Luc.i Luc.i komentáře u knih

Čáry života Čáry života Veronica Roth

U knížky mě zaujala anotace a jelikož jsem od autorky četla divergenci, ktera mě celkem bavila tak jsem si ji v knihovně půjčila. Dej mi moc neubihal ale jinak mě to fakt bavilo. Líbí se mi objevování darů jednotlivých hrdinů a celý svět jak je sestavený. Čekala bych asi víc akce protože mi přišlo že se tam převážně nic nedělo a nic mě nijak zvlášť nepřekvapilo. Námět je ale fakt super takže zkusím i druhý díl. Celkově 3,5/5*
PS:(OBSAHUJE SPOILERY!!!)
Přišlo mi celkem vtipné že když Cisi s Akosem ošetřovali Cyru tak řešily že to musí udělat Akos aby Cisi neublížil Cyry dar. Proč prostě Akos nevzal Cyru za ruku a nepřerušil tak proud jako to dělali většinu knížky?!

07.10.2020 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Jsem teda zvyklá na to že jsou romanťárny nereálný ale tohle bylo vážně divný. Nejen že Syd neustále vychvalovala Kylerovo tělo a on litoval toho co dělal ale ten vztah byl celkově zvláštní no a tak "akční zápletka " tam myslím nemusela ani být. Průměrná knížka která mě sice příběhem úplně nenadchla ale četlo se to dobře a rychle to ubíhalo 3/5*

07.09.2020 3 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Moc knížek o holocaustu jsem sice zatím nečetla ale tahle mě úplně nezaujala. Děj mi přišel hrozně pomalý a občas se i nic nedělo. A zase v části s doktorem kde jsem čekala hrozivou scénu ze které mi bude úzko tak se všechno seběhlo až moc rychle a to me taky celkem zklamalo. Taky mě úplně nesedl styl psaní a po celou knížku jsem si na něj nezvykla. Příběh byl vlastně vyprávěn z Chaimova pohledu ale v ER formě což mi přišlo hrozně zvláštní. Postavy se v knížce nijak zvlášť nevyvijeli ale to mi ani nevadilo. Ke konci už mi to přišlo i pritazene za vlasy nebo jsem odtušila co se stane. 3/5*

06.08.2020 3 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Kvůli poměrně nízkému hodnocení tady na databázi jsem od knížky moc nečekala ale mile mě překvapila. Je to dobrý válečný román s promyšleným dějem a sympatickou hlavni hrdinkou. Kniha je taky napsána dobrým stylem a je čtivá takže jsem ji přečetla za den. Občas byly ale v knížce nějaké nepřesnosti nebo se myšlenky opakovaly, stejně ale dávám 4/5*. Jsem ráda že jsem si ji přečetla.

12.07.2020 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Knížka mě úplně neoslovila. Styl psaní se mj celkem líbil i když mi přišlo že se autorka dost opakovala. Námět byl asi dobrý i když stejně mi po přečtení není všechno jásné a občas tam byly nějaké nesrovnalosti. Nejvíc mi na celé knížce vadila hlavni hrdinka, ta mě posledních sto stran úplně vytáčela, pořad tam o sobě prohlašovala, jak je nesobecká a přehlížená, přitom většinu rozhodnutí v knížce dělala stejně jen pro sebe. Král duchů mi přišel napsaný celkem dobře, líbilo se mi střídání jeho povah a jak se jeho nýnější Já mísilo s tím minulým. 3/5* do druhého dílů se zatím nepustí. PS: Vůbec jsem nepochopila dějovou linku s Josefem.

01.07.2020 2 z 5

Všechno je v pohodě Všechno je v pohodě Nina LaCour

Námět byl dobrý ale zpracování mě neoslovilo. Příběh mi přišel nepromyšlený a pořád jsem čekala něco víc. Hezká obálka, četla se dobře, ale nijak víc mě nezaujala 3/5*

26.06.2020 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Skvělá knížka! Moje druhá knížka od autorky a tahle se mi teda líbila mnohem víc. Mám ráda autorky styl psaní a jak jsou její knížky poetické. Knížka se dobře četla a bavila mě. Všechny postavy jsem si oblíbila a přišly mi reálné i když tam samozřejmě byly nějaké stereotypy. Taky jsem tam viděla trochu podobu s autorčinou knihou Nebe je všude ale nevadilo mi to. Knížka byla k zamyšlení a chvílemi krásně pozitivní, občas jsem se zasmála a někdy mi bylo smutno. Prostě paráda. 5/5* a nečtu naposledy.

14.06.2020 5 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Pro začátek jsem nečekala že to bude příběh první knihy z jiného pohledu. Vadilo mi některé věci číst znova a občas jsem měla pocit že je to tady i jinak než v prvním díle. Některé části se mi tady ale líbily trochu víc. Taky jsem trochu čekala ze se tady dostanu trochu víc odpovědí hlavně co se týká Justina ale to se nestalo. 3/5* stejně jako první díl.

11.06.2020 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Knížka se mi líbila. Děj sice dost předvídatelný a bez větších převratů ale i tak jsem ráda že jsem ji přečetla. Od autorky to byla moje první knížka ale ještě si nějakou přečtu protože její styl se mi líbil. Jediné co mi vadilo bylo, že jsem některé vzkazy na začátku kapitol ani nemohla přečíst, sice chápu záměr ale kdyby to bylo napsané nějak líp tak bych to uvítala.
OBSAHUJE SPOILERY : Celá ta linka s Tobym mi přišla trochu přes čáru i když vím jaký byl záměr a Joe na druhou stranu byl až moc dokonalý žádná špatná vlastnost což působilo dost nereálně. Jinak Len a její rodina byly opravdu zvláštní až šílení že jsem se tomu občas až smála.
Celkem 4/5*

26.05.2020 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Knížka byla sice naprosto předvídatelná a typická svého žánru ale přesně něco takového jsem teď potřebovala číst. Trefila se mi do nálady . Četlo se to samo a dej ubíhal. Žádné drama nečekejte ale stejně to bylo fajn. Nemám co vytknout 5/5*

19.05.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tahle knížka je naprosto boží! ! Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Od autorky jsem nic jiného nečetla a neznala jsem ten svět, proto jsem byla skoro do poloviny trochu ztracená. Asi i proto že je tam hodně názvů a zvláštních slov. Knížka měla skvělou atmosféru, gangy, zbraně, spodina společnosti. Nejlepší na knížce jsou ty postavy . Myslím že Kaze si nešlo nezamilovat (teda alespoň mě ) protože on je jedna z nejlepších postav vůbec, je dokonalej. Ostatní jsem si taky oblíbila a kupodivu mě nikdo nerozčiloval a přišlo mi ,ze všichni jednají logicky. Celý děj byl dobře promyšlený a knížce hodně pomohlo střídání pohledů. Na konci bylo pár nedořešených otázek ale myslím že na ně v druhém díle dostaneme odpovědi .
DOKONALÁ KNÍŽKA 5/5*
PS: určitě nečtu naposledy...

14.05.2020 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Fajn čtení, knížka neurazila ale vlastně ani nijak zvlášť nenadchla. Bylo to čtivé ale tak nějak se dalo všechno očekávat, nic mě nijak zvlášť nepřekvapilo. Z postav mi nikdo nevadil . Průměrná knížka 3/5*

28.04.2020 3 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Lepší než první díl. Myslím že knížce pomohla i změna prostředí protože New York tam byl popsanej úplně skvěle a ta jeho atmosféra byla z knížky cítit.Postavy jsem si oblíbila o trochu víc, ale celkově se mi dějová linka a chování postav líbilo víc. Konec jsem tak nějak čekala protože jak líp čtenáře nalákat na další díl že?Četlo se to hezky a i když mě knížka chvílemi rozčilovala líbila se mi. Celkově 4*

22.04.2020 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Začnu nejdřív novelou
Gideon se mi v původní triologii vždycky líbil, i když nebyl úplně výrazná postava. Proto jsem se na jeho příběh těšila. Asi mě úplně nezklamal ale v těch částech z minulosti se on i Sav chovali úplně divně a nelogicky takže to mě moc nebavilo ale část z přítomnosti byla Dobrá. Takže tak 3,5*
Eastona jsem měla ráda od začátku a bylo mi jásný že v sobě skrývá víc. Příběh se mi líbil i když jeho skoro neustálá opilost mě už vytáčela protože pak jednal úplně nelogicky, i když toho pak litoval tak to prostě byly velký chyby. Líbilo se mi jak si budovaly s Hartley vztah. Přijde mi až komické jak je tam banda puberťáků s temnou minulostí. Vadilo mi jak autorky z Elly udělaly ukňučenou semetriku, protože předešlé díly taková vůbec nebyla. Konec byl vzhledem k předešlým koncům předvídatelný ale na další dil asi chvíli počkám.Celkově tak 4* ,protože opět velmi čtivé
Zajímal by mě vztah dvojčat s Lauren protože je to čím dál zvlastnejsi.
Série je to opravdu dobrá a doporučuji.
PS: po čtyřech dílech přiznávám ze bych se Royaly zničit nechala a chvílemi mě opravdu ničili.

09.04.2020 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Knížka se mi líbila, byla čtivá, měla spád, bylo to napínavé a i když jsem vraha odhadla spravne tak jsem chtěla vědět motiv. Předchozí díl se mi líbilo víc. Nejvíc mě tady rozčiloval Steve, ještě snad nikdy mě žádná postava nevadila tolik pokaždé když se tam objevil tak bych tu knížku nejradši zahodila. Opravdu dobře napsaný charakter

05.04.2020 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Pro mě lepší než první díl. Lepší děj a víc to utíkalo. Dobrá kniha. Royalovi jsem si fakt oblíbila, Ella je stejně super jako v jedničce. Líbilo se mi stridani pohledů, knížce to pomohlo.

03.04.2020 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Páni, vůbec neví co o knížce napsat. Myslím že název ale dokonale popisuje mé pocity z četby. Celkově se mi ale líbila i když už to chvílemi bylo moc. ..
3,5*

29.02.2020 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Stejně skvělá jako první díl, líbily se mi všechny zvraty ale ze všeho nejlepší byla kapitola o Haymitchovi a jeho ročníku her, kterou jsem očekávala od prvního dílu a nezklamala mě. ....

17.02.2020 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Takže pro začátek úplně DOKONALÁ obálka. Koupila jsem si ji a pak jsem celou cestu vlakem domů fascinovaně prohlížela každej milimetr a vždycky když jsem kolem ní doma prošla tak jsem na ni zírala fakt pecka. Na styl jsem si tak prvních padesát stránek zvykala nemohla jsem se sžít s tim že jsme v Londýně ( od Gatsbyho jsem zvyklá na New York ) a vlastně mi moc neseděla ani ta doba ale pak jsem si zvykla a litovala jsem ze jsem tady a ne s nimi na ohromném večírku krásných šatech. Postavy jsem si oblíbila všechny ale nejvíc samozřejmě Roberta protože jsem fakt čekala až se objeví jeho jméno naprosto skvělej charakter. Celkový pět hvězdiček a těším se na další čtení.

09.02.2020 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Půjdu Teda proti proudu ale mě knížka neoslovila a většinou mě ani moc nebavila...Tohle téma čtu celkem často ale tahle knížka zatím nejhorší

06.02.2020 3 z 5