lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Smála jsem se od začátku až do konce. Výborná kniha.

21.06.2014 5 z 5

Základní myšlenka se mi moc líbila: vybírat si, co si necháme a ne, co vyhodit. A nechávat si jen ty věci, které nám přináší radost. Musím říct, že i jako zapřisáhlý nepřítel zbytečností v domácnosti, jsem si z knihy něco vzala.
Bohužel tam byly i dvě věci, které nikdy nehodlám přenést přes srdce: vytrhávání stran z knížek (fuj! to se prostě nedělá) a vyhazování všeho rovnou do smetí (jsem raději, když z mých nechtěných věcí má užitek někdo další).

16.05.2021 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

O moc lepší než film.

27.12.2019 4 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Tento díl se mi líbil ještě o něco více než jiné, co už jsem četla (nečtu díly popořadě). Líbilo se mi zasazení části děje přímo na Bezděz a do jeho okolí.

14.05.2019 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nebýt Čtenářské výzvy 2018, tak po této knize asi nesáhnu. A byla by to škoda. Líbila se mi lehkost, s jakou je příběh vyprávěn a dětský pohled na svět. I film se moc povedl.

10.10.2018 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Když jsem Hlavu XXII zkoušela číst poprvé, vydržela jsem jen pár kapitol. Působila na mě zmateně a chaoticky, nechápala jsem, jak se tahle kniha může tátovi tak líbit. Nicméně za rok či dva se mi to rozleželo a dala jsem Hellerovi ještě jednu šanci. A nelituji! Na podruhé už mi styl vyprávění sedl a kniha mě naprosto uchvátila. Nahlas jsem se smála v autobuse a nejlepšími částmi bavila (nebo otravovala) své přátele. Bláznovství z této knihy je nejspíš nakažlivé.
Je skoro nemožné, aby armáda nebyla takový šílený "podnik", když jí tvoří lidé jako major Major Major (kterému se rodiče pomstili jeho jménem), věčně kvílící Hladový Joe, Milo (obchodník celým srdcem) a hlavně Yossarian.
K této knize se budu vždycky ráda vracet.

16.05.2017 5 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Kdybych měla vystihnou tuto knihu jedním slovem, bylo by to: ZNEKLIDŇUJÍCÍ. Stále vás nutí přemýšlet nad morálkou. Je možné sebrat lidem možnost volby? "Vyrobit" je přesně pro jejich budoucí povolání? Na druhou stranu - všichni jsou přece v tom novém světě tak šťastní.

02.06.2016 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Každý zná Frankensteina nebo si to alespoň každý myslí.
Po přečtení knihy musím říct, že je úplně jiná než jsem si ji představovala - ještě lepší. Jediné, co bych vytkla, je Viktorovo nelogické chováni.

26.02.2016 4 z 5

Excelsior, gentlemani! Excelsior, gentlemani! Leonard Medek

Steampunkové povídky jsem četla poprvé a okouzlily mě. Těžko se mi vybírají ty nejlepší, ale za mě to budou:
Den, kdy se město zastavilo - skvělý nápad o nekonečném putování
Igor - postava Igora je naprosto dokonalá
Paraboloid profesora Barina - kombinace expedice nehostinnou krajinou, podivných přístrojů, tajemných energií = skvělá povídka
Podraz v Lost Hope - vzdáleně mi to připomnělo nějakou lepší verzi Sin City - spiknutí, soukromé očko, soudce ...
Kniha byla výjimečná a doufám, že brzy vyjde druhý takový parosloní sborník.

30.03.2015 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Nádherná kniha našeho "národního" básníka s kytarou.

19.02.2015 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasná kniha, ze které až mrazí. Věrně vystihla zločiny katolické církve, která kvůli penězům a moci likvidovala své ovečky. Podobnost s komunistickým režimem nemůže nikdo popřít. Tuto knihu jednoznačně doporučuji!

06.10.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Povedená alegorie na totalitu, kde je zvířátkům slibován lepší život, ale nakonec jsou na tom ještě hůř, než když jim vládli lidé.

21.06.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla než jsem viděla film. Mohu prohlásit, že kniha je tisíckrát lepší.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jiné Shakespearovy hry se mi líbily více.

20.11.2021 3 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Ve spoustě situací jsem se viděla - hlavně co se týká sociální kocoviny :)

12.07.2020 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Knih ze série Hříšní lidé Království českého mám za sebou už celkem dost, ale tahle se mi líbila snad ještě víc než ostatní.

12.07.2020 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Trošku slabší než první díl, ale i tak přečteno jedním dechem.

24.10.2019 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Líbil se mi námět sbírky: kombinace tématu nacismu s mystikou a tajemnem. Z vážnějších povídek mě nejvíc nadchly: O lidském dobytku, Na vlastní kůži, Argentinské probuzení a Dos grosje generaj. A z těch odlehčenějších nebo komických: Ahaswehrmacht, Digimengele a Dým nad Mnichovem. Naopak vůbec jsem nepřišla na chuť povídkám: Meyrink, Jitro po zlé noci, Opona padá, hra skončila a Stroj na výrobu havranů.

03.03.2019 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Všechny tři případy se mi líbily.

05.09.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvělé čtení - smála jsem se na celé kolo. K Vogonům a čtyřicetdvojce se rozhodně ještě vrátím :)

25.03.2018 5 z 5