Umírání duší

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poté co beze stopy zmizel manžel Marlene von Bechsteinové, pouští se tato putující duše do pronásledování údajného únosce Gregora Duboise. Pomocnou ruku jí při tom podávají bývalý rocker Ares Löwenstein a majitel pohřebního ústavu a smrtispáč Konstantin Korff, který musí navíc potají řešit i vlastní problémy. Pátrání v Lipsku, Vídni a Québeku s sebou ovšem přináší několik překvapení. A pak je tady také záhadný Inverno, který nadále loví putující duše, aby se dozvěděl, kdo ho připravil o paměť. Pátrání čeká i Siu, prastarou upírku. Hodlá zjistit, kam zmizeli její milenec Eric a schovanka Elena a jak s tím souvisí organizace libra. Ovšem její záchranná mise probíhá jinak, než si představovala: Zanese Siu na neznámá místa, z nichž takřka není cesty zpátky. A k tomu všemu ji čeká boj s nepřítelem, s nímž nepočítala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401458/big_umirani-dusi-sez-401458.jpeg 4.118
Série:

Exkarnace 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Seelensterben, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Umírání duší

ludek.n
18.11.2021

Heitzova Exkarnace je mohutným crossoverem, který navzájem propojuje hned několik cyklů a samostatných románů do jednoho hororového univerza. Kromě upírky Sii Sarkowitzové a jejího milence Erica von Kastella se tak dočkáme i postavy smrtispáče Konstantina Korffa nebo bývalého rockera s nepřehlédnutelnou tělesnou konstitucí Arese Löwensteina. Příchod těchto pánů do světa Marlene von Bechsteinové však s sebou nese požadavek na alespoň základní znalosti jejich účinkování v jiných knihách (samozřejmě pokud chcete znát pozadí celého příběhu). Přímých odkazů a návěstí na děje minulé je v knize hned několik, a tak byl-li vstup Jidášových dcer do předchozího dílu Exkarnace zcela bezproblémový, s Korffem a Löwensteinem už to tak snadné není a frustrace z neznalosti občas v průběhu čtení vystrčí růžky. Markus Heitz si nicméně vytvořil dostatečně nápadité rezervy, aby s nimi udržel pozornost i přes zmíněný handicap, a tak si bez zdráhání a bez obav můžeme užít jeho smrtící jízdu. A že to stojí za to, je bez debat.

Meg1
20.07.2021

Je to dobré!:-)Kniha navazuje na první díl s názvem Válka Starých duší a rozhodně se nebudete nudit. Tedy jen v případě, že se vám líbila jednička. Druhý díl je podle mne lepší v tom, že už znáte jednotlivé postavy knihy( i když přibude pár nových) a jejich úděl, takže odpadne složité rozplétání několika dějových linek a můžete se rovnou ponořit do děje. Druhý díl je stejně napínavý jako první i když některé věci jsou už trochu přehnané. V knize se zároveň objevují náznaky nových tajemných "věcí", ale Markus je v tomto díle nijak nerozvádí, skoro to vypadá jako by se chystal na další díl, že by?


Luigi1
17.09.2020

To jsem si počet,moc se mi tento díl líbil,četl jsem ho na jeden zátah.

Agrim
28.05.2020

Další dobré čtení od tohoto autora.

Turlogh
31.08.2019

Druhý díl Exkarnace, o něco slabší než první... A hlavně členitější, co se rozličných postav týče. Lehce nadprůměrné ovšem žádná super pecka, musel jsem se poněkud nutit do dočtení neb mám doma momentálně mnohem více zajímavějších knih. Howgh.

Highlander
28.07.2019

Marku, Marku... ty mi v tom ale děláš chaos.
Je to druhý díl Exkarnace, ale pokud chcete lépe znát postavy v knize, pak si určitě přečtěte nejdříve knihy Oneiros (Korff) a Pohled mrtvého (Löwenstein).... a aby to nebylo málo, tak i sérii Jidáš (Sia). A sérii Ritus (Erik; ale tu jsem bohužel sám nečetl, zatím).
Autor tady spojil postavy z více svých sérií - což se mi moc líbí - jen v tom mám chaos, navíc některé knihy jsem četl relativně dávno...

A jedna rada/návrh na konec - na konci knihy se nachází krátká povídka, bonusový příběh Exemplum, který nevyzradí děj knihy, ale může osvětlit 'podivné' Korffovo chování - jeho zvláštní strach ze stínů a odrazů... pokud chcete vědět podrobnosti, než na to narazíte v knize, přečtěte si nejdříve onen příběh. Není to důležité pro děj knihy, ale sám bych byl asi raději, kdybych ten příběh přečetl před knihou.

Agrim
09.06.2019

Dobrý počin,jedním vrzem jsem to vzal????????????

Eyghon
28.03.2019

Ještě lepší než první díl. Löwenstein a Korff pomáhají Marlene von Bechsteinové při pátrání po jejím manželovi. Upírka Sia hledá Erika a Elenu a přitom to bije hlava nehlava. Inverno se snaží zjistit, kdo vlastně je a nebere žádné ohledy na nikoho. Nová zápletka se stíny a zrcadlovými obrazy vypadá taky super.