LPG LPG komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Vzhledem k tomu, jaký jsem slyšela ohlas k filmu Sběratel kostí, jsem se natěšená pustila do čtení. Knížka se četla hezky, měla spád a zajímávé zápletky. Ke konci jsem se nemohla dočkat, až budu mít přečteno a pustím si film, který jsem před přečtením neviděla. Bohužel mě filmové zpracování dost zklamalo. Knížka je o hodně lepší.

20.06.2014 4 z 5

Alchymista (ilustrované vydání) Alchymista (ilustrované vydání) Paulo Coelho

Husí kůže a mráz po zádech, který přejel po dočtení strany 186 se nedá zapomenout. Neuvěřitelný zážitek. Díky

24.05.2014 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Když jsem začala číst Vzkaz v láhvi, až poté jsem zjistila, že jsem vynechala Zabijáky. Proto jsem je začala číst jako třetí knihu v pořadí. Začátek mě lehce zarazil, vzhledem k tématu a ději, kde se příběh odehrává. Ale musím uznat, že jsem se opět utvrdila v mém názoru na pana spisovatele. Dokáže upoutat (někdy až moc, že nejde knížku odložit z ruky) a vtáhnout čtenáře do děje, přestože mu děj nemusí být blízký. Proto dávám opět pět zasloužených hvězd!

15.05.2014 5 z 5

Vemte mixér. Vložte tetralogii Švejka. Přidejte DVD Forresta Gumpa. To celé zalijte vodkou a na závěr nechte ovanout severským větrem. Zaručeně vznikne toto dílo.

12.05.2014 4 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Při malastu s DPH se nahrnula hrmoda lidí do knihkupectví a já v té hromadě nemohl chybět. Bohužel to bylo tak šílené, že se nedalo hnout natož přemýšlet nad tím jakou knihu si odnést domů. Takže volba byla jasná a rychlá. Dlouho odkládané rozhodnutí je dnes tím nejlepším.
S Petrem jsem měl čest při NEVERMORE BALTIMORE. Tenkrát jsem si výborně početl a tak jsem věděl do čeho jdu. Kniha Sex, drogy & cyb´n´roll mě hodně překvapila. Opravdu daleko za hranicí očekávání. Sci-fi moc nečtu, ale tohle je opravdu paráda. Jen poznámka, název na obálce není jen smyšlený text, ale opravdový obsah. Při začtení se, přijímáte pozvánku do New Chrome a můžete si být jistí, že to bude jízda.

02.05.2014 5 z 5

Na první pokus velice zdařilé. Pohodová odpočinková záležitost s vůní knih. Akorát si řikám, proč se tak často objevuje google. Asi jsem paranoidní a všude vidim reklamu. Ale co. Proč to ďoubat. Já se bavil.

26.04.2014 4 z 5

Pod čtyři hvězdy určitě nepůjdu. Až dnes jsem pochopil proč je toto dílo zařazeno do povinné četby. Obrovská spousta pravdy a moudrosti v dětském obalu. Díky

26.04.2014 4 z 5

Mengele - Anděl smrti Mengele - Anděl smrti Gerald Posner

Po dlouhé době odložená a nedočtená kniha. Bohužel na mne moc politiky a málo detailů z tábora.

26.04.2014 2 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Další řadové zklamání. Už pěknou řádku let hledám pořádné post - apo a stalé to není ono. V nedávné historii jsem se setkal s hrou fallout.
Pokud post-apo tak fallout. Bohužel v knižní formě nic takového není. Marně jsem doufal, že PRACHOŽROUTI jsou přesně to co hledám. Bohužel tomu tak opravdu není. Je to čtení pro fandy dětského psaní. Asi bych to přiřadil ke knížkám HRANIČÁŘŮV UČEŇ a podobné.

10.04.2014 3 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Klasika...

05.04.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Další zajímavý příběh Carla Morcka. Opět se budu opakovat, ale postava Asada je mi stále sympatičtější. Bohužel jsem po Ženě v kleci sáhla po Vzkazu v láhvi, takže lituju prvního setkání s Rose, ale těším se na Zabijáky, až zjistím, jak to bylo. Pro milovníky krimi, především severských, určitě doporučuji přečíst. Velmi čtivé a poutavé.

05.04.2014 4 z 5

Start bez cíle Start bez cíle Dick Francis (p)

Bez překvapení supr počtení. Tak jako vždy..

09.03.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Velmi zdařilý kousek. Od autora to byla zatím moje první knížka a musím uznat, že mě ohromně potěšila. Velice se mi líbila postava Asada. Po přečtení knížky Detektiv od A. Haileyho jsem pomalu přestávala doufat, že bych objevila knížku, která mě vtáhne do děje takovým způsobem, že nepůjde odložit. Těším se na další díl a proto dávám pět hvězd.

24.02.2014 5 z 5

Kronika katů Mydlářů Kronika katů Mydlářů Karel Štorkán

Určitě pět hvězd. Po dlouhé době kniha, která mě donutila vstát a něco dělat.
Výborně psaný historický příběh.

17.02.2014 5 z 5

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

O dostihy jsem se nikdy nezajímal a pravděpodobně ani nebudu. Proto se mi dlouho do této knihy nechtělo. Teď je mi líto, že jsem ji nepřečetl dříve. Opravdu hezká kniha s jasným rukopisem.

23.01.2014 4 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četla, především díky reálnosti celého příběhu. Ráda bych si ještě někdy přečetla takto poutavý příběh plný zvratů a náhlých objevů při vyšetřování. Škoda, že mohu dát jen pět hvězd. Pan Hailey by jimi měl mít lemovanou celou cestu do nebe.

20.01.2014 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příběh hezký, ale budu si muset přečíst nominované knihy z magnesia litera 2013, abych si udělal obrázek o prvenství této knihy.

17.01.2014 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Jen se zamyslet už trochu nahání hrůzu. To by mě zajímalo jak by se na ostrově měla naše šestiletá Anča. Super kniha.

14.01.2014 4 z 5

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Neuvěřitelné. Knihu jsem dostal darem a bylo by smutné jen ji odložit. Přečteno jedním tahem a to jsem se o koně nikdy nezajímal. Opravdu fantasticky čtivě napsané. Moje první kniha od Fancise, ale rozhodně ne poslední. Doporučuji

04.01.2014 4 z 5

To To Stephen King

King je pro mne opravdu pan spisovatel. TO se velkoleposti rozhodně nevyhýbá. Neuvěřitelně rozpracovaná linie. Rozpletená - zapletená. V žádném případě nelituji času s touto knihou. Už jen to, že mohu říci, že jsem četl TO. Při letu příběhem jsem si nemohl nepovšimnout lehké sexuální zvrácenosti, boje autora vs. cigarety a chlast. Rozhodně si tuto knihu nelze vybrat pro strach. Vzít si TO, hupsnout do kouta, zhasnout a začít se bát. To asi opravdu ne. Poslední poznámka. Kdybych se měl rozhodnout, kterou knihu si dám ještě jednou TO či POD KUPOLÍ tak jednoznačně KUPOLI.

04.01.2014 4 z 5