lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodnocení:
Jednoduše nemám slov.. Tato kniha si mě získala hned po několika prvních stránkách a neustále jsem příběh hltala a přála si vědět více a více . Autorka to umí výborně se slovy,každé slovo do příběhu zapadalo,mělo tam svou funkci a i díky stylu psaní autorky jsem se do knihy začetla již od samého začátku a knihu jsem nechtěla pustit z ruky do té doby,než se dozvím celý srdcervoucí příběh této rodiny. Celý příběh byl neskutečně procítěný, opravdový a smutný a knihu by si měl přečíst každý,protože je zde moc pěkně a srozumitelně popsáno jak to v té době fungovalo a co se vše odehrálo . Co se týče obálky,tak ta je jednoduchá,nádherná a hlavně výstižná - má hlubší spojitosti s osudy postav a se zvraty v příběhu,takže zde hraje též podstatnou roli - dobře se bílkové věnečky zapamatujte-budou v příběhu hrát důležitou roli. Postavy jsou skvěle vykreslené . Oblíbila jsem si hlavně Hanu a Miru a na některé postavy jsem v průběhu děje změnila názor. Též se mi líbilo,že se v příběhu prolíná minulost a přítomnost a kniha je rozdělena na 3 části- nejvíce jsem si oblíbila část 3. s názvem Hana,která byla též nejvíce srdcervoucí a bylo zde plno podrobných informací z té doby . Tuto knihu by si měl přečíst doopravdy každý ,smekám před autorkou.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Hodnocení: Tuto knihu jsem si chtěla již delší dobu přečíst, jelikož byla velice vychvalovaná a měla jsem od ní celkem velká očekávání, která naplnila a mohu Vám jí vřele doporučit.
Již od začátku mi velmi sedl styl psaní- autorka vše krásně vyprávěla a popisovala, takže jsem byla schopna se začíst a veškeré ať už strastiplné, tak veselé momenty jsem prožívala spolu s postavami.
Strašně se mi na knize líbilo to, že se zabývala událostmi z karvinska , což je oblast o které jsem doposud moc nevěděla, hlavně tedy o její historii- autorka všechny události popisovala velmi srozumitelně a poutavě. Oceňuji že zde byly veškeré události propojeny s osudy jednotlivých postav a též to, že se osudy všech postav nějakým způsobem prolínaly a souvisely spolu. Do knihy jsem se opravdu ponořila a byla jsem moc ráda, že jsem se mohla dozvědět něco o tehdejším způsobu života v oblasti již zmiňovaného karvinska - ať už se jednalo o fárání v dolech či o práci v lazaretu- vše bylo velice reálně popsané až jsem se byla schopna přes knihu přenést do té dané doby a vše si velmi dobře představit. Neskutečně mě zajímalo jak to se všemi velmi dobře vykreslenými postavami dopadne a to mě nutilo neustále číst dále a dále - vše jsem prožívala spolu s postavami a i když se nejednalo o čtení na pár večerů, ale musel u toho člověk neustále přemýšlet ( vyskytovalo se zde mnoho skvělých myšlenek) , tak Vám knihu mohu vřele doporučit.

06.04.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hodnocení: jelikož mě předchozí 2 knihy od Aleny Mornštajnové moc bavily ,tak jsem se rozhodla přečíst další knihu od ní - Slepou mapu a opět jsem byla velice příjemně překvapena . Ještě mě čeká jedná nepřečtená kniha od této autorky, ale už nyní mohu Alenu Mornštajnovou titulovat na mou nejoblíbenější českou autorku ,protože si to doopravdy zaslouží.
Jako první musím vyseknout poklonu stylu psaní, který autorka ve svých knihách používá , krásný bohatý jazyk ,který se mi ve všech 3 knihách neskutečně líbil a kniha se díky tomu četla sama.
Slepá mapa mě velice bavila , ale stále u mě vede Hana ,která byla úplně bez chybičky . Kniha byla rozdělená na 2 části a více se mi líbila ta druhá -při četbě té druhé časti jsem nemohla knihu odložit.
Co se týče té první části ,tak jsem se čas od času nevyznala jaká postava je jaká a celé se mi to tak nějak míchalo dohromady , ale napsané to bylo též skvěle, akorát se mi motaly ty postavy a někdy jsem se trochu ztrácela . Jelikož zde byly 3 postavy se jménem na A,tak to bylo obtížnější, ale časem jsem si zapamatovala všechny 3 postavy.
Ale ta druhá část se mi četla o mnoho lépe a moc jsem si četbu užila - zvratky přicházely opravdu nečekaně a někdy jsem z toho co se stalo byla velice překvapená a tomu přidávám též velký plus.
Též jsem se něco přiučila z té doby,ve které se román odehrával ,protože to bylo popsáno srozumitelně a bylo to dobře zapamatovatelné a skvěle se to četlo.
Z postav jsem si nejvíce oblíbila Anežku a Alžbětu, byly mně samotné asi i trošku povahově podobné a také se hodily do příběhu.
Pokud se chcete opět něco přiučit z našich dějin, tak mohu jedině doporučit!

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Hodnocení: Alena Mornštajnová mě opět nezklamala ,naopak opět mě velice příjemně překvapila. Hana pro mě byla přece jen o kousek lepší knihou ,ale čtení Tichých roků jsem si také velmi užila.
Jak už jsem se zmiňovala v předchozí recenzi ,tak to autorka s jazykem výborně umí. Umí příběh učinit čtivým a to se mi neskutečně líbí . V tomto románu musím opět vyzdvihnout výbornou psychologii všech postav,která byla promyšlena doopravdy do hloubky. Mezi postavami jsem neměla žádného oblíbence ,na všechny jsem pohlížela stejně ,protože se za každou postavou skrýval příběh,který jsem postupným čtením poodhalovala . Velice se mi též líbil nápad prolínání minulosti a přítomnosti ,které příběhu přidalo grády. Jediné co mi v příběhu vadilo bylo na můj vkus moc časté poukazování na dřívější politickou situaci. Příběh postupem čtení nabíral grády a na konci se čtenář dozvěděl vše co toužil o minulosti těchto postav vědět .
Autorka má doopravdy neuvěřitelný talent a určitě plánuji přečíst i jiná její díla .

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Hodnocení: Po knize Vrány jsem pokukovala již delší dobu a když jsem si všimla,že jí mají u nás v knihovně, tak jsem neváhala a dala jsem si na knihu rezervaci.
Na první pohled mě zaujala samotná obálka , která byla opravdu nádherná.
Začátek knihy je doplněn o krásné ilustrace a dělají tak knihu ještě zajímavější.
Knihu jsem zhltla za jeden den -odpoledne +večer . Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a potřebovala jsem vědět,jak to vše dopadne, též díky tomu že byly stránky menšího formátu se to četlo ještě rychleji.
Také chci říci,že tato kniha je strašně důležitá a měl by si jí přečíst snad úplně každý,protože toto téma obsažené v knize by se nemělo podceňovat.
Kniha neskutečně rychle ubíhala ,byla sice psána nespisovným jazykem ,ale musím říci,že se mi ten nespisovný jazyk do této knihy hodil a díky tomu se četla ještě o poznání rychleji.
Ihned jsem si oblíbila hlavní postavu z celé knihy - Báru a ihned jsem začala nesnášet její matku a její chovaní mi strašně lezlo na nervy a měla jsem chuť jí přerazit . Po přečtení mě přepadl smutek, byl to neskutečně smutný příběh,bylo mi Báry neskutečně líto - byla přehlížena ,bita a podceňována,přitom byla šikovnější než její sestra,kterou jsem také moc nemusela . Bára uměla nádherně kreslit a jedinou podporu nalézala v učiteli výtvarky , ale to nestačí ani zdaleka,když doma zažívá peklo.
Kniha byla psána z pohledu Báry a z pohledu matky ,která mi stránka od stránky byla tím méně sympatická . Líbilo se mi,že byla kniha psána ze 2 pohledů na věc.
Kniha Vám zabere minimum času a měli byste si jí přečíst - DOPORUČUJI!

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hodnocení: Byla to má 4. přečtená kniha od autorky a byla jsem opět velice příjemně překvapená.
Autorka dokáže opravdu strašně čtivě psát - i téma, které by mě od nějakého jiného autora ani nezajímalo mě dokáže vtáhnout do děje a pustit až na konci.
Opravdu mi nedělalo problém se začíst- kniha byla čtivá, moc hezky a poutavě napsaná a velice dobře zde byla vykreslena doba komunismu, ve které se tato kniha odehrává, jsem ráda,že jsem se opět něco z této nelehké doby mohla přiučit.
Co se jednotlivých postav týče, tak měly všechny skvěle vykreslené charaktery a osobnostní rysy-každá byla úplně jiná a díky tomu byla kniha ještě o něco lepší. Kniha byla také plná emocí a překvapivých momentů, takže o napětí nebylo místy také nouze.
Mohu vřele doporučit a už se nemohu dočkat,až si přečtu autorčinu novinku - Listopád, který jsem zatím jako jediný nečetla.

26.04.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodnocení: Poslední knihou, která mi zbývala od autorky přečíst byl Listopád, který mě opět velice příjemně překvapil.
Kniha popisuje situace, co by se asi mohlo v Česku dít, pokud by se po listopadu 1989 stále udrželi komunisté u moci, sice mrazivá představa, ale autorka se toho zmocnila velice dobře a opět před ní musím smeknout. Co musím vyzdvihnout je autorčin styl psaní, který mi sedl ve všech jejich knihách, dokáže velice odlehčeně popisovat i složité a těžké situace, za to má u mě velký obdiv.
Kniha byla psána z pohledu 2 úplně rozdílných osob, což se mi také velmi líbilo, protože jsem mohla oběma postavám nahlédnout do hlavy. Zvratů bylo v knize taktéž požehnaně, závěr se autorce opět podařil-byl srdcervoucí a plný emocí-to autorka moc dobře umí. Autorka umí do jedné knihy vtěsnat tolik rozdílných emocí a úplně skvěle Vám naservírovat jakékoliv téma, ať už je jakkoli složité. Emocí se i v Listopádu vyskytovalo požehnaně, příběh na Hanu neměl, ale tuto knihu bych zařadila na 2. místo- hned za Hanu.
Pokud Vám nevadí historie smíchaná s trochou alternativy, tak Vám Listopád mohu vřele doporučit. Knihu jsem měla přečtenou za 3 dny ,protože jsem musela číst neustále dále a dále.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hodnocení: Malého prince jsem četla jako součást letošní povinné četby,už nějaký ten pátek jsem si chtěla tuto knihu přečíst a udělala jsem dobře.
Kniha mě ihned po otevření okouzlila krásnými a roztomilými ilustracemi, já mám pro roztomilé věci prostě slabost a v této knize mě velice potěšily.
Knihu jsem měla přečtenou za jeden den, četlo se to velice rychle i díky ilustracím ,ale zároveň mě knihy nabádala k tomu, abych si neustále kladla různé otázky a přemýšlela na různými věcmi. Moc jsem si oblíbila i samotného malého prince,strašně mi přirostl k srdci a konec knihy mě dohnal k pár slzám.
Kniha byla plná zajímavých myšlenek a krásných citátů,které se mi neskutečně zalíbily. Knihu jsem četla poprvé a myslím,že jsem udělala dobře, protože dříve by člověk nerozuměl těm krásným myšlenkám.
Kniha mi přirostla k srdci a malý princ ho tam bude mít vždy také,určitě se plánuji v budoucnu ke knížce vrátit. Byla to jedna z nejlepších knih co se povinné četby týče a mohu ji všem jen a jen doporučit.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Hodnocení: Vcelku chválenou detektivní sérii začínající knihou s názvem Mizející dívky jsem si už delší dobu chtěla přečíst. Musím říct že jsem byla velmi příjemně překvapena a jedná se o jednu z nejlepších detektivních knih co jsem zatím četla.
__
První věc co mě velmi příjemně překvapila bylo to, jak rychle ubíhaly stránky pod rukama. Přesto že se jednalo o detektivku, tak autorka nepopisovala nic zbytečně komplikovaně, vše bylo popsané srozumitelně, aby se v tom čtenář dobře orientoval.
__
Neskutečně mi také padla do oka hlavní hrdinka a vyšetřovatelka celého příběhu, která se autorce opravdu povedla bravurně vykreslit. Statečná, odvážná a neskutečně bystrá - tak si představuji ideální vyšetřovatelku.
__
Detektivka obsahuje skvělou zápletku a neskutečné množství všelijakých zvratů a komplikací v příběhu- opravdu není skoro žádný moment, kdy by se čtenář nudil a měl chuť knihu odkládat. Já jsem knihu zhltla jedním dechem až do poslední stránky a jsem neskutečně zvědavá co přinese další díl této skvěle rozjeté série plné překvapení a někdy až neuvěřitelných momentů.
__
Pokud hledáte skvěle napsanou detektivku se sympatickou hlavní hrdinkou a strhujícími zvraty, tak mohu Mizející dívky vřele doporučit!

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hodnocení: Čistý, upřímný, smutný a zároveň krásný příběh o životě- taková je kniha Kde zpívají raci.
__
Kniha vypráví životní příběh hlavní hrdinky Kyi, kterou jsem si v průběhu příběhu opravdu oblíbila a to z toho důvodu že díky svému způsobu života byla prostě jiná- svá a to mám na postavách strašně ráda- když se jakýmkoliv způsobem vymykají stereotypu. Co se týče ostatních postav, tak jsem také měla své oblíbence, ale nějak víc mi v mysli neutkvěly. Postavy byly jako celek skvěle napsané- hlavně Kya.
___
Co se dějové linky a děje samotného týče, tak byl moc hezky promyšlený, líbilo se mi že byl děj rozdělen na kapitoly dělené na různá časová období Kyina života, též se mi líbila detektivní zápletka, kterou jsem upřímně před čtením knihy vůbec nečekala. Děj byl plný překvapení a šoků, čtivost knize nechyběla ani při nejmenším, prakticky jsem neměla problém se do knihy začíst.
__
Styl psaní mi také sedl, autorka psala čtivě a ne zbytečně komplikovaně. Co se mi neskutečně v knize bylo to prostředí - ta příroda plná močálů a života byla opravdu krásná a na základě autorčina poutavého popisu bych se tam měla chuť hned podívat, kdyby to šlo.
__
Pokud máte rádi neotřelé a velmi zajímavé životní příběhy, tak neváhejte a přečtěte si knihu Kde zpívají raci, určitě nešlápnete vedle.

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Hodnocení: již na první pohled mě v knihovně v sekci novinky zaujaly 3 knihy z této edice, tak jsem si je musela bezpodmínečně přečíst a půjčit. Toto byla má první přečtená z této edice a byla jsem velice příjemně překvapena.
Již na první pohled mě uvítala krásná a milá obálka knihy ,která se velice povedla a působila na mě moc milým a klidným dojmem.
Ale nyní už k obsahu knihy - již od začátku jsem se do knihy začetla a stránky se mi obracely s velikou lehkostí ,nikdy jsem neměla problém se do knihy začíst- šlo to takřka samo. Líbilo se mi,že se v příběhu prolínala minulost s přítomností a přitom se v tom člověk velice lehce vyznal- kapitoly byly přehledně označeny. Děj měl několik spádů, které jsem nečekala, ale některé pasáže se daly celkem jednoduše předvídat, avšak to vůbec neubíralo knize na kvalitě. Příběh byl strašně emotivní- v jednu chvíli jste měli chuť brečet a v tu další jste se přemáhali abyste se nezačali smát nahlas- jednoduše řečeno kniha plná různorodých emocí, je fajn že autorka ty pocity a emoce takto vybalancovala.
Vztah vnučky s dědečkem byl doopravdy krásný plný lásky ,porozumění , ochoty .. I přesto s jakou nemocí se dědeček setkal mu vnučka pomáhala s jeho každodenními strastmi a úskalími . Autorka zde popisuje průběh Alzheimerovy choroby velice přirozeně a nic se nesnaží zkrášlovat . Vnučku i dědečka jsem si velice oblíbila a v průběhu děje mi přirostli k srdci .
Pokud chcete něco emotivního s zároveň odpočinkového ,co budete mít přečtené jedna báseň, tak Vám mohu s klidnou hlavou tuto knihu doporučit.

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Sama moc poezii nečtu ale tuto knihu jsem přečetla jedním dechem, i když se jednalo o knihu z povinné četby. Knihu Blues pro bláznivou holku mohu doporučit všem milovníkům zbytečně nekomplikované poezie všedního dne. Básně budete mít přečtené hned a nebudete se zbytečně ztrácet v řetězcích dlouhých a komplikovaných metafor.
___
Václav Hrabě píše o každodenních obyčejných okamžicích, o lásce a prostě o životě. Někomu se témata jeho básní mohou zdát obyčejná a ohraná, ale třeba si básně od tohoto méně známého klasika oblíbíte stejně jako já. Já osobně mohu doporučit.

31.12.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tuto knihu jsem četla jako součást povinné četby a v porovnání s jinými klasickými díly byla tato kniha nadmíru dobrá a čtivá. Fiktivní svět ve kterém vládne totalitní režim byl opravdu skvěle a trefně popsaný, zároveň člověku místy běhá mráz po zádech, protože autor líčí totalitní režim opravdu reálně. Myslím si že děj knihy není potřeba nějak více představovat, jelikož alespoň malé povědomí o knize máme asi všichni.
K postavám si žádný speciální vztah pravděpodobně nevytvoříte a ani si žádnou nějak více neoblíbíte, ale v této knize jde hlavně o to poselství a o varování před totalitními režimy. Jazyk není zbytečně složitý a celou knihu jsem přečetla za relativně krátkou dobu.
Určitě časem sáhnu i po Farmě zvířat a pravděpodobně si ji vyberu i příští rok na seznam četby k maturitě. Prostě jen, když hledáte klasiku s velkým a důležitým poselstvím, která není zbytečně zdlouhavá a komplikovaná, tak 1984 je skvělou volbou!

02.07.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem četla jako součást povinné četby do školy a zařadila se mezi lepší knihy, které jsem z povinné četby četla, měla jsem jí přečtenou za jeden večer , protože se četla doopravdy rychle a stránky se mi otáčely úplně samy. Příběh Krysaře mě do děje vtáhl ihned po přečtení pár stránek, kde jsem se s příběhem seznamovala.
Krysaře jsem si celkem oblíbila,líbila se mi jeho tajemná a přitom velice vlídná stránka, takovéto postavy s tajemnou aurou mám velice ráda .
Nějaké momenty v knize mě celkem překvapila a hlavně celkové zakončení knihy, tento závěr jsem vůbec nečekala. V knize se stalo několik událostí, které jsem vůbec nečekala a mile mě překvapilo,že literární klasiky mají někdy taky celkem nepředvídatelné zvraty.
Kniha měla skvělé myšlenky a chvíle nad kterými autor nabádá čtenáře k zamyšlení, opravdu měl příběh něco do sebe a nejednalo se o povrchní záležitost bez myšlenky. Tuto knihu mohu doporučit, máte jí přečtenou hned a nebudete z ní otrávení jako z některých knih z povinné četby

18.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Hodnocení: Jelikož jsem na tuto knihu mnoho pozitivních ohlasů jak na Databázi knih, tak na Instagramu, jsem se rozhodla si knihu také přečíst a udělala jsem dobře.
__
Jednalo se o krásně napsaný příběh z období před,během a po 2. světové válce a za mě se jednalo o 2. nejlepší knihu z tohoto období, myslím si že Zuzanin dech slušně šlape na paty Haně od Aleny Morštajnové, která se mi líbila přece jen o něco více, ale jedná se o slušného konkurenta.
__
Kniha krásně období 2. světové války popisuje, vše co se v té době odehrávalo je napsáno srozumitelně a ne zbytečně komplikovaně. Opravdu hodně mi sedl autorčin styl psaní, příběh byl procítěný, srozumitelný a krásně napsaný. Po celou dobu čtení jsem neměla problém se díky autorčinu stylu psaní začíst, ke konci příběhu už jsem nebyla prakticky schopna knihu odložit a s napětím jsem četla až do poslední strany.
__
Co se postav týče, tak ty se autorce také velmi povedly, každá měla jedinečnou a skvěle vykreslenou povahu a líbilo se mi propojování jejich osudů v průběhu knihy. Nejvíce jsem si oblíbila Jana a ústřední postavu celé knihy- Zuzanu.
__
Bylo opravdu hrozné jak se v té době s Židy nakládalo a autorka to poslala opravdu velice dobře, až z toho někdy člověka mrazí, celkově celkový odraz dřívější doby je velice reálně a trefně popsán.
__
Pokud máte rádi historické romány a knihy z války, tak Vám tuto mohu vřele doporučit, určitě do ní jděte, nebudete litovat!

01.01.2022 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hodnocení: Už delší dobu jsem žádnou fantasy knihu nečetla, ale po přečtení Hraničářova učně jsem byla opravdu velmi příjemně překvapena a i jsem dostala chuť si přečíst mnoho dalších fantasy knih.
Již od začátku jsem neměla problém se do knihy začíst a čtivost v knize přetrvávala až do konce. Styl psaní mi taktéž sedl- sice nijak zvláštní, ale přidával knize na čtivost, stránky mi rychle ubíhaly pod rukama.
Věc, která se mi na knize moc líbila byla ta skvělá atmosféra a svět ve kterém se kniha odehrávala- prostředí plné hradů, temných lesů a záhad si mě vždy dokáže získat a tady bylo to prostředí úžasné. Kniha zas tolik překvapivých zvratů neobsahovala, ale nějaké zde byly, ale to nijak neubíralo na kvalitě knihy. Neskutečně jsem si oblíbila Willa a hraničáře Halta a celkově se mi moc líbil vývoj osobnosti několika hlavních postav, jak postupně zmoudřely a staly se lepšími a silnějšími lidmi. Kniha též obsahuje mnoho pěkných myšlenek a citátů.
Neskutečně se těším, až si v knihovně půjčím další díly této zatím úžasné série, která má našlápnutou se stát jednou z nej fantasy sérií, pokud to tak bude pokračovat i nadále. Pokud jste milovníky fantasy knih, tak hraničáře zkuste, myslím si že nešlápnete vedle.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hodnocení: Po knihách z této série jsem již delší dobu pokukovala a jako první jsem se rozhodla pro Hotýlek na Islandu. Již teď Vám mohu říci, že jsem neudělala chybu a že mé hodnocení se bude nést hlavně v pozitivním módu.
Jako první musím ocenit a vyzdvihnout samotnou obálku knihy, která je opravdu nádherná a strašně se k samotnému příběhu uvnitř knihy hodí a krásně vystihuje tu islandskou atmosféru.
První věc, co na knize musím vyzdvihnout je skvělý popis míst- úplně na mě dýchla ta kouzelná islandská atmosféra a byla jsem schopna si úplně jasně představit, jak to na místě asi tak mohlo vypadat. Celkově mě severské země už delší dobu velmi láká, tak doufám že se do některé z nich podívám a jelikož jsem milovníkem spíše chladnějšího počasí, tak si myslím, že by se mi tam moc líbila- už kniha mě na návštěvu Islandu celkem navnadila.
Hlavní postavy - Lucy i Alexe jsem si po celkem krátké době oblíbila a tak to zůstalo do konce knihy, sice tam byly momenty, kdy jsem nechápala jejich jednání, ale po většinu děje se jednalo o velmi inteligentní postavy, se kterými jsem celý příběh naplno prožívala.
Děj byl místy trošku předvídatelný a nudnější, ale to nic nemění na tom, že se jednalo o jednu z nejlepších oddechovek, které jsem zatím četla- jak svou kouzelnou atmosférou, tak sympatickými postavami, které si mě opravdu získaly. Vřele doporučuji! Moc se těším, až si přečtu další knihu z této úžasné série.

19.04.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hodnocení: Od této velmi chválené autorky jsem si již delší dobu chtěla nějakou knihu přečíst a po přečtení této knihy mám chuť si přečíst její další knihy.
Ze začátku stála chvíli na jednom místě a nic moc se tam nedělo, chvíli mi trvalo než jsem se plně začetla , ale poté to už opravdu stálo za to a na konci knihy jsem neměla daleko k slzám, takže jsem tomu neubrala vůbec nic ve finálním hodnocení.
Autorka měla skvělý styl psaní, příběh byl díky tomu čtivější, zajímavější a i procítěnější. Ihned jsem si oblíbila oba hlavní hrdiny - Willa a Louisu, kteří mi neskutečně přirostli k srdci a vše jsem prožívala spolu s nimi a mrzelo mě když kniha skončila- tak nějak jsem si na ten příběh zvykla a těžko jsem se loučila. Will byl skvělý- ze začátku takový morous, ale pak byl úžasný, Louisa byla úžasná- srdce měla na pravém místě a pro druhé by se rozdala. U příběhu jsem se zasmála díky Willovu skvělém sarkasmu na který nedám dopustit i posmutněla a tak to u dobrého příběhu má být. Líbilo se mi že se jednalo o romantický příběh a zároveň se v knize řešilo i vážnější téma, mám takové příběhy radši než ty čistě romantické. Knihu mohu všem co mají rádi romantiku se závažnějším tématem.

06.04.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Hodnocení: jednalo se o mou první přečtenou detektivku a určitě se nejednalo o poslední,protože byla úžasná! Detektivky jsem hodně opomíjela a ani nevím proč,celkem mě to mrzí.. Tuto knihu jsem objevila u nás v knihovně v sekci s novinkami,tak jsem si řekla,že jí zkusím a nebyla to vůbec špatná volba .
Kniha začala velice zajímavě, poté byla chvíli nudná a ztrácela jsem se v postavách a celkem i v ději,ale poté přišel masakr! V tom dobrém slova smyslu. Nechci nějak spoilerovat,neboť tato kniha doopravdy za přečtení stojí,ale byl to fakt masakr, posledních 60 jsem již tušila kdo za celým masakrem stojí,ale ze začátku jsem toho pachatele neměla vůbec vytipovaného a netušila jsem že to bude zrovna on . Nedoporučuji citlivějším osobám ,protože by to někomu mohlo být nepříjemné, ale tím jak to bylo drsné,tak tím více jsem si čtení užívala a nebylo možné se od knihy odtrhnout, v tom mi bránila škola,jinak bych to měla dříve přečtené . Bylo to plná zvratů a překvapení a moc jsem si četbu užila a byla jsem napnutá,kdo za vším stojí a jaký k tomu činu měl motiv a důvod.
Co se postav týče,tak ty mě moc nezaujaly,ale oblíbila jsem si inspektorku Avu, která byla neohrožená,odvážná a do všeho se vrhala po hlavě,takové postavy mám ráda. Jazyk knihy mi celkem sedl, jednalo se o hovorový,sice nespisovný jazyk,ale to mi do knihy sedělo.
Pokud máte rádi napětí a detektivky ,tak směle do toho! Za mě jedno velké doporučení !

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Hodnocení: Již delší dobu jsem si chtěla přečíst nějakou knihu od velice chváleného českého autora- Patrika Hartla a jeho kniha Malý pražský erotikon se mi moc líbila, určitě to nebyla poslední kniha kterou jsem od autora četla.
__
Kniha byla úplně nabitá emocemi, jednu chvíli jsem se přemáhala, abych se nesmála nahlas a hned o pár stránek dále člověk pociťoval úplný opak. Emocí se tu prostřídalo opravdu hodně a i díky tomu jsem si knihu tak oblíbila.
__
Co se stylu psaní autora týče, tak mi sedl od první stránky a díky němu kniha byla velmi čtivá. I když se v knize vyskytovalo dost sprostých a hovorových výrazů, tak se to prostě k příběhu hodilo a autorovi to nevytýkám.
__
Postavy a jejich životní příběhy se skvěle splétaly do sebe a každá postava byla svým způsobem úplně jiná a osobitá, líbilo se mi že jsem v knize mohla nahlédnout do života téměř všem postavám.
__
Co se týče zvratů a překvapení, tak jich v knize zase tolik nebylo, ale to nic nemění na tom, že kniha byla čtivá, vtipná a no..prostě ze života.
Určitě si plánuji od autora ještě nějaké knihy přečíst, pokud chcete nějaké nějaké nenáročné čtení, tak Malý pražský erotikon od Patrika Hartla vřele doporučuji .

01.01.2022 4 z 5