Lorej Lorej komentáře u knih

Lískový les Lískový les Melissa Albert

No, já nevím...
Kniha mně rozhodně zaujala svou obálkou a tak jsem si řekla, proč to nezkusit.
Ze začátku mi přišlo, že si někdo spletl desky knihy a místo propracované fantasy tam nastrčil detektivku.
Nejvíce se mi příběh líbil tak uprostřed knihy, zbytek se mi zdál chaotický a nedomyšlený, jako by autorka děj tvořila tak nějak za pochodu, jak se jí to zlíbí.
Zkrátka jsem byla ráda, když jsem knihu dočetla, a vracet se k ní teda nebudu...

17.02.2019 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Kouzelný příběh o chlapci-snílkovi a praktické dívce, která i přes to, že nevěří v zamilovanost, spadne do lásky po hlavě. Během čtení tohoto příběhu se připravte, že vámi budou emoce jen cloumat a každou další přečtenou stránku si budete přát, aby kniha končila happy endem.
Rozhodně doporučuji (nejen) romantickým duším.

14.02.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Z této knihy jsem trochu rozpačitá. Kdybych měla začít tím, co se mi líbilo, tak v první řadě to bude vypravěčka, která byla velmi originálně pojata. Příběh zlodějky knih byl ze začátku utahaný, ale jakmile jste si vytvořili s postavami vztah, bylo těžké se nenechat dějem pohltit. Konec byl velmi emotivní a dojemný. Celkově jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla, bylo to něco trochu jiného.
Snad jediné, co bych knížce vytkla, byla ta počáteční utahanost a občasné zbytečné okecávání. Ale myslím si, že grafická úprava to spolehlivě vykompenzovala.

07.02.2019 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Po knížce jsem šáhla hlavně kvůli mé oblibě Říše divů a taky kvůli stejné autorce, která má na svědomí Měsíční kroniky.
Ze začátku jsem se nedokázala začíst, ale postupně mě děj bavil čím dál víc. Bylo tam pár věcí předvídatelných, ale v porovnaní s několika překvapeními jsou zcela zanedbatelné.
Takže tento román pro mě nebyl ani naprostou peckou, ani zklamaním.

22.01.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala hlavně svým úžasným názvem, a tak jsem si ji ihned pořídila. Rozhodně nelituji. Básně jsou procítěné a skvěle promyšlené. Autorka vypráví svůj příběh, často spíše lyrickou formou, který vás chytne za srdce.
Tahle sbírka mi pomohla si uvědomit, že vždy může být hůř a že bychom si měli vážit toho, co máme.

02.01.2019 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Jedna z nejlepších rettelingových sérií, co jsem zatím četla!
Tímto dílem autorka ihned navazuje na konec Scarlet, který byl poměrně hektický. Dál rozvíjí příběh našich už dobře známých hrdinů, ale hlavně přidává příběh další dívky, v družici uvězněné Cress.
Naprosto mě příběh pohltil a už se nemůžu dočkat, až se mi do rukou dostane poslední díl Měsíčních kronik.

02.12.2018 5 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Mrazivý příběh, naprosto dokonale napsaný a plný záhad.
K přečtení jsem se dostala přes stejnojmenný film s Johny Deppem a i když se film od knihy liší, oba příběhy byly naprosto poutavé a dechberoucí.

30.11.2018 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Tohle byla naprostá bomba!
Děj by mnohem, mnohem, mnohem lepší, napínavější a zajímavější, než v prvním díle.
Vývoj postav a všechny ty zvraty a nečekané situace mě prostě nutily číst a číst, až na konci, po dočtení poslední stránky, jsem byla dost skleslá, že na pokračování budu muset čekat tak dlouho...
Pokud máte chuť na pořádné vesmírné dobrodružství a nezastraší vás troška romantiky, tak rozhodně doporučuji!

11.11.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Do knížky jsem se pustila s určitým nadšením, protože kdo by nechtěl zkusit žít na Měsíci?
S hlavní hrdinkou jsme si skvěle sedli, její humor provázející celé to bláznivé dobrodružství byl osvěžující a celkově byla Jazz strašně sympatická.
Naprosto mě ohromila detailnost a promyšlenost života mimo Zemi. Mnoho věcí, které jsou pro nás samozřejmě a ani si je neuvědomujeme jsou na Měsíci prekérní záležitostí.
K ději samotnému jen málo slov: zajímavá myšlenka ale pro mě nijak nezáživná. Líbilo se mi postupné odkrývání souvislostí a dopisy mezi Jazz a kámošem ze Země.
Autorova prvotina byla lepší, ale Artemis mu šlape na paty.

19.10.2018 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Poměrně strhující závěr mafiánské trilogie, od kterého budete mít nervy k prasknutí.
Jsem už docela ráda, že už není další díl, protože kdybych musela strávit byť jen jedinou další kapitolu se slečnou Persefonou, tak se asi teleportuji do knížky a osobně ji zastřelím tou její milovanou pistolí! Myslím si, že to s ní bylo díl od dílu horší, každé třetí slovo, co jí vypadlo z úst byl blábol, z kterého jsem se občas cítila dost trapně. A o té naivitě nemluvím...
Konec stěžování si na hlavní hrdinku a teď něco o příběhu.
Děj byl svižný, plný překvapení a poměrně nečekaných scén, takže se četlo jako po másle.
V souhrnu jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla, ale v budoucnu se k ní pravděpodobně nevrátím.

19.10.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Čtení to bylo moc pěkné. Emoce z knihy úplně sršely a autorova práce se slovy je naprosto skvělá.
Příběh se mi líbil, ale přišlo mi to kapánek klišé. Nevím, jestli jsou všechny LGBT knihy takové, tohle byla má prvotina v tomto žánru.
Knížku bych popsala jako procítěnou idylku s troškou nereálnosti.

11.10.2018 4 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

Nevím, co si myslet...
Na jednu stranu zajímavý příběh opředen tajemstvími, které vám nedají spát. Na stranu druhou tam bylo nesmírně postav, příběh se občas vlekl a moc mě ani nezaujal.
V závěru dávám ale 4 hvězdy, protože ta obálka je úžasná.

11.10.2018 4 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tohle bylo prostě jedno velké PÁNI!
Série se naprosto úžasně rozjela a úplně mě strhla do víru akce, tajemství a romantiky.
Občas mě Sofie lezla kapánek na nervy tou svojí naivitou, ale popravdě, v těch situacích, ve kterých se ocitala, bych se asi zachovala podobně.
Trošku jsem zklamaná ze vztahu 'Sof a Nicoli'. Naopak jsem až moc překvapená, jak Luca obrátil. Jsem zvědavá, který si nakonec získá Sofiino srdce. Pokud ji teda do té doby nezastřelí strýček Jack. Nebo ty kluky. Parchant.
Jednoduše: tuhle jízdu plnou nebezpečí a komplikovaných vztahů si musíte přečíst.

29.09.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na knihu mě nalákal film, který jsem před časem viděla. Musím ale říct, že kniha je mnohem napínavější, zajímavější a v mnoha ohledech lepší než film.
Rozhodně doporučuji nejen fanouškům sci-fi.

28.09.2018 5 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Čtvrtý díl mé oblíbené pohádkové série je tu! Jupí!
Neodolala jsem a jakmile byla knížka venku, musela jsem vše odložit a zakousnout se do ní.
A mé pocity?
Ze začátku jsem byla nadšená. Opětovné shledání s hrdiny a jejich "šťastně až navěky" bylo parádní. Teda, parádně popsáno. To "šťastně až navěky" zas tak parádní nebylo. Ale to už nechci spoilerovat.
Příběh samotný mě okouzlil. Hrdinům se otevřel celý svět Nekonečného lesa, takže spousta prostoru k tomu, aby občas něco nevyšlo podle plánů. Hromada místa pro nová dobrodružství plná napětí a tajemství. A že jich nebylo málo!
Prostě a jednoduše - pokud jste četli předchozí díly, je tohle must-have. A to jsem se ještě ani nezmínila o tom famózním přebalu a nádherných ilustracích na začátku kapitol. Plus krásně ilustrovaná mapka Nekonečného lesa.
Už se nemůžu dočkat, až vyjde pokračování, protože ten konec? No, uvidíte sami...

18.09.2018 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity...
Na jednu stranu mě dost příběh bavil, byl poutavý a i napínavý. Hlavní hrdinka se chová dost vyspěle a uvážlivě.
Moc mi ale přes nos ze začátku nešli různé názvy a zvyklosti, u kterých mi zabralo čtvrt knihy, něž jsem si pod tím dokázala něco představit.
Některé části (možná i celé kapitoly) mi přišli někdy dost zdlouhavé a zbytečné. Taky se mi zdálo, že se určité informace často opakují, jako by si autorka myslela, že to v hlavně víc jak pár stránek neudržíme.
Druhý díl si asi přečtu, hlavně kvůli konci, který na pokračování přímo láká.

18.09.2018 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Částmi se knížka nedala odložit, jak poutavý příběh byl. Občas to trošku pokulhávalo.
Hlavní téma - vyšetřování vražd - mi přišlo nedotažené. Ale moc se mi líbil popis nadpřirozena a toho, jak se s tím lidská populace musela popasovat.

31.08.2018 4 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Takže, nevím, jak tuhle knížku zhodnotit, tak si to trošku rozepíšu:
Mínusy:
- občas se děj dost táhl, chyběl mu 'hnací motor'
- předvídatelnost (tím myslím, že kdo je náš tajemný NN bylo jasné skoro od začátku)
- často opakování stejných témat (nebo slov)
- chyby v textu
Plusy:
+ úžasný nápad
+ romantický, velmi dobře napsaný příběh, který se odehrává v L.A.
+ velmi milé a snadno oblíbitelné postavy
+ i docela reálné
+ úvahy a smýšlení hlavní hrdinky
+ citáty (můj oblíbený: ... ale podle mě sexy neznamená nutně krásná. Sexy spočívá hlavně v tom, že se líbíte klukům. Krásná záleží na tom, jestli se líbím sama sobě.)
Podtrženo sečteno - příběh se mi líbil, ale nemyslím si, že se k němu ještě vrátím.

29.08.2018 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Kniha mě na první pohled zaujala názvem. A hned, jak jsem si přečetla o co se v ní jedná, jsem s jistotou věděla, že si ji přečtu.
A jsem nadšená! Příběh měl všechno - lásku, akci, napětí, přestřelku,... Prostě paráda.
A co se postav týče? No, párkrát jsem měla chuť naši hlavní hrdinku propleskout za ty občas blbý žvásty, nebo s ní pořádně zatřást, aby jí některé věci dříve došly. Ale jinak je to fajn holka s naprosto super kámoškou - Millie. Tu jsem si fakt oblíbila. Všechny klučičí charaktery byly skvěle napsané, jen jsem si říkala, kolik náctiletých kluků mluví o svých pocitech tak otevřeně, jako Nico? Moc asi ne, na realističnosti to knížce moc nepřidalo.
Rozhodně se pustím do dalších dílů!

28.08.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Hodně jsem se na tohle pokračování Měsíčních kronik těšila a zklamaná vůbec nejsem.
Moc se mi líbilo, jak autorka vyprávěla nejen příběh Scarlet, ale i pokračovala v příběhu Cinder.
Červená Karkulka je jedna z mých oblíbených pohádek a byla jsem dost zvědavá, jak si autorka poradí s jejím převyprávěním. A myslím, že to zvládla na výbornou. Hodně akce, tajemství a city, co víc si přát?
Marissa Meyer je prostě kouzelnice (nebo potomek bratří Grimmů? :D), že dokáže vzít námi všemi známý příběh a přetvořit ho v úžasné moderní fantasy.

23.08.2018 5 z 5