědomí, že jeho život není tak těžký, někteří jej mají mnohem těžší a vždy může být ještě hůř. Měli bychom podporovat jak naše blízké, tak i naše vojáky. Být jim vděčný za to, co pro nás dělají. I přesto, že tento příběh vypráví o americkém vojákovi, i v naší armádě se najdou stateční a výborní chlapi.

24.10.2017 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Celou knihu jsem byla napjatá, jak to dopadne a jak Rose rozluští "záhadu," kdo vlastně zabil královnu. Nádherný konec úžasné série. Bylo fajn prožívat s Rose všechny její trable ale i skvělé chvíle. Jsem ráda, jak to skončilo a určitě si celou sérii přečtu ráda znova. Kniha je čtivá a napínavá. Je to takové oddychové čtení, aspoň pro mě :)

15.10.2017 5 z 5

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

Úchvatná kniha. Četla jsem na doporučení přítele. Těžko uvěřitelné, čím vším si musel Marcus Luttrell projít. A ještě o tom psát. Knihu bych určitě doporučila úplně každému. Za mě 5 hvězd. Neuvěřitelný.

07.10.2017 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Kniha zakoupena v Levných Knihách za pouhých 19 kč! Za tu cenu jsem nic extra nečekala, ale to jsem se mýlila! Jak se říká nesuď knihu podle obalu. Kniha mne velmi překvapila a ihned mne vtáhla do děje. Vždy když jsem ji musela odložit stranou a začít dělat něco jiného, přemýšlela jsem, co se asi Stephenovi stalo atd. Kniha je napínavá, má velmi zajímaví děj a je velmi čtivá. Nádech tajemna nechybí!

18.09.2017 5 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Ani tak nějak nevím, co na tuto knihu, četla se mi dobře a také rychle. Jen tak nějak nemohu říci, že by mne zrovna nadchla. Některé pasáže byly zajímavé a napínavé. Jen prostě si na ni nedokáži udělat určitý názor. Mám ráda fantasy i erotiku. Knihu hodnotím jako takovou čtivou, ale průměrnou, i přesto že jsem ji měla za 2 dny přečtenou :).

30.08.2017 4 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Úžasná série. Každá kniha se čte jedním dechem. Děj Vás úplně pohltí a vše prožíváte společně s Rose. Její úspěchy i problémy. Jako bych žila život Rose, jako bych tam opravdu byla, tak jsem se cítila. Rozhodně doporučuji a i přes svůj věk (20 let) se mi celá série náramně líbila. Takže pokud jsi fanda nadpřirozena a líbí se Ti Nástroje smrti, Stmívání, Sukuba a podobně, je tohle přesně série pro TEBE! :)

24.08.2017 5 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Mám jen dvě oblíbené série. První z nich jsou Nástroje smrti a druhou právě tato série Hraničářův učeň. Ne mockrát se mi stalo, abych za jedno odpoledne přečetla celou knihu. A zrovna u Hraničáře se mi to stalo se mi to stalo několikrát. Má napínaví děj, který nutí čtenáře číst dál a dál, protože prostě musíte vědět, co se odehraje na další straně a toto si říkáte po celou knihu až dokonce, a poté musíte číst další a další díl a to vše se znovu opakuje.

14.04.2017 5 z 5