Sedm strašidelných příběhů

Sedm strašidelných příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22330/bmid_sedm-strasidelnych-pribehu-4ye-22330.jpg 4 36 13

Strašidelné příběhy pro děti. Sedm strašidelných příběhů rozhodně nepatří k těm, v nichž si autor s hrůzou pouze pohrává a nakonec vše stejně dovede k dobrému konci. Tvrdý závěr je zde zákonitým a z morálního hlediska spravedlivým vyústěním děje a jednání jeho hrdinů. Jak asi může dopadnout navenek milá a ochotná dívenka, která při dobrovolné pečovatelské službě okrádá staré dámy o drobné cennosti? Dokáže se zakřiknutý nováček postavit bandě starších spolužáků, kteří šikanují celou školu a s nimiž si nevědí rady ani učitelé? Musí si malí upíři čistit zuby a na slovo poslouchat maminku stejně jako jejich lidské oběti?... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Seven Strange and Ghostly Tales , 1991

uzivatel83509
12.04.2024 3 z 5

Knížečku jsem přečetla, abych věděla, co to vlastně dceři dávám do ruky.. :-) chyběla mi tam ta strašidelnost... Nejlepší příběh z knihy - za mě TOP: " Smutný příběh Gillyho Bodkina"

Hanina61
05.12.2022 5 z 5

Přečtena před dvaceti lety a teď znovu, a líbila se mi stejně jako tehdy. Inteligentní, promyšlené příběhy s nádechem strašidelnosti a tajemna, odehrávající se v různých časových obdobích (nejvíc se mi asi líbil "Smutný příběh Gillyho Bodkina" a také "Bridgey"). Bonusem jsou moc pěkné ilustrace Luďka Bárty. Určitě se poohlédnu po dalších autorových knihách. :-)

peprenka12
15.04.2021

knizka, kterou jsem cetla v mem detstvi, je napinava a ma promysleny dej. je to malinko hororove, ale ja jsem od malinka fanynka hororu a proto se mi to hezky cetlo. sice to nebylo strasidelne, ale libilo se mi, ze to je takove odpocinkove a nadprirozene. zaroven je kniha moc hezky graficky zparcovana, ilustrace jsou nadherne (pan barta si na nich dal opravdu zalezet).
hodnotim 5/5

Ajinka126
14.11.2017 4 z 5

Kniha mého dětství! :) takové hororové příběhy byly fajn.

koníček01
30.12.2016 5 z 5

Souhlasím ,ale přece to bylo dobré.

Liliana2006
27.11.2016 3 z 5

chyběla tomu ta STRAŠIDELNOST

Loucillé
27.04.2016 5 z 5

Na to že je dětská, tak se najde i opravdu dost hrůzostrašná povídka. Je čtivá a pro děti má úžasnou "výchovnou" pointu. ;-)

angloumene
22.11.2015 4 z 5

Když jsem tuhle knížku jako dítě dostala, jen tak jsem jí nepustila z ruky, rozhodně tedy ne hned po prvním přečtení.

minimonisek
22.07.2015 4 z 5

Tak na tuhle knihu jsem narazila náhodou v jednom výprodeji a mile mě překvapila, příběhy jsou zajímavé. Nejvíc se mi líbil první příběh, ale všechny mají něco do sebe.

Linda19
14.06.2015 4 z 5

Kniha Sedm strašidelných příběhů se mi moc líbila kvůli tomu že i přesto, že je trošku strašidelná je i pro děti co se právě naučili číst, protože to nakonec skončí dobře například u kapitoly Bridgey kdy jí její strýc Sully McConville chtěl ublížit, ale spadl do jezírka a utopil se. Nebo když zlodějka Alma sama zjistila že se krást nemá a poté starým lidem místo okrádání pomáhala. U některých kapitol, jako je Jamie a upíři se zase děti mohou dozvědět že se nemá chodit pozdě večer ven protože Jamiemu se stalo, že ho kousl upír. Mohou se tady děti i přiučit o tom, že se nemá lhát. Prolhanýmu Hendrymu to zatím nikdo neřekl, a tak se jeho lživost i sním propadla do pekel.

Marisa
17.03.2014 5 z 5

Kniha je hezká a zajímavá a někdy OPRAVDU strašidelná.

Standa Šebek
09.09.2013 5 z 5

Velmi pěkná kniha strašidelných příběhů zejména pro děti, která na mě v dětství silně zapůsobila a dodnes mi zůstala v knihovně i v paměti.

Zatímco některé příběhy jsou vysloveně dětské (o tom, jak i malí upírci musí poslouchat maminky či o prolhaném záškolákovi, kteří přelstil ďábla), jiné byly až překvapivě mrazivé (o dívce, kterou bije otec alkoholik a které duch kačeřího jezírka dopomůže k pomstě či o malém sprejerovi, který zůstane přes noc zavřený v muzeu, kde ho pronásleduje staroegyptský bůh mrtvých převtělený do hlídače).

syvritos
17.03.2012 5 z 5

Jako dítě jsem tu knížku četla asi 5x....

Brian Jacques
britská, 1939 - 2011
1996  83%Červená pevnost
2012  87%Sedm strašidelných příběhů
2023  87%Rudoval: Válečníkův meč

Kniha Sedm strašidelných příběhů je v