Loucillé Loucillé komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro mě naprosto skvělá, smutná, ze života...není lehkost bytí. A už vůbec ne za války! Doporučuji přečíst všem (skoro povinně). ;-) Viděla jsem nejprve film, i když většinou si chci nejdříve přečíst knihu. Musím říct, že i filmové zpracování stojí za to.

18.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha, plná svérázného (botswanského) humoru, ale i života hlavní představitelky detektivky. Krásně napsáno, čtivé. Určitě nebudu váhat přečíst si další tituly od tohoto autora.

22.03.2017 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Pro mě naprosto úžasná kniha! Vůbec jsem to nečekala, v podstatě se mi chtělo smát i plakat.. Dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu s velice hlubokou myšlenkou, a přesto je to "obyčejnost ze života". Ať jsme bohatí či chudí, není mezi námi, mezi našimi problémy, žádný rozdíl. Zasáhla mě síla příběhu, jak si (ke konci) sama sebe uvědomí v podstatě malá holka, a přitom neskutečně chytrá, stejně jako domovnice. Škoda, že získala přítele a uvědomila si svou hodnotu, své jiné bohatství, když se pokusila odvrátit smrt jiného, a sama zaplatila.. Osud?? Možná.. Život!!

15.03.2017 5 z 5

Fascinující kniha. Laskavá, moudrá i smutná. Doporučuji všem!

23.02.2014 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Brilantně psaná kniha. Včera mi přišla a dnes odpoledne dočteno. Dlouho jsem nečetla tak výborně psaný psychologický thriller. Ráda si přečtu i autorky první knihu.

27.07.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Bezvadná oddechovka, u které jsem se opravdu pobavila. Chystám se i na další díly, i když mi bylo knihovnicí řečeno, že pokračovaní této knihy už není tak pěkné.

11.05.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Skvělá fejetonová kniha, oddechovka "ze života", každý se v tom najde..svým způsobem. A je fajn, že ji můžete odložit a neuteče vám návaznost. ;-) Naprosto neokoukaný design knihy, krásné ilustrace. Za mě bezvadná kniha.

27.04.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Za mě druhý díl skoro lepší než první. U této knihy jsem se opravdu smála jak idiot i na dovolené, takže ze mě asi měli radost.. :-)

18.07.2017 5 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Skvělá oddechová a hlavně vtipná kniha. Dlouho jsem se tak nenasmála, jak u tohoto "zápisníku". Má to své kouzlo, číst knihu formou deníku/zápisníku, určitě je to zajímavé pojetí. To hlavní bylo pobavit se, a to účel splnilo. Ráda si někdy přečtu znovu, nejlépe, když má člověk chmury.

18.07.2017

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Skvělá detektivka!! Myslím, že si s chutí přečtu i další autorova díla. ;-)

30.03.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborná kniha ze života, někdy dost humorné, ale konec poněkud trpký, asi tak jako bývá sám život (který si píšeme sami, občas okolnosti, ale ty stejně souvisí s naší osobou). ;-)

18.12.2016 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Zdánlivě pohádkové čtení.. Silný příběh v aljašských končinách. Zajímavý až pohádkový konec. Vypařila se nakonec Faina stejně jako vločka v dlani, poté co splnila své poslání nebo prostě jen byly silnější hory? Krásný příběh..

26.06.2016 5 z 5

Sedm strašidelných příběhů Sedm strašidelných příběhů Brian Jacques

Na to že je dětská, tak se najde i opravdu dost hrůzostrašná povídka. Je čtivá a pro děti má úžasnou "výchovnou" pointu. ;-)

27.04.2016 5 z 5

Nájemníci pana Moonblooma Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant

"Přerod" v člověka, který naslouchá, ale spíše tím uzdravil svou duši než fyzický stav některých nájemníků. V podstatě celkem zajímavá kniha. Není to kniha, kterou budete hltat slovo za slovem, nemá tak spádový děj, ale přesto se dobře čte a najde své příznivce.

24.09.2014 3 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Naprosto úžasná kniha! Doporučuji opravdu všem, příběh, který se může snadno stát hrozivou skutečností.. Málokomu dochází, že nic se neděje automaticky a nic není nevyčerpatelné, natož "pramen vody".......!!

12.07.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Naprosto vynikající detektivka, brilantně napsáno! Určitě si od tohoto autora přečtu i další knihy.

30.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Na to kolik měla tato kniha záporných recenzí byla velice dobře spádově psaná, čtivá. Klidně si přečtu i další dva díly. ;-)

24.06.2013 4 z 5

Požitkář Požitkář Richard Mason

Kniha není špatná, ale žádné hluboké čtivo to není. Taková letní lehtivá oddechovka.

26.07.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Asi neumím úplně zcela ocenit toto dílo. Každý o této knize neustále mluvil, samozřejmě hlavně ženy a starší ročníky, nedalo mi to a přečetla jsem si ji taky..
Určitě je to zajímavé z pohledu autobiografického, Betty si takový život opravdu prožila, ale pro mě některé pasáže zdlouhavé a vlastně stále na jedno téma slepice-kuřata-vejce! Ano, o této epoše svého života se rozhodla Betty psát, a to právě proto, že si takový život a tak těžké začátky prostě pamatovat budete, možná i přes klepajícího Alzheimera, ale mě to opravdu neoslovilo. A už vůbec představa, že bych toto dobrovolně podstoupila..na druhou stranu velký obdiv, že takový život zvládla, mně by z toho asi šiblo. :-)

27.04.2017 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Výborná kniha, nezůstanu jen u jedné od této spisovatelky. Podezření na toho nej mešuge bylo, ale ... i tak bych to nečekala. Skutečný odraz této doby, jak lidé dokáží být (a jsou) zvrácení...

04.03.2017 5 z 5