Louisareading

VrányVrányPetra Dvořáková

Trochu depresivni a drasave, ale skvele napsane, strhujici a vlastne i nezapomenutelne. Coz se o mnoha knihach napsat neda.

11.03.2021

Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiRaději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiAleš Palán

Kniha o vlcich samotarich, kteri se rozhodli zit jinak. A proc ne. Jsem nadsena z fotek a celeho zpracovani knihy. Doporucuji.

11.03.2021

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Klasika, ke které se stále vracím a udivuje mě, jak nepřestává být aktuální, stejně jako to, kolik pasáží si nepamatuju. Nicméně teď, v době, kdy pociťujeme tolik úzkosti z událostí kolem nás, tuto knihu asi číst nedoporučuju. Po válce to bude lepší.

Můj grónský rokMůj grónský rokEva Kollerová–Střihavková

Je pravda, že kniha mohla být delší a děj na některých místech rozvinutější, ale já se bavila i tak. Knihu jsem četla už tak před měsícem, možná dokonce před delší dobou a stále si pamatuju, o čem byla a několik "scén si dokonce ještě pamatuju, což je pro mě vždycky znamení toho, že je kniha dobře napsaná. Kniha mi nemusí změnit život nebo mnou po dočtení rezonovat, jako kdybych doposlouchala hodinové nezapomenutelné houslové sólo. Já si chci u knížky vždycky hlavně odpočinout, což se u této povedlo.
Je tam dostatek reálií, tedy pro mě je jich tam dostatek, protože jsem vědomostí z této zeměpisné šířky prostá. Sarkasmus postavy mi byl taky docela blízký. Pět hvězdiček.

Romeo a JulieRomeo a JulieWilliam Shakespeare

Pribeh vsech pribehu. Je tam vsechno, zrada, laska, nenavist, prazelstvi, smutek, nesmrtelnost. Kdyby podle toho mustru psal knihy kazdy, urcite to nebude nuda, protoze ten text je dokonaly i po stovkach let od sveho vzniku.

04.03.2021

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Klasika, kterou doporucuju precist vsem svym znamym. Zvlast v dobe, jako je tahle.

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Chci od autorky přečíst celou sérii. Kodaň se mi zatím líbila nejvíc.

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Líbí se mi popisy postav, jejich přemýšlení. Líbí se mi názorový průřez napříč generacemi, a tak jsem zase o kousek blíž k pochopení mých rodičů, prarodičů a praprarodičů a možná taky svých budoucích dětí. Podobné knihy jsou na tohle dobré a tato je navíc dobře napsaná.

Mistr a MarkétkaMistr a MarkétkaMichail Bulgakov

Dokonalost! Skvely text k zamysleni, dalsi ze zasadnich knih. Tedy alespon pro me.

KrysařKrysařViktor Dyk

Kniha, která mě na základce bavila snad jako jedinou. Kniha, ke které se ráda vracím, protože ten text je prostě úžasný. Vybroušený jazyk.

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Krásná kniha mého mládí.

20.11.2020

Cesta kolem světa za osmdesát dníCesta kolem světa za osmdesát dníJules Verne

Tohle je klasika mého dětství. Kniha, kterou mi táta narval v látkovém obalu se zlatými písmenkami někdy v osmi letech, ale mě ta kniha začala bavit až o více než deset let později. Každá kniha Verna je plná fantazie a dobrodružství, sice se čtou poněkud obtížně, je to ale kvalitně strávený čas, pokud se jeho dílo rozhodnete číst. A doporučuju začít právě touto knihou.

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Silný román, krásný a pravdivý. Sáhla jsem po něm hned po dočtení Hodinek od Ašera. Je to něco úplně nového, ale autorka na tomto textu ukazuje, že má několik poloh. Tahle byla hodně vážná, ale ne tak depresivní, abyste se jí museli bát číst. Dobře vybalancovaný text. Doporučuji!

Hospoda JamaicaHospoda JamaicaDaphne du Maurier

Skvělá kniha, u které jsem se vždycky strašně bála - asi za to mohla ta skvěle vykreslená atmosféra, ta dokonalá ponurost. Pořád jsem čekala nějaký hororový výjev a on nepřišel. Jen skvělý text a čtenářský zážitek.

KrysařKrysařViktor Dyk

Osvědčená klasika, skvělý jazyk, ikonický příběh.

20.11.2020

Písečný mužPísečný mužLars Kepler

Napínavá a místy až děsivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

24.11.2020

Děti kapitána GrantaDěti kapitána GrantaJules Verne

Podívejte se, v jakém roce byla tahle kniha napsaná a pak můžete zůstat v němém úžasu jako já, pokaždé, když jeho knihy otevřu.

Ocelové městoOcelové městoJules Verne

Docela mi dalo zabrat text přečíst, nebyl vůbec jednoduchý, ale stálo to za to. Příběh o soupeření dvou schopných mužů podle mě důstojně obstojí i dnes.

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Tahle kniha mě neskutečně bavila. Hypnóza mě dlouhodobě zajímá, proto jsem se o ní prostřednictvím příběhu s chutí dočetla něco víc. Děj měl spád, postavy byly dostatečně vykreslené. Moc mě to bavilo.

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Knihu mám moc ráda, film byl pro mě strašný zážitek, to snad radši ani nepokoušejte, pokud máte tuhle knihu rádi, jako já. Je to o krásách a strastech života, o putování. Smutné, hořké, ale i krásné. Doporučuji, je to ten typ románu, který se většinou zalíbí všem.

RozpuštěníRozpuštěníChristopher John Sansom

Jsem milovnicí historických knih, filmů a seriálů a tuhle lahůdku jsem přečetla po doporučení mou nejlepší kamarádkou. Knihu jsem četla poměrně dlouho, asi dva měsíce, ale to i proto, že jsem si od tohoto historického tématu skákala do současnosti k jiným autorům, abych nelítala vzduchem několik století zpátky. A mohu ji jen doporučit. Pět hvězdiček.

Soumrak dneSoumrak dneKazuo Ishiguro

Tohle je neco tak nadherneho...

25.11.2020

ŠvábiŠvábiJo Nesbø

Skvělà kniha, dobře vystavěný příběh, ani chvíli jsem se nenudila. Doporučuji.

17.01.2021

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeOscar Wilde

Zcela zásadní kniha mé puberty, miluju popisy věcí v této knize i vývoj postav a tu všeobjímající temnotu. Skvělá kniha!

OthelloOthelloWilliam Shakespeare

Druhy nejsilnejsi pribeh, ktery Shakespeare stvoril! Krasny text, doporucuju k precteni vsem, kteri s Shakespearem zacinaji.

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

Klasická detektivka s mrazivým příběhem, který se dobře četl, dobře ubíhal, ale nic víc. Všechny tyhle knihyj sou psané podle stejného mustru, myslím, že by je dost dobře dokázali psát už i roboti. Nicméně to neznamená, že by kniha byla špatná, bavila mě.

Mama milovala GabčíkaMama milovala GabčíkaVeronika Homolová Tóthová

Je to takové bytostně bolavé čtení. Nemám moc ráda podobné knížky, ne, že bych tíhla k povrchosti, ale četba je pro mě především nástroj na uklidnění, a podobná knížka, už kvůli svému názvu nikoho uklidnit nemůže. Takže jsem si ji zakázala číst před spaním, abych neměla špatné sny. Vždycky jsme v rodině považovali za hrdinu, takže jse si ji ale přečíst musela. A nelituju toho. Jen ta obálka je příšerná. Ale fakt příšerná!

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Opět skvělá a hlavně napínavá Keplerovka.

24.11.2020

Svět včerejškaSvět včerejškaStefan Zweig

Tohle je spisovatel k sežrání. Mám ráda všechny jeho knihy a tahle je jedna z mých/jeho nej.

Na SeněNa SeněVojtěch Rauer

Tohle se mi tak moc libilo. O to vic, ze talentovany autor je tak mlady. Smekam!