lucie.8

Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historieNemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historieM. J. Dobson

Skvělá kniha díky které získáte povědomí o 30 závažných chorobách, které sužovaly a sužují lidstvo.

Introvertka v hlučném světěIntrovertka v hlučném světěD. Tung

Ve spoustě situací jsem se viděla - hlavně co se týká sociální kocoviny :)

Psychologické aspekty zabití - Prožitky vojákůPsychologické aspekty zabití - Prožitky vojákůD. Štrobl

Poměrně unikátní dílo (alespoň v našich končinách), kniha mě vážně nadchla. Doporučuji každému se zájmem o psychologii a vojenství.

Román o růžiRomán o růžiV. Vondruška

Knih ze série Hříšní lidé Království českého mám za sebou už celkem dost, ale tahle se mi líbila snad ještě víc než ostatní.

Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?M. Lavay

Přečteno jedním dechem. Rozbor případu je velmi podrobný (přepis deníků, pitevní zprávy, fotografie apod.), což se mi líbilo. Následují různé teorie, co se tam vlastně stalo, a argumenty pro a proti každé teorii. Jediné, co mi trochu kazilo čtení, byly velmi rozsáhlé poznámky pod čarou. Dala bych je s odkazem až na konec knihy, aby "nerušily" při čtení uceleného textu.

Pac & PussyPac & PussyA. Smuten (pseudonym)

Sarkastické, nihilistické kočky. Co víc chtít?

Ve stínu apokalypsyVe stínu apokalypsy*. antologie

Sbírka jako celek mi přišla trošku slabší než Ve stínu Říše.
Ale chtěla bych vyzvednout povídky: Pro pár krys šel bych světa kraj (tu jsem si vážně užila), Střep (výborný nápad) a Zákon smyčky (skvělá atmosféra a zápletka).

Schindlerův seznamSchindlerův seznamT. M. Keneally

O moc lepší než film.

27.12.2019

Ten, kdo jiným jámu kopáTen, kdo jiným jámu kopáJ. Holan

Po letech jsem se zase zkusila číst gamebook. A byla to paráda. Děj odsýpal, skvělý humor i dějové zvraty. Určitě zkusím přečíst znovu a snad na příště tak pitomě neumřu :)

16.12.2019

Anglické listyAnglické listyK. Čapek

Anglické listy jsem si vysloveně užívala. Jednak mám ráda Čapkův styl vyprávění a taky jsem ve spoustě věcí poznala Anglii z roku 2009. Byla jsem tam po 85 letech od vydání této knihy a stejně jako Čapka mě naprosto fascinovalo, že Angličané chodí po trávnících :)

28.11.2019

Srpen v zemi indiánůSrpen v zemi indiánůT. Letts

Nebýt výzvy 2019, tak bych se k této hře asi nedostala. A o nic bych nepřišla.

18.11.2019

ProzřeníProzřeníJ. Shattuck

Marianna von Lingenfelsová mi byla neuvěřitelně sympatická - morální, silná žena, která udělá všechno, aby splnila slib, který dala svému muži - atentátníkovi. Jiný pohled na Německo před, během a po válce.

Kocour Bob a jeho životní moudrostKocour Bob a jeho životní moudrostJ. Bowen

Nechci Boba podceňovat, ale myslím, že normální kočičí chování není opravdová moudrost. Ráda jsem si přečetla další historky ze společného života Jamese a Boba, oba mi v předchozích knížkách přirostli k srdci. Jen v kocourovi (i když je skvělý) nevidím životního guru.

SpratekSpratekT. L. Hayden

Ne že by kniha byla špatná, ale téma mi nebylo blízké.

PrachPrachH. Howey

Trošku slabší než první díl, ale i tak přečteno jedním dechem.

24.10.2019

Padněte na kolenaPadněte na kolenaA. MacDonald

Začalo to slibně, ale asi od poloviny se mi děj neuvěřitelně vlekl. Převládaly nudné pasáže a když se stalo něco zásadního, odbylo se to vždy jen v pár větách. Z hlavních postav mi k srdci taky nikdo nepřirostl.
Zpětně (cca po měsíci) když na knihu vzpomínám, vybaví se mi hlavně řeči o náboženství.

24.10.2019

Mapa časuMapa časuF. J. Palma

Z celé knihy se mi líbilo, jak je čtivá a taky prostředí, kde se odehrává. První dvě části mě vážně bavily, ale ta třetí už bohužel ne. Klidně by tam už nemusela být.

19.10.2019

Ďáblův sluhaĎáblův sluhaV. Vondruška

Na pana Vondrušku to bylo trochu slabší. Divné rozuzlení.

30.08.2019

PrasopolisPrasopolisM. Klusoň

Krásné zpracování (papír, barvy, ilustrace), ale na můj vkus to bylo až moc veganské. Možná hrál roli i fakt, že je kniha určena spíš mladším čtenářům.

12.08.2019

O kocourovi a bručounoviO kocourovi a bručounoviC. Amory

Druhý díl o Ledním medvědovi mě poměrně zklamal. Dost pasáží mě nudilo a měla jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Na můj vkus tam bylo "málo kocoura". První díl se mi moc líbil, ale třetí už asi zkoušet nebudu.

13.07.2019

SiloSiloH. Howey

Přečteno jedním dechem za tři dny. Letos zatím nejlepší knížka.

11.06.2019

Hadí doupěHadí doupěA. Christie

Kniha se mi moc líbila. Bylo mi sympatické, že tentokrát nebyl hlavním hrdinou génius jako třeba H. Poirot. Zápletka mi tak přišla uvěřitelnější.

08.06.2019

Znamení rožmberské růžeZnamení rožmberské růžeV. Vondruška

Tento díl se mi líbil ještě o něco více než jiné, co už jsem četla (nečtu díly popořadě). Líbilo se mi zasazení části děje přímo na Bezděz a do jeho okolí.

14.05.2019

Gotický světGotický světN. Scharf

Začátek knihy mi zase tolik neříkal, protože kapely z počátků gothic subkultury neznám. Ale dál už jsem se chytala, takže mě kniha začala o to víc bavit. Bonusem jsou krásné fotky a grafické zpracování na kvalitním papíře

29.04.2019

Nedostatečný pocit vlastní hodnotyNedostatečný pocit vlastní hodnotyH. Röhr

Röhr opět nezklamal. Už jsem od něj četla Závislosti a Narcismus, ale tahle kniha se mi zdála snad ještě lepší a čtivější. Na příkladech se své praxe autor celkem jednoduše vysvětluje i složitější problematiku, takže je kniha vhodná i pro úplné laiky. Myslím, že každý si z této knihy může něco "odnést".

29.04.2019

Jihlava a kámen mudrcůJihlava a kámen mudrcůT. Golský

Na jednu stranu je v knize spousta zajímavých informací, které člověk jinde nezjistí. Určitě vás donutí přemýšlet nad souvislostmi, protože všechno nemůže být jen náhoda. Na druhou stranu mi poměrně vadilo, že autor předkládá věci, které jsou diskutabilní, jako by to byla fakta, protože se mu to hodí.

25.03.2019

TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Dlouho po přečtení bych se sama do lesa rozhodně nevypravila. A to ani nevím, z čeho mám tak nahnáno - prostě, že tam bude něco, co tam být nemá.

Doktor SpánekDoktor SpánekS. King

Jiné "Kingovky" se mi líbily více. Začátek se dost vlekl.

Příběh služebnicePříběh služebniceM. Atwood

Šílené státní zřízení, které přicházelo po malých krůčcích.

Narcismus – vnitřní žalářNarcismus – vnitřní žalářH. Röhr

Velmi poučná kniha. Obzvlášť když máte ve svém okolí někoho, kdo touto poruchou trpí.