lucakuca lucakuca komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Perfektní čtení. Vtipné, tajemné, svižné (zní to sice jako bych popisovala zážitek s týden odleželým tatarákem), ale opak je pravdou. Na co jsem tak dlouho čekala, než jsem se do toho pustila?

05.06.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Čtivá kniha, to tedy je. Ale! Tady bych pro změnu přidala klidně dalších 300 stránek a víc se do všeho ponořila. Očekávala jsem přes noc bublající, silný vývar a dostala masox zalitej studenou vodou z konvice.

31.05.2020 3 z 5

Podivuhodné příhody Ingrid Winterové Podivuhodné příhody Ingrid Winterové J. S. Drangsholt

Není to zas tak špatné čtení. Je to prostě bláznivé čtení jako vaření s Babicou. :-) :-) Ještě nezažila tohle! A co tohle? Jo chtělo by to nějakou exotickou zemi! Nemáme? Dáme tam třeba Rusko! To fakt píše! Šup sem s ním Ruskem!

31.05.2020 3 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Díky ní jsem začala zase běhat. Takže za mě plnej knedlík! Tuto knihu jsem ucucávala jako svůj první dospělácký drink. Každý den pár bonmotů. „Tři zásady bezpečného běhání v době extrémních letních veder: 1. zůstaňte doma 2. zůstaňte doma 3. zůstaňte doma ve stínu se sklenicí něčeho osvěžujícího a vyběhněte druhý den v pět hodin ráno.“

28.05.2020 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Je dokonalá! Hltám ji jako vodu na Sahaře a chechtám se jako bych konečně spatřila Fatu Morgánu. Dobrodružné, napínavé, laskavé a vtipné. Jo!

28.05.2020 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Takový ten pocit… Něco bych si dala, ale nevím co. Na co mě honí mlsna? Kde je problém? Takhle kniha je jak moje chuť. Něco mi tu chybí a nevím co… Dva životy, dva příběhy. Jeden fascinující, druhý rekonvalescentní. Čtivé, oddechové, předvídatelné, a to moje NĚCO.

24.05.2020 3 z 5

Nevinný klient Nevinný klient Scott Pratt

Prostě thriller ze soudnictví. Bavilo mě hledání pravdy a velmi mě bavila Erlene (i mrkací panna může mít mozek :-)) „zlatíčko, zlato, drahoušku, broučínku, slaďouši, pincásek … není to prostě báječné?“ Neměla chybu.

24.05.2020 4 z 5

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Ta byla vážně prííímová!!!! Peříčkově lehoučká, kašovitě vtipná, babičkovsky moudrá a tréninkově dokonalá pro pidi čtenáře! Jen ať si ji přečtou robátka sami :-).

21.05.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Jako když vaříte puding. Furt nic, furt nic a pak je to mňamózní šrumec :-).

20.05.2020 4 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Čtivé. Upřímné, nechutné, vtipné, smutné, zodpovědné, obětavé, nemorální, obdivuhodné, nepochopitelné, lítostivé, bez příkras.

14.05.2020 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Jůůůůů zase pravá česká zabíjačka :-) :-) :-) To jsem si ale smlsla. Škvarečky z příslušníků eSeS, všude samá zombíjelita a upíří zubytrničky. Pro každýho něco, jojo všeho dostatek. :-) Díky za ten blahobyt na každé straně.

11.05.2020 5 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Mně ta Omega Anna, jsem právě zjistila, baví méně a méně. Autorka je velice čtivá nic proti. Jenže Alfa Mercy, když tam není, neuvěřitelně ději chybí. Její díly jsou živější. Mercy dostává na frak fyzickou bolestí, Anna zase psychickou.

09.05.2020 3 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

A tak jo. Česká detektivka ve stylu "Vykasej si rukávy a vyřeš si to sám." Živí umírají, ale psáno pro jemné duše, elegantně nikoliv krvavě.

06.05.2020 3 z 5

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Peter David

Ajta krajta. Hodnocení žvejkám jak špatně udělanej stejček. Obrázky se moc vyvedly. Děj jsem měla zaseknutý v zubech a drtila ho tesákama. Nečetla jsem "originál", tudíž jsem byla v …. (jinde).

04.05.2020 3 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Perfektní, čtivé, napínavé, hodně zmáčené a promrzlé. Já chci taky daemona :-) zvířecího společníka na celý život.

01.05.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Jízda! Žádná vyhlídková z balonu, ale brutální Fjedničkou po okruhu. Tolik kafí, během čtení, co jsem vypila! Noo spousty. A víte proč? :-) Kdykoliv si ho tam někdo dal, šla jsem si ho uvařit taky. Mě to tak vtáhlo, že jsem byla najednou součástí vyšetřovacího týmu …. Aspoň přes to kafčo. :-)

30.04.2020 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Uff. Kniha o křižovatce. Naštěstí je tam sluníčko, kafíčko a voňavý vzdoušek. Trochu stresíku, bolesti a jeden antiperlový hrdina. Čtivé, milé a levandulově „prováns.“

29.04.2020 4 z 5

Zámek a pomeranč Zámek a pomeranč Jiří Wolker

No prostě ZOO!!! Ronila jsem KROKODÝLÍ slzy, protože jsem brečela jako ŽELVA a do kapesníku jsem troubila jako SLON. A doma se mně hihňali jako VOPICE.

26.04.2020 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Tato kniha je testem trpělivosti. Četla se tak dlooooouuuuhooooo…… O polovinu ubrat, byl by to hit roku. Zajímavý konec, který to už nezachránil.

25.04.2020 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Třpytivé, milé, sladké a mořsky voňavé :-). Taková návštěva mé milované cukrárny a přitom zábavná, čtecí a dojemná. A ta falešná svatba … hm jako bych tam byla – ještě teď mám písek a paví bobky ve vlasech. :-) :-)

25.04.2020 4 z 5