LPG LPG komentáře u knih

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Ani druhý díl mě nezklamal. Opět dokonale realisticky vykreslené postavy i celkový děj. Líbí se mi, jak kromě hlavního tématu je vedeno v pozadí vyšetřování policistky Petry, do kterého se zapojuje i hlavní vyšetřovatel. Neebylo tomu jinak ani u 1.dílu, takže 3.díl Spi, děťátko,spi už je rozečten!

27.03.2015 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

DOPORUČUJI - DOPORUČUJI - DOPORUČUJI
Tohle dílo si musíte rozhodně přečíst. Já osobně tam našel všchno i to co jsem nehledal. Není nad stav kdy si člověk říká: Ještě jdenu stránku a pak už opravdu půjdu spát.

26.03.2015 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Kniha mě doslova nadchla! po dlouhém hledání opravdiu čtivé severské krimi, nemohu hodnotit jinak než 5ti hvězdami. Jsem rozmazlená Olsenovým Oddělením Q a tak jsem k této knize přistupovaa trochu více skepticky, protože jsem si říkala, co by se muselo stát, abych narazila na podobné oddělení. Hammarbyjská série se mi dostala pod kůži a tomuto pokušení nedokážu odolat, proto po prvním dílu jsem musela letět do knihkupectví pro další. Skvěle vykreslený děj a psychologie vraha! Milovníkům severských autorů musím jen doporučit!!!

24.03.2015 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Zajímavé, že je toto dílo zařazeno do povinné četby. Ale tak jako zase proč ne? Přeci jen je to literární pastva. Obraty, přirovnání atd. navíc okořeněno příběhem zoufalství. Dokonalé znázornění jak se dá výhrou i prohrát.

Živý jako nikdo z nás Živý jako nikdo z nás Olga Scheinpflugová

Trochu jinačí pohled na velikána našich literárních dějin. Veselé, smutné a dechberoucí.
Po přečtení se s vervou vrhám do povinné četby pana Čapka. Obsáhlé znázornění jak ohromný a renesanční člověk to byl (je).

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Úchvatná prohlídka filozofickým světem. Parádně a přehledně zpracované. Jen jedno malé mínus. Začal jsem mít dojem, že někdo sedí a píše můj život na papír. A na druhé straně je někdo co TO všechno čte. Ajajaj

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Neskutečně napínavý příběh s úžasným spádem! Jakmile slyším někde odbíjet hodiny, vždycky se v duchu zamyslím, kdo asi... než si uvědomím, že jsem knihu, po dvou večerech, už odložila. Nemohu jinak než ohodnotit 5 hvězdami. Škoda jen, že nebylo přeloženo více knih od tohoto pana spisovatele.

22.02.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Jedna hvězda za to, že je to knížka. Druhá za snahu a třetí za věk autora. Jinak číst o démonech a š....ání mě moc nebere. Sic jesm šáhnul vedle když jsem knížku kupoval, ale nelituji - je to dobře napsaný. Budu se tešit, že autor napíše něco duchaplnýho.

03.02.2015 3 z 5

Námořník na koni Námořník na koni Irving Stone (p)

Jdu si přečíst volání divočiny a tesáka.

03.02.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Po mé dlouhé odmlce mě pan Olsen opět přesvědčil, že je pan Spisovatel. Ačkoli mi téma nebylo příliš blízké, dokázala mě kniha vtáhnout a nepustit. Oceňuji to, že hlavní postavy Carla, Asada a Rose dokáží v každé knize překvapit, pobavit a přesto se situace neopakují. Nejde než ohodnotit 5!

22.01.2015 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Opravdu nádhera. Dlouho jsem doma chodil  okolo knihovny se zahanbením a obavou začít číst DUNU. Nejsem zatvrzelý milovník sci-fi, ale nepohrdnu. Další obava nastala při zjištění kvanta postav(nakonec se ukázalo, že to není nic strašného). Zakousl jsem se do rtu, vzpomněl na dětská léta a překonávání tmy. Vzal tu žlutou nádhernou věc a pustil se do čtení. Po každém návratu z ARRAKISU do reálu jsem vyklepával z tepláků písek.

31.12.2014 5 z 5

Vášně mysli – román o životě Sigmunda Freuda Vášně mysli – román o životě Sigmunda Freuda Irving Stone (p)

Naprosto souhlasím s poznámku k obálce knihy. Postupoval jsem stejně a také došel ke stejnému zjištění. Knihu jsem obdržel darem a tak mi nezbylo nic jiného než se do toho pustit. Nerad bybch se stal tím malým mnichem. Cesta to byla dlouhá a parkrát jsem si říkal, že to vzdám a odložím. Po šesté stovce už nebylo cesty zpět. Pojmul jsem to jako maraton a shromažďoval síly na další strany, ale finish byl opravdu strhující, nepopsatelná euforie střídalo urovnání myšlenek a názorů. Bohužel jsem našel pouze pár zmínek o snech a to bylo vlastně to co jsem celou dobu hledal. Každopádně nelituji času stráveného nad písmem této knihy.

26.11.2014 4 z 5

Není to úplně můj rank, ale je to kniha a k tomu jsem si odškrtnul další povinnou četbu. Nad některou absurditou mi zůstal rozum stát a to mě opravdu pobavilo. Když to tak celé shrnu, doporučuji.

26.11.2014 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Ale jo. Dalo se to.

30.09.2014 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Je mi z toho krásné smutno. To jsem u kinga ještě nezažil.

18.09.2014 5 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Podcenil jsem dávku klasikknih na dovolené a vznikl nechutný absťák. Nakonec mě zachránila čtečka a kniha MOZEK. Rozečteno bez prvotního popisu a bez komentářů na databázi. Dalo by se to přirovnat ke skoku do vody. Takže jsem skočil a nenarazil. Naprosto jsem netušil oč kráčí. Takže si příznivec p. Cooka dovede představit co jsem zažíval za pocity.

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Obrovské překvapení. Kniha čtená u moře s totálním prožitkem. Lehounce asi tuším kde je ta hranice faktu a fikce. Delfín je nádherný tvor a tohle je ještě nádhernější čtení.

04.09.2014 5 z 5

No paráda. Vím, že by se to asi nemělo, ale tohle byl lepší zážitek než se staříkem. Takhle povedenou oddechovku jsem dlouho nepročítal. Po přečtení jsem zkusil žít život lehčeji a bez stresu tak jako hrdinové. Bylo to hezké, ale dlouho to nevydrželo. Je fain brát život s takovouhle nadsázkou.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Ačkoli OdděleníQ mi hodně přirostlo k srdci a stalo se asi mým nejoblíbenějším ze "severu", do Složky jsem se nějak nemohla začíst. Nedokážu říct,zda to bylo Assadovým častým smrkáním nebo neobvyklým tématem, po 150.stránce přišel zvrat a nemohla jsem se opět odtrhnout.Dávám sice jen čtyři hvězdy,ale autor mě opět nezklamal a i přes netypičnost tématu mě přesvědčil,že umí a ví jak vtáhnout čtenáře do děje! :)

31.08.2014

Malevil Malevil Robert Merle

Pátou hvězdu přihodím za neobvyklé setkání s pánem na baru. Naše setkání proběhlo náhodně a v poslední fázy deliria. Při otázce zda čte, odpověděl pouze MERLE - MALEVIL. Tím mi dal do ruky knot a ten jsem zapálil když u mne MALEVIL přistál na veletrhu knih v hale antique. Opravdu nehorázný osud.
Bylo to první setkání s Merlem a nezapomenutelné. Konec světa jsem si až do teď představoval tak nějak, ale tohle je manuál na přežití v psychologii vztahů. Neuvěřitelný

02.08.2014 5 z 5