lucakuca Online lucakuca komentáře u knih

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

"Rozumíš, mně nevadí, že si PJ s tou fotkou povídá. Mě děsí ty chvíle, kdy napjatě poslouchá, co mu odpovídá."
Zase pecka, která mě dovedla k jejich další knížce, a jak se zdá, brzy propadnu peklu a vydám se na cestu.

04.02.2023 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

"Žáne, přestaň oprašovat lustr, jdeme vyřešit vraždičku!" Anebo to bylo jinak. Určitě to bylo jinak a bylo to skvělé, bavila jsem se a otravovala život ostatním tím, že jsem jim předčítala úryvky.
Atmosféra doby, anglický humor a úžasná krimi motanice! A ještě jedno zjištění!
Saturnin má bratra! :-)

21.01.2023 4 z 5

Krajina ledu Krajina ledu Eowyn Ivey

Čím déle jsem četla, tím víc jsem knize propadla, až mě doslova zblajzla! Včerejší noc byla pouze její!
Jednoduchý příběh o odvaze a hrdinství. Všechny tři dějové linky - dvě deníkové a jedna dopisní (Allen, Sophia a Josh s Waltem) - jsou úžasné a vyrovnané.
Je tam láska. Není vtíravá, ani ulepaná, ale čistá, přímá a pravá. Kniha o lásce pro muže (pro všechny samozřejmě, jen jsem to chtěla zduuuuuuraznit) :-)

08.10.2022 5 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

O drzé kapce, malé kapce, o přátelství kapky s kapkou, a všude je mnoho mnoho dalších kapek, a všude je spousta vody ve všech možných formách...
Čtivé a hřejivě laskavé.

06.10.2022 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Fajnové čtení.
Jemné, nekrvavé, napínavé, čtivé a velmi zajímavé.
Co dokáže Twitter a Facebook, tam je všechno černobílý.....

01.07.2022 4 z 5

Dívka na útěku Dívka na útěku Joanna Rees

Čtivé. Nehorázně čtivé.
Vdechla jsem půlku knížky jako zákusek k nedělnímu kafíčku s otázkou, jak se to mohlo stát? Vždyť se tam zas tolik nestalo?
Naivní nedělní čtení pro beznadějné romantičky :-)

30.05.2022 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Krásná kniha.
Jak se chic francouzská knihovnice dostala do umolousané Montany?
"Píšu o vás referát. Tedy, chci říct, o vaši zemi. Snad bych se vás mohla na pár věcí zeptat."
Jedno zabušení na dveře může změní život oběma.
Osudové přátelství bez rozdílu věku.

28.04.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Mám šťastnou ruku na správnou magickou romantiku.
Jako mísa ovoce - sladké, svěží a voňavé.

25.02.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Babylonská rybička, vogonská POEZIE či hluboce deprimovaný robot Marvin a spousta až poeticky laškovných mezigalaktických hrátek zaručí košer humor a třeba i zastávku v Restaurantu na konci vesmíru...
"Jeho tlusté střevo v zoufalém pokusu zachránit civilizaci vyskočilo až do krku a zardousilo mu mozek..."

18.01.2022 4 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

(SPOILER) Babi má odpověď na všechno! Pro mě nejúžasnější postava, která se tam vlastně nevyskytuje :-).

Taková letní parádička, kterou nenaruší ani taková malá bezvýznamná vraždička.
Tady vraždili všichni a vlastně nikdo. :-) Prostě sluníčko, borůvky, pohodička segedín.

26.11.2021 4 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Taková nenápadná, přehlednutelná a přitom svou skromností originální. Jiný pohled na policejní práci.
Papírování papírování papírování a papírování, akce a papírování.

20.10.2021 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Zase jsem si oddechově pošmákla, detektivkou je to tentokrát líznutý víc než obvykle, ale proč ne? Pepča je ideální na cesty, na čekání i gramáž je tak akorát do ruky :-).
A mám pro Pepču přezdívku: "Ahoj. Jsem potíž. Prý se po mně sháníš?!"

26.05.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Famózní! Cítila jsem chlad, cítila jsem strach a jsem šťastná za jaro!

30.03.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Další díl paní Helenka určitě už píše, jinak to není možná!!!!! To bych z toho asi neusnula... pár let. Krapet slabší než první dva díly, avšak drsné jako vždy. A navíc se Bavím neomaleným Livelym a "sladkou Daisy."

17.10.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Paní Cooperová ví o čem píše. Něco tak zašmodrchanýho jsem dlouho nečetla :-). Ten malý hlásek zvaný "Tušení konce" se celkem trefil. Ale na otázku proč, správnou odpověď nevymyslel. Fůůůj.

14.03.2020 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

A já jsem spokojená.
Čtivé a napínavé.
A mně se moc líbilo, jak autorka pojmenovala 5 hlavních postav. Přezdívka každé neuvěřitelně sedla - Bludička, Meluzína, Nymfa, Rusalka a Sudička.
No jen do toho, rodina nadevše. Nebo ne?

06.04.2024 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Přečteno za jeden let z dovolené.
Líbí se mi způsob vyšetřování, rozmotávání klubíčka důkazů a lží a nacházení pravdy...
Dost děsivý moment, kdy Josie měla takřka holčičí povídání s majitelkou svatyně o způsobu nalézání své temnoty...

18.11.2023 5 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Bylo to super, ale je fakt, že jsem byla ze začátku zmatená a to hodně. Pořád mi to nějak neštymulovalo v hlavě a snažila se hrdiny z prvního dílu napasovat na dvojku. :-) :-) :-) A to teda bylo něco:
... Adler Adler... nejmenoval se jinak? Cože, oni spolu pracují? Vždyť si brala delší dovolenou, ne? A nejmenovala se jinak? Quinnová Quinnová... no ne, ta byla zase někde úplně jinde, tak nebyl to nakonec ten, co přišel o nohu? Panebože, on přišel o nohu... Cože, oni se budou rozvádět? Proč??? To tam nebude nic víc? Nebyla hlavní hrdinka přece ONA?
No fakt panika.
A nakonec jsem si přečetla vaše recenze, tímto Vám děkuji, panika ustala, protože to jsou jiní hrdinové. A pak mně to začalo teprve pořádně bavit a začala panečku jízda!
Snažila

11.10.2023 4 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Jen jsem knihu dostala do ruky, věděla jsem, že ji nutně potřebuju a musím ji přečíst jako první. Rozšířily se mi zorničky, zachvěly se nozdry a zatmělo se mi před očima. Tohle NUTNĚ potřebuju teď hned číst.
Zkusila jsem se ji vzdát ve prospěch kolegyně, ale muka byla veliká, a já smutně se slzou v oku a touhou v druhém, konstatovala, že jsem závislák, že prostě paní Šumpelová má smolík a holka si počká!
Ano, jsem vědma. Další série, která mě dostala.
Dovolila bych si kvalitou srovnat s prvními díly - s knihami:
Šifra, V kleci, Dokonalé stopy a Mizející dívky.
Uvidím u pokračování, zda to ve mně zanechá stejné pocity.

30.09.2023 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Jo dobrý.
Nejsem nadšená, špatný to nebylo, ale nejiskří to. Samozřejmě, cože bych to chtěla, když jde o tak závažné téma, ale přesto...
Není to pecka jako všechny díly předtím.

14.08.2023 3 z 5