Když do polské Radomi dorazí němečtí okupanti a začínají zavádět krutá opatření proti Židům, Manny Steinberg žije s otcem, dvěma mladšími bratry a nevlastní matkou v relativním dostatku, prožívá svou první lásku, poslouchá moderní hudbu, vyvádí obvyklé klukoviny a netuší, co jeho i všechny známé z ghetta čeká. Zlo přichází plíživě – uzavření ghetta, zákaz podnikání, žebrácké příděly jídla, přidělování k nuceným pracím, až pak jednoho dne nacisté naženou všechny obyvatele do transportů a uvrhnou je do pekla koncentračních táborů. Nejcitlivější roky Manny prožívá v koncentračních táborech. Snaží se přizpůsobit nelidským podmínkám a soustředit se na přežití, přesto mu však uprostřed všech hrůz v hlavě neustále zní palčivá otázka „Jak tohle může svět dovolit?“ Mannyho zoufalý, na dřeň obnažený zápas o holý život trvá mučivě dlouhé roky. Mnohokrát se už směřuje s nevyhnutelnou smrtí a mnohokrát se mu podaří se znovu zvednout a jít dál. Příběh Mannyho utrpení, jak si na něj po letech vzpomíná už jako stárnoucí americký občan pronásledovaný běsy minulosti, však není jen depresivním líčením lidské krutosti, ale i dojemným svědectvím o síle lásky a naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319004/v-pekle-mezi-ostnatymi-draty-zpoved-bfT-319004.jpg 4.736
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Víkend

Monika97Švej.
16.03.2018

Ráda čtu knihy s touto tématikou a musím říct, že tahle u mě vede ! Doporučuji všem čtenářům, ale i nečtenářům. Protože po přečtení téhle knihy si člověk hodně uvědomí, co má a jak může být rád za dobu, ve které žije ! :)

Ivis01
18.02.2018

Knih s touto tématikou jsem moc nečetla,až před časem se mi nějaké dostaly do ruky a zaujaly mne.Proto jsem začala číst i tuto knihu,od které jsem se nemohla vůbec odtrhnout,je skvěle napsaná a určitě stojí za přečtení,je hrozné uvěřit ,že se něco takového dělo,že lidé museli tak trpět.Každý z nás by si jí měl přečíst,aby si uvědomil,jaké máme štěstí,že žijeme v této době a nic takového nemusíme prožívat,že když se rozčilujeme a nadáváme kvůli maličkostem je vlastně směšné.Knihu určitě doporučuji!!!!

LucyDvorska
09.12.2017

Emotivní příběh, mnoho zážitků a hrůz z koncentračních táborů ale i z polské Radomi, kde Steinbergovi bydleli ...Kniha je čtivá a určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

NADEI
22.09.2017

Co všechno člověk dokáže vydržet, ta křehká lidská skořápka. Velice emotivně napsané, čtivé i když velmi drastické hrůzy koncentračních táborů, s relativně šťastným koncem. Opět jedna z knih, na kterou dlouho nezapomenu. Vřele doporučuji.

cori
30.07.2017

Malý Mendel se narodil 31.5.1925, když začala válka, bylo mu 14 let. Přežil díky podpoře svého o dva roky mladšího bratra Stanleyho, kterou si vzájemně prokazovali během svého věznění, i když museli tajit, že jsou sourozenci. Jejich osmiletý bratr a nevlastní matka zahynuli v Treblince.
První koncentrační tábor, v němž byli vězněni - u továrny na munici asi 30 km od Radomi u vesnice Szkolna, je pro mě naprosto neznámý, dosud jsem o něm nikde nečetla.
Je obdivuhodné, jak se z Mendela stal po válce pravý Američan, který šel bojovat za svou novou vlast do Koreje, aby jí splatil za záchranu svého života.

dark.ma93
05.07.2017

Opět jedna z úplně TOP a nejlepších knih o dané problematice. Drastické hrůzy jsou popisované do těch nejnaturalističtějších momentů. Jedna z knih, která popisuje hrůzy, ale i šťastný konec.

imy.angel
09.06.2017

Dobře napsaná kniha, která vypráví svědectví o koncentračních táborech a utrpení v nich z dob 2. svět. války. Rozhodně stojí za přečtení!

medlovice
11.04.2017

Je natočeno spousta dokumentu a stovky filmů z druhé světové a koncentráků , ale nikdy jsem nevěděla , že to mohlo být až tak hrozné. Zničené životy nevinných lidí , žačne to pomalu nikdo tomu nevěří a rozjede se něco tak hrozného. Tak výstižně popsané, že jsem nevydržela číst dlouho a musela se vždycky trochu vydýchat , ale děj nepustí ,kniha mě bavila.

holokaust koncentrační tábory Osvětim židovská ghetta

Autor knihy

Manny Steinberg
polská

Kniha V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů je: