Lorej Lorej komentáře u knih

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Pořád ten zážitek zpracovávám...
Naprosto dokonalý! Myslela jsem si, že první díl bude nemožné překonat, ale stalo se a jsem naprosto nadšená!
Příběh odehrávající se ve Vendě je plný tajemství, zvratů a nečekaných objevů. Děj mě naprosto pohltil a stránky ubíhaly jak nic, najednou jsem byla na konci a jediné, co potřebuji je další díl!

02.01.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Čtení to bylo moc pěkné. Emoce z knihy úplně sršely a autorova práce se slovy je naprosto skvělá.
Příběh se mi líbil, ale přišlo mi to kapánek klišé. Nevím, jestli jsou všechny LGBT knihy takové, tohle byla má prvotina v tomto žánru.
Knížku bych popsala jako procítěnou idylku s troškou nereálnosti.

11.10.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Páni, prostě pá-ni! Ze začátku jsem pochybovala, zda se mi bude tento styl dokumentů a rozhovorů líbit, ale jakmile jsem se prokousala začátkem, četla jsem jedním dechem. Příběh měl všechno, co jsem očekávala, ba i víc, takže za mě rozhodně doporučuji!!!

09.03.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Prostě bomba! Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že to bude chabá napodobenina Hunger Games. Ale velmi jsem se zmýlila a jsem za to neskutečně ráda! Doporučuji všem milovníkům fantasy!

25.06.2017 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Vážně super čtení. Líbil se mi styl psaní kapitol, i když mě ze začátku trochu překvapil. Taky mi chvilku trvalo se zorientovat mezi postavami, ale jakmile jsem se začetla, nebylo co řešit.

15.04.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na knihu mě nalákal film, který jsem před časem viděla. Musím ale říct, že kniha je mnohem napínavější, zajímavější a v mnoha ohledech lepší než film.
Rozhodně doporučuji nejen fanouškům sci-fi.

28.09.2018 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Velmi čtivá knížka, která díky krátkým kapitolám velmi rychle utíká.
Docela mě občas frustrovalo Tessiino i Hardinovo chování, pořád to mezi nimi bylo do kopce z kopce. Ale o to víc mě zajímalo, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet, jak se se vším vypořádají.
Moc se mi líbila propracovanost prostředí a taky autentičnost. Až na nějaké pasáže se příběh jeví jako podle skutečnosti.
A ten konec? Budu si muset přečíst pokračování co nejdřív, jinak se z toho zblázním!

01.05.2018 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Po dočtení knihy jsem plná emocí, které nedokážu identifikovat. Takový hřejivý pocit kolem srdce. Naděje? Uspokojení?
Příběh mladé dívky, která za svůj doposud krátký život prožila více bolesti a utrpení, než by kdokoli jiný dokázal snést.
Popis vnitřního prožívání hrdinky je velmi detailní, což je vlastně v knize to nejdůležitější.
Myslím, že knížku jako je tato by si měl povinně přečíst naprosto každý, hlavně tedy dospívající. Začnete si vážit toho, co máte.

11.04.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ze začátku, než jsem naše čtyři hrdiny poznala, jsem se příběhem těžko prokousávala. Čím dál jsem ale četla, tím víc jsem autorku obdivovala. Napsat něco tak realistického, až jsem měla husí kůži, je obdivuhodné. Knížka mě donutila se zamyslet, že ač nás trápí jakékoliv problémy, tak ve srovnání s válkou, jsou malicherné.

09.07.2017 5 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Mrazivý příběh, naprosto dokonale napsaný a plný záhad.
K přečtení jsem se dostala přes stejnojmenný film s Johny Deppem a i když se film od knihy liší, oba příběhy byly naprosto poutavé a dechberoucí.

30.11.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Do knížky jsem se pustila s určitým nadšením, protože kdo by nechtěl zkusit žít na Měsíci?
S hlavní hrdinkou jsme si skvěle sedli, její humor provázející celé to bláznivé dobrodružství byl osvěžující a celkově byla Jazz strašně sympatická.
Naprosto mě ohromila detailnost a promyšlenost života mimo Zemi. Mnoho věcí, které jsou pro nás samozřejmě a ani si je neuvědomujeme jsou na Měsíci prekérní záležitostí.
K ději samotnému jen málo slov: zajímavá myšlenka ale pro mě nijak nezáživná. Líbilo se mi postupné odkrývání souvislostí a dopisy mezi Jazz a kámošem ze Země.
Autorova prvotina byla lepší, ale Artemis mu šlape na paty.

19.10.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Nádherný příběh o nadějích, snech, přáních a překážek bez kterých by nic z toho nemělo smysl.
Naprosto jsem si zamilovala tamější atmosféru i s nebezpečím číhajícím na každém rohu.
Postavy byly všechny vykresleny velmi živě, jako bych je osobně znala.
Sice příběh nebyl tak napínavý jako u zbylých knížek autorky, ale i tak si mě získal.

07.04.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Nevím, jak se ohledně této knížky cítit. Z jedné strany jsem jí úplně propadla. Příběh Elly byl plný emocí, ale také inspirace. Ella mi přišla jako neskutečně silná osobnost a ihned jsem si ji oblíbila. Každé její trápení mě trápilo také. Brian, no, prostě kluk snů.
Bohužel na mě příběh působil až moc uměle. Ano, že se něco takového stane je nepravděpodobné, ne nemožné, ale některé scény (nebo vývoj vztahů) mi prostě přišli dost nereálné. A to mívám velkou toleranci (tedy, jak kdy :D).
Autorka píše neskutečně poutavě a zajímavě. Také do knihy vložila hodně pravdivých a upřímných myšlenek, čím si mě získala. Druhý díl si nenechám ujít, jsem na něj dost zvědavá.

30.03.2018 5 z 5

Prostě kouzelně Burtonovské!
Na první pohled se možná zdají básničky trochu prapodivné, ale jsou v nich ukryté myšlenky.
A ty ilustrace jsou dokonalým doplňkem.
Nutnost každého fanouška jeho tvorby.

08.01.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Já tuto sérii prostě miluji!
Slovy mi nejde vyjádřit, jak mě příběh oslovil a nadchnul. Jen jsem četla a četla, se zatajeným dechem obracela stránky, které jsou grafickým skvostem.
Nové hrdiny jsem si hned oblíbila, i nové prostředí, ve kterém jsem se poměrně rychle zorientovala.
Ta doba, než vyjde další díl, bude pro mě utrpením, protože bych tak moc ráda zjistila, jak vše dopadne.
A v co věřím?
Ve šťastné konce, v ty věřím.

29.12.2017 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Na knížku jsem se moc těšila a mé očekávání naplnila. Akce, romantika a zase akce. Příběh byl velmi napínavý, nutil vás číst a číst až do konce. Rozhodně doporučuji - hlavně milovníkům sci-fi.

26.09.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dech beroucí příběh. V současnosti si ani neumíme představit, co všechno tito lidé vytrpěli, aby získali zpět svou neprávem vzatou svobodu. Příběh Liny je sice fikce, ale takové věci se opravdu děli, a to pomyšlení mě plní lítostí nad ztracenými životy.
Knížka mě pořádně chytla asi tak v půlce. Četla jsem i Sůl moře a to mi přišlo čtivější než V šedých tónech. Ale obě knížky jsem si užila a doporučila bych je všem, protože je dobré mít přehled o tom, co vše si lidé vytrpěli, abychom se my mohli mít tak dobře.

06.08.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Autorka si jede svoje, příběh dokonale rozvíjí a nutí čtenáře číst a číst.... Až zjistíte, že jste na konci a jediné co potřebujete je další díl!

02.07.2017 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Příjemná romanťárna s lehce předvídatelným dějem. Ideální pro letní čtení.
Eden, jako hlavní hrdinka, mi přišla fajn, nevím, jak jinak ji popsat. Občas se mi na ni chtělo trochu zakřičet, ale jinak se chovala jako docela rozumná.
Moc se mi líbil popis prostředí, se všemi těmi detaily.
Konec mě překvapil a nalákal na další díl, takže si ho nenechám ujít.

12.08.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Musím uznat, že nápad je to velmi zajímavý. Lidstvo nestárne, je v podstatě nesmrtelné, ale aby se udržovala populace v určité míře, chodí po světě smrtky - zaměstnání jako každé jiné, až na to, že jejich nejlepší přátelé jsou pistole a nože.
Zápletka byla bravurní, příběh se vyvíjel dost nečekaně, i pár překvapujících momentů se tam objevilo.
Ale něco, prostě něco, mi v ději chybělo... Možná to je jen tím, že jsem si na knížku neudělala moc času, nebo proto že jsem ji tak na rychlo prolítla. Nevím.
Ale co rozhodně vím je, že tato knížka se mi líbila víc, něž autorova starší kniha 'Bez šance'.
Tak jako tak, pokračování si nenechám ujít.

20.07.2018 4 z 5