Lucka12345 Lucka12345 komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Poslední díl nezklmal! Všechny postavy mi přirostly k srdci a o to těžší bylo se s nimi rozloučit. Ke konci jsem si musela v hlavě opakovat citát z knihy: "žádné slzy, žádný funus", protože jinak nedokážu vysvětlit, že mé oči zůstaly suché.

02.08.2022 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Amelii se svět v pouhém momentu rozpadne jako domeček z karet. Jenna by ji pomohla, ale Jenna tu není.
Kniha byla velmi silná a skoro se nedalo přestat číst. Krásná atmosféra zdá se magického knihkupectví mě ohromila.

"Nesnáším konce," prohlásil. "Nenávidím je. Když je nějaký příběh dobrý, tak nikdy není dost dlouhý."

27.03.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Až po dodatku kronik prachu jsem si opravdu uvědomila, že příběh už skončil. Už se nic nového o panu Reedovi a Animant nedočtu a tento pocit pro mě byl více zničující než bych předopkládala. Nejvíce se mi líbila část s Vánocemi a perspektiva pana Reeda "na to co se událo mezi poslední a skutečně poslední kapitolou". Ostatní věci už mi přišly vyloženě jenom pro zajímavost a kdybych nebyla takový fanoušek kronik prachu tak bych se u nich, asi nudila. Kniha byla zpracována velmi zábavně a mám radost, že jsem mohla vidět své oblíbené postavy ještě jednou:)

04.02.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

(SPOILER) To bylo nádherné!

Moc se mi libí jak autorka vytahuje historocké události o kterych se tolik nemluví. O smutné události s Titanicem ví každý, ale o potopení lodi Wilhelm Gustloff jsem já nikdy neslyšela.
Všechny postavy (kromě Alfreda) jsem si zamilovala
Přečtení dalších knih od autorky stoprocentně nebudu odkládat!!!

09.12.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Tato kniha mění pohled na svět. Během těch dvou týdnů čtení jsem si začala všímat úplně jiných věcí. Na novém chodníku se staví rampa... Jak snadno by se něco takového mohlo stát nejen mně, ale každému z nás? A jak bychom s tím naložili?
Ano, přála jsem si jiný konec, šťastnější konec, ale z druhé strany k Willovi a k jeho povaze by byl jiný konec nereálný.

Kniha mi dala něco víc a nelituji přečtení.

23.10.2021 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Příběh mladého hraničáře není dokonalý ale, je naprosto kouzelný. Atmosféra lesa
a střelby z luku spojená s tajemností hraničářů je nezaplatitelná. Moc doporučuji i audioknihu kde se Matouš Ruml opravdu předvedl!

04.09.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět skvělé!
Harrymu už je čtrnáct a kniha je tlustší kvůli nabívajících myšlenek v Harryho hlavě. Dětská stránka kterou známe převážně z prvního a druhého dílu série se zde odkládá stranou a přichází temnější četba.
U knihy jsem se bavila a moc doporučuju!!!

09.08.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tato série je geniální! J.K. Rowlingová je génius!!! Celou knihu jsem přemýšlela jaké by to bylo dostat se do Bradavic a zažívat také tato dobrodružství jako Harry a jeho přátelé. To, že to bylo neuvěřitelně čtivé potvrzuje fakt, že jsem to dočetla v 0:30 hodin (a to já až tak často nedělám ;D) a bylo jsem připravena na čtení třetího dílu.

Pokud jste nečetli napravte to!!!

21.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Za mě je to skvělé! Hned od první stránky se ponoříte do magického, tajuplnného a záhadného světa a nechcete ven.

Celým srdcem doporučuji

18.07.2021 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Musím říct, že jsem se do něčeho tak moc nezačetla dlouho. Za mě nejlepší díl série!!!

Po dočtení této série nádledují: slzy, přemýšlení nad geniálnosti autorky, hněv (že to skončilo) a...čtecí krize:(

Už je týden po dočtení knihy a pořád se nad tím občas zamyslím. Oscar a Ruby jsou pro sebe prostě stvoření oba dva jsou vtipní jak si navzájem ze sebe dělají srandu hlavně ve druhém díle;)

Nejlepší je, že to má myšlenku a toho si cením. No a jak už jsem řekla: po epilogu jsem seděla a brečela a došlo mi že autorka to měla už od začátku celé vymyšlené.

Celá série byla dokonalá! A můžu jen a jen doporučit!

08.07.2021 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

To byla jízda! Hned po přečtení protivníků jsem začala číst supernovu!!!

Miluju jak je to složité a zamotané. Adrian s Novou aniž by jim to docházelo se snaží navzájem zabít a přitom se vlastně mají strašně rádi:D

Nakonec musím říct, že obálka je nádherná a jdu číst supernovu:)

27.06.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Asi po první půlce knihy už jsem se nemohla ani hýbat-byla jsem tak začtená a hlavně napjatá. Sama jsem si připadala jako jeden z černoušků a měla jsem strach. Knihu i autorku jsem si zamilovala a můžu jen doporučit.

02.06.2021 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Kniha mě nadchla!

Líbí se mi že romatická linka není zbytečně přeslazená. Ten nápad že se padouška zamiluje do superhrdiny je DOKONALÝ (ještě když Adrian neví že je padouška :P).

Adrian měl zajímavý a HLAVNĚ neohraný charakter. Nova byla chtrá a cílevědomá. Samotný děj taky stál za to. Zvraty v knize jsem nečekala, ale zároveň mi mohlo dojít že se tam něco takového stane.

Doporučuji všem kdo milují superhrdiny a ten jejich svět!!!

01.05.2021 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Kniha byla o něco málo horší než předchozí dva díly.

U předchozích dílů jsem nedokázala pochopit proč autor píše patnáct dílů a stále dopisuje další a další. Můj názor se nezměnil že, bych radši zakončenou sérii. Ale už začínám chápat autora protože to samé sleduju na mně: Když jsem četla druhý díl tak jsem si říkala že je to super ale že dál číst nebudu. To se nestalo.... odůvodnila jsem si to tak že mě zajímá jak se děj a postavy budou vyvíjet. JENŽE teď jsem dočetla třetí knihu a začínám chápat co se děje já ty postavy NEDOKÁŽU opustit!!! A kvůli tomu chci číst další díl. A myslím že neskončím tím že čtyřka byla skvělá ale pětku už nechci....... dopadne to stejně jako u dvojky a trojky.

V každém případě autor umí psát, umí vymyslet dobrou zápletku a umí vymyslet dobré postavy...

Knihu můžu jen doporučit!

13.04.2021 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Druhý díl rozhodně nezklamal možná se mi líbil víc než předchozí. Sice kluk na obálce vypadal jako Edmund z letopisů narnie, ale co se dá dělat.

Chraktery postav se nezměnily což je super protože jsou skvělé! Miluju smysl pro humor co se nese celou knihou!

Jestli se mám pustit do dalších dílů, ale váhám.
Ne protože by to nezkončilo dostatečně napínavě.
Ne protože bych dostatečně nemilovala všechny postavy v knize.
Ale protože tahle série má 14 (možná víc) dílů a píšou se další a další a to mi příjde jako moc velké natahování.

Třetí díl si ale asi přečtu a uvidím.
Ale to nic nemění na tom že ta kniha byla super a moooc ji doporučuji!!!

07.04.2021 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

O této knize jsem slyšela mnoho....
Všichni ji chválili, doporučovali ji a mluvili o ní. Mně se kniha velice líbila a bavila mě. Musím říct, že kniha není pořád to samé a je to něco originálního. Will byl sympatický a líbil se mi fakt, že kdyby se Will jako malý nepřiznal ke krádeži nikdy by se nestal hraničářem.

Kniha byla skvělá a jediné co mi vadilo byl ten kluk na obálce co vypadal jako holka:(

30.03.2021 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Musím uznat že jsem neměla velké očekávání čekala jsem průměrnou knihu
která mě bude bavit, ale nebudu z ní celá pryč.Odhadla jsem to celkem správně až na jedno to byl OPRAVDU originální nápad (nečekala jsem nic originálního) a byla jsem příjemně překvapena.

Myslím že pokud do knihy půjdete s tím že nečekáte žádnou pecku, ale chcete něco dobrého tak si ji plnně užijete a já těch pár hodin svého života ROZHODNĚ nelituju.
Dávám čtyři a půl hvězdičky a mám z této knihy celkem radost:D

24.03.2021 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Studie jedu je klasický příklad skvělé fantasy knihy. Stránky ze kterých dýchá kouzelná atmosféra a napínavý příběh s hlavou a patou. Moc se mi líbilo že romantická linka nebyla vytvořena na sílu, ale byla naprosto přirozená. O to víc se těším na další díl a doufám že mě nezklame!!!!

15.03.2021 5 z 5

Malý princ a planeta Ohnivého ptáka Malý princ a planeta Ohnivého ptáka Guillaume Dorison

Mrzí mě že tímto příběhem se vypaří myšlenka malého prince:(
Ale musím uznat že animace je nádherná!

11.03.2021 3 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Super kniha plná krásných obrázků.
Velmi výstižné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

03.03.2021 5 z 5