lokonla lokonla komentáře u knih

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Miluju tu knížku. Začala jsem ji číst aniž bych měla tušení o čem to je. Úplně původně jsem myslela, že jsou to povídky ke Griše, ale nejsou. Podle mého názoru si knihu užijete, když od ní nic nečekáte.
Jsou to velmi zajímavé příběhy, které mají co předat. Jsou v nich obecné pravdy, někdy i dost skryté a musíte si je tam najít. Ale právě proto je to skvělé, příběhy se odehrávají na hranici mystiky až absurdity, ale vůbec to nevadí.
Nejlepší na knize jsou ale ty obrázky. Je to prostě krásné a geniální, na každé stránce přibyde (nebo zmizí) něco co se přímo na té stránce řeší a pak to vytvoří ucelený obrázek. Je to prostě pecka, sledovat příběh, ale zároveň hledáte co přibylo za malůvku.
Co to vlastně je za příběhy, vysvětluje krásně autorka na konci a vy knihu zavíráte s úsměvem.
Umím si naprosto reálně představit, že bych knihu četla v budoucnu mým dětem jako pohádky na dobrou noc.

17.11.2020 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha je naprosto fantastický bonus k trilogii Selekce.
Krásně tam porozumíte dalším postavám série.
Je to nutný doplněk k této sérii a musíte ji prostě mít vedle trilogie v knihovně :D

30.10.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tato série je prostě můj miláček. Byla to první romantická série, kterou jsem kdy přečetla a díky ní jsem začala takové knihy číst. Už to budou čtyři roky, co jsem ji četla poprvé a za tu dobu jsem ji přečetla ještě 3x a neustále tam nacházím nové a nové věci, které mě překvapí.
Milostná linka je famózní, opravdová a napínavá. Do poslední chvíle držíte palce a nevíte jak to dopadne. I celý svět je velmi dobře postaven a příběh vás prostě baví.
A hlavní hrdinové - Amerika je skvělá, hned si ji zamilujete, Maxon ... aaaaaahh... je prostě Maxon, moje jedna z nejoblíbenějších mužských postav z knih a Aspen to pěkně okořeňuje.
MOC DOPORUČUJI jak pro mladší, tak pro starší ♥

30.10.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha má sice přes 500 stránek, ale já si stejně na konci přála víc. Příběh mě pohltil a až do poslední strany a do tří do rána nepustil. Hlavní postavy jsou skvěle vykresleny, stejně tak prostředí. Kniha má stád a převraty a rozhodně vás nebude nudit.
Moc doporučuji!

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Kniha mě moc bavila, je napínavá a chytlavá. Nevadí mi více pohledů - i když tady jich bylo opravdu hodně a občas jsem se v tom ztratila, ale nijak zvlášť mě to nerušilo.
Autorka vymyslela skvělý svět a umí si s ním vyhrát.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knihy jsem bohužel četla až jako osmnáctiletá a tak mi to přišlo jako strašné klišé, ale umím si představit, že kdybych je četla ve 14-15, tak nežiju ničím jiným než lovestory Gideona a Gwendolyn. Takže pro mě určitě doporučuji spíše mladším.
Knihy se ale čtou opravdu rychle, jsou chytlavé.
Konec série mě moc neuspokojil, čekala jsem více vysvětlení, přišlo mi, že nějaké věci zůstaly nedořešené.

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Kniha mě bavila, má spád a je docela dobře napsaná (na to, že je z wattpadu).
Konec jsem absolutně nečekala a jsem zvědavá na druhý díl.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tak tohle je fantastická kniha. Přinutí vás u ní sedět, ronit slzy a smát se. Příběh je krásně napsaný, žijete s hrdiny jejich životy, litujete je, milujete je a držíte jim palce. Konec byl... uuuff, bylo ze mě slzavé údolí, ale stojí to za to. Prostě pecka!
Kniha vám dá skvělou naději a povědomí o cystické fibróze.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař je prostě klasika.
Dobře se čte a je pěkně napsaná. Doporučuji do povinné četby.

Stébla trávy Stébla trávy Walt Whitman

Kniha mě velmi překvapila. Nečtu poezii, ale tuto sbírku jsem zhltla na jeden zátah.
Doporučuji do povinné četby.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Na to, že je to povinná četba je nesmírně nadčasová a moc dobře se četla. Příběh mě bavil, zasmála jsem se a nevadilo mi ani, že je to drama. Navíc to není moc dlouhé.
Doporučuji!

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Moc doporučuji. Kniha je napínavá a moc dobře psaná a naprosto splňuje očekávání. Konec mě naprosto dorazil.

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Kniha mě nijak moc nezaujala, ale musím uznat, že jsem se u ní nahlas smála, což už se mi dlouho nestalo :)

29.10.2020 3 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

TOHLE BYL MASAKR. Napínavá pecka, až do konce nevíte, kdo to byl.
Tato kniha odstartovala můj zájem o thrillery a drama :D

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Kniha mě velmi překvapila, jedna z mála, která mě z povinné četby opravdu zaujala.
Je tam velmi dobře vykreslená Paříž, hlavní hrdina a udělala jsem si krásný obrázek o tom, jak to tehdy asi 'fungovalo'. Navíc je to celkem poutavě napsané a vy prostě chcete vědět, jak to s ním skončí.

29.10.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Skvělá kniha, občas mi sice přišlo, že něco už bylo 'přes čáru', ale jinak super.
Ideální oddechová kniha na léto.

29.10.2020 5 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Tato série je prostě fantastická. Je skvěle napsaná, poutavě, neustále si říkáte, co se sakra ještě stane. Konec je přesně tak vygradovaný, jak si takováto série zaslouží. Až do poslední stránky tajíte dech.

Kdo by měl rád milostné trojúhelníky a tady to byla pro mě největší muka, protože to pěkně rozjížděla s oběma XD. Ale s koncem jsem spokojená.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Po knize jsem sáhla kvůli autorce a musím říci, že ze začátku jsem byla velmi zklamaná. Knihu jsem rozčítala 3x, protože ten začátek je strašně pomalý a nezajímavý. Pak to ale zrychlilo a knihu jsem odložila s pocitem, že hned potřebuji číst dál ( knihu druhou jsem samozřejmě neměla, tak už to bývá XD)
Děj je skvěle propracovaný a od druhé třetiny knihy jsem se skvěle bavila.
+ ta obálka je prostě boží ♥

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Poslední kniha mě velmi zklamala.
Čekala jsem od toho úplně něco jiného a najednou se tam začaly motat nadpřirozené nelogické věci, které nebyly ani pořádně dovysvětleny.
Ne, poslední díl se mi k těm dvou předchozím vůbec nehodil a už toho bylo moc.

29.10.2020 1 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Knihu jsem si koupila kvůli té boží obálce, nebudu lhát a hned od začátku mě chytla a nepustila.
Příběh je originální a dobře propracovaný. Autorka skvěle popisuje a máte pocit, že tam jste. Kniha je plná zvratů a nečekaných událostí. Hlavní hrdinka mě moc bavila.
Doufám, že u nás vyjde i díl třetí.