Lokina Lokina komentáře u knih

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Nevím jestli ta nálepka světový bestseller je oprávněná, ale budiž tomu tak. Začátek mě trochu nudil, potom co Alice začala říkat, že dítě , které má u sebe, není její, si kniha trochu mé pozornosti zasloužila. A když David se k ní začal chovat hrubě, měla jsem ho s to chutí praštit. Měl právo být naštvaný, že jeho žena zpochybňuje identitu jejich dítěte, ale být až tak zlý?
Já jsem skoro Alice tu komedii zbaštila a konec byl pro mne překvapivý, ale trochu takový nedotažený.
Jak říkám a je to můj názor, nevím jestli si kniha zlatou nálepku zaslouží. Kniha byla příjemným oddechovým zpestřením.

29.08.2017 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Nad touhle knihou by i cukrová vata roztála. Delší dobu jsem se jí vyhýbala, ale po shlédnutí velmi kladných recenzí a navíc mě i provokovala nádherná obálka, mě kniha začala ještě víc přitahovat a už ji nešlo prostě déle ignorovat.
Kniha je obdařena o krásné myšlenky a citáty a díky vlídnému, příjemnému a dojemnému stylu psaní se četla úplně sama.

Myslela jsem si, že už to ani nejde víc, aby vás něco takového silně zasáhlo, ale tento příběh o dvou mladých lidech, o jejich lásce, bolesti, ztrátě a vrtkavému štěstí, je toho důkazem. Mozek se tomu bránil, ale srdce si nedalo poručit, takže jsem stejně musela sáhnout po kapesníku, abych si osušila slzy, které byly bolestivě upřímné.

Během čtení pasáže, kdy Rune vzal Poppy do Carnegie Hall, jsem se odvážila pustit skladbu Labuť z Karnevalu zvířat a mohu říct, že díky tomuto propojení, jsem zažila jeden z nejkrásnějších čtenářských zážitků mého života :-)

Pokud hledáte srdcervoucí příběh, který ve vás vyvolá silné emoce, určitě sáhněte po této knize.

27.08.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Celkově vzato se mi kniha líbila. Na to, že jde o prvotinu, myslím, že autorka odvedla slušnou práci. Příběh o dvou dívkách z trajektu, který nabere nečekaný směr, se četl dobře díky čtivému a lehkému stylu psaní.
Co oceňuji je nastínění a popis brutality vražd a profil vraha, který byl jedním slovem prostě děsivý. Dalším světlým bodem byly poslední kapitoly, hrozně dobře se četly díky dobré gradaci děje, napětí, akce a nenadálých zvratů. Hlavní hrdince jsem držela všechny palce v naději, aby z útěku o holý život vyvázla živá.
Romantická linka mě trochu štvala, v jednu chvíli toho dotyčného nechtěla ani vidět, nezvedala telefon a za další chvíli zase po něm toužila a fňukala, že ho nemůže mít. Tohle snad bylo takové mé mínus celé knihy a čistě můj názor na to.
Knihu ale i tak doporučuji těm, kteří mají rádi řešení záhad, které se nakonec s překvapivým koncem rozuzlí.

24.08.2017 4 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Ta kniha je jedním slovem úžasná! Na to, že se jedná o pěknou macandu o 500 stránkách, kniha se četla velmi dobře a svižně. Příběh byl osvěžen o dávku originality a vtipnosti. Při dočtení poslední kapitoly, jsem byla smutná, že je konec. Ale bylo to zakončeno bravurně, takže jsem spokojená :-)
Vážně jsem ani na okamžik neuvěřila, že by Briddey a Trent měli být spolu, vůbec jsem u nich necítila žádné propojení a smysl proč spolu chodili. Naopak když se objevil pro ni ten pravý a bohužel ona to neviděla a chovala se jako trubka, cítila jsem mezi nimi od prvního okamžiku tu chemii a city.
On byl takový netypický princ na bílém koni, milý, galantní, hodný a choval se někdy divně, ona byla hlavně ze začátku naivní, místy natvrdlá a hloupoučká, takže tvořili pro mě zábavný a prima pár, jejichž myšlenkové dialogy byly stavebním kamenem celé knihy a které knihu rychle popoháněly.
Za mě kniha stojí stoprocentně za přečtení, takže ji nemohu dát nic jiného než plný počet :-)

19.08.2017 5 z 5

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

Je to zvláštní kniha. Ale hezkým způsobem zvláštní. Některé pasáže měly hluboké myšlenky, autorka do příběhu zanesla i velice palčivé téma, kterým si hlavní hrdinka prošla a proto jednala, jak jednala.
Kniha se četla dobře a byla obohacena o mnoho pěkných zamyšlení a poselství. A navíc je hezky graficky zpracována.

13.08.2017 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Asi moc nemá cenu psát dlouhý popis o tom zda se mi kniha líbila. Jde o velmi citlivé a závažné téma, takže psát, že je kniha úžasná a skvělá, mi nepřipadá vhodné.
I když stylem psaní se mi autorka moc do noty netrefila, musím uznat, že mě příběh o Melindě zasáhl. Film jsem také viděla, a jak kniha tak film, zanechají na vás citelnou stopu.
Co je bohužel smutné a kniha to vystihuje, že se to doopravdy může stát komukoliv z nás.

11.08.2017 4 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Jako oddechovka je kniha perfektní. Moc jsem od ní neočekávala, ale líbila se mi. Nebylo to zrovna něco, z čeho bych si měla sednout na zadek, ale asi si přečtu některé další díly.
Kniha byla čtivá, příběh jednoduchý, hlavní postavy byly fajn a jedno klišé za druhým, mě to ovšem od čtení neodradilo. Autorka na to hned ze začátku šla hopem, text nijak nezaobalovala a mě to tempo a jednoduchý styl vyhovovaly. Ideální kniha na dovolenou a relax. Já sama mám několik tetování, takže mě prostředí z tetovacího studia přišlo velmi sympatické.
Kdyby jste náhodou někde narazili na nějakého Colea Walkera, dejte mi vědět :-D

08.08.2017 4 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Krásná kniha, která mě zaujala jak obálkou, tak i svým obsahem. Knize nechybělo nic, bylo tam vše po čem mé srdce prahlo. Dobrodružství, napětí, humor, magické bytosti, éterické a neotřelé prostředí pouště, to vše mě okouzlilo.
Byla jsem ze začátku trochu nesvá z toho nápadu, křížit Orient s westernem. Po přečtení prvních kapitol mě ale už nezbývalo, než jenom kroutit hlavou nad tím, jak se to autorce podařilo velmi pěkně skloubit. S každou kapitolou jsem spolu s hlavními hrdiny cítila to sálající slunce, písek ve vlasech a vůni střelného prachu.
Autorka to s milostnou linkou nijak nepřehnala (udělala mi radost, že vynechala milostný trojúhelník), ale už od samého začátku jsem doufala a přála si, aby se ti dva dali dohromady.
Moc děkuji CooBoo, že vydává knihy jako je tahle. S nimi se při jejich čtení cítím na chvíli jako hrdinové, kteří se vydávají vstříc novým dobrodružstvím :-)

04.08.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Za sebe mohu říci, že se mi do rukou dostala jedna z těch lepších fantasy adultovek za tento rok.
Kniha měla spád, byla čtivá, poutavá, napínavá a místy i krásně snová. Hlavní hrdinku Liu jsem si ihned oblíbila. Měla v sobě jiskru a bojovného ducha a nenechala si nikým diktovat, jak má žít svůj život, byla mi sympatická a co víc (a to oceňuji), nebyla ukňouraná ani nijak protivná.
Co se mi líbilo v knize, byly popsané zvyky a tradice. S tím si autorka hezky pohrála.
Navíc mě i docela bavil ten netradiční milostný trojúhelník, kdy jeho představitelům jsem neměla chuť dát pohlavek. A co se týče kdo byl princ/vrah, tak to autorka zahrála velmi mazaně. Bylo to milé zpestření, hádat kdo je kdo. Ale já se nedala nenachytat a uhádla jsem to dobře :-)
Za mě knihu mohu jen doporučit :) A už se těším na další pokračování.

01.08.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dlouho jsem nad touto knihou uvažovala. Nechtěla jsem být potom zklamaná, protože některé z knih, které byly thrillery, mě upřímně zklamaly. Ale když jsem viděla to kladné hodnocení, řekla jsem si, že knize dám šanci.
A udělala jsem dobře! Kniha se četla dobře, byla mrazivá a napínavá, až do posledního řádku. Prolínání minulosti a přítomnosti mi nevadilo, vše nakonec do sebe zapadalo, jako mělo. A já jsem byla napnutá jako struna, jak to s hlavní hrdinkou dopadne.
Vážně tahle kniha se mi zaryla do poměti a bylo strašidelné ji číst a uvědomovat si tu krutou pravdu, že taková individua doopravdy mohou chodit po zemském povrchu.
Spoiler.
Nechci nikomu přát nic zlého, ale ten ha*zl si to zasloužil.

27.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Asi jsem byla v jiném vesmíru, když jsem chtěla s touto sérií počkat, až na ni budu připravená. No a teď lituji, že jsem ji nezačala číst dřív.
Kde na to autor bere inspiraci? Od prvních řádků se mi kniha začala líbit. Cítila jsem mráz, napětí a neutuchající žízeň po dalších stránkách, kdo za tím stojí. Měla jsem pár odhadů, ale byla jsem vedle, jak ta jedle :-D
Kniha byla čtivá, návyková a Harryho Holea jsem si ihned oblíbila. Už nyní vím, že toto dílo mě přesvědčilo, abych si přečetla předešlé díly, protože po závěrečných řádcích, jsem na ně dostala ještě větší chuť.

25.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

No, že bych si během dočtení, jak se říká, sedla na zadek, to se nedá říct. Byla jsem i mírně zklamaná, jak to s tím "únosem" celé bylo. Čekala jsem něco víc, něco mrazivějšího a temnějšího. Ale musím říct, že při té poslední kapitole, mi přešel lehký mráz po zádech. I když mi bylo rodičů ztraceného dítěte někdy líto, zvlášť matky a i na malou chvíli jsem si myslela, že to udělala ona.
Kniha ale i tak byla čtivá, jednoduchá oddychovka.
Ale přesto není nic horšího než ztráta dítěte, zvlášť když v tom má prsty někdo z blízkých. To aby jste své budoucí ratolesti už vůbec nenechávali z dohledu.

18.07.2017 4 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Čekala jsem lehkou, průměrnou četbu a tu jsem také dostala. Kniha byla čtivá, přesně to pravé na letní večery, kdy si chcete odpočinout.
Příběh se mi líbil, ale někdy jsem měla chuť hlavní hrdince dát pohlavek, i když někdy jsem ji chápala.
I když je kniha převážně mířená na teenagery a já jsem už dávno jiná věk. kategorie, hodnotím jí jako příjemnou průměrnou záležitost a i kvůli tomu, že do příběhu jsou vměstnána citlivá a ožehavá témata, o kterých se skoro každému teenagerovi nechce mluvit a má strach se s tím svěřit svým blízkým.

14.07.2017 4 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Na obálce je mnoha přívlastky popsáno, jak je kniha skvělá. Já osobně bych knihu tak neotitulovala, ale budiž.
Velice se mi líbilo prostředí viktoriánské Anglie. Dále musím vyzdvihnout autorův květnatý, libý styl psaní, byl čtivý a neustále mě něco popohánělo, vydržet s hrdiny až do konce. Příběh má něco do sebe a najde se i zde mnoho myšlenek, nad kterými by se lidé v dnešním světě, měli zamyslet.

08.07.2017 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Co si přečíst v tyto parné letní dny? No přece knihu Sucho! Jak já jsem rád za ty naše "mírná léta". Kdybych měla vyrůstat v Austrálii, ihned se stěhuji.
Autorka si vybrala pro svůj příběh opravdu netypické a originální místo. Všechno bylo tak depresivní a ponuré, mrzutí farmáři modlící se za trošek deště, zkrachovalé město a do toho všeho se ještě zamíchá vražda dvou lidí a sebevražda, navíc nad městem visí i neštěstí, které se stalo před dvaceti lety a hlavní hrdina je do toho všeho vtáhnut a musí se s tím popasovat. Neměla jsem, až do konce ponětí, kdo by mohl být vrah a upřímně jsem byla z výsledku překvapená.
Kniha byla protkaná i střípky příběhů z minulosti, což bylo velké plus. Líbilo se mi rozuzlení té hrozné události před dvaceti lety a ten konec jsem nečekala. To se autorce povedlo.
Kniha se četla dobře a plynule si udržela tempo až do konce, osobně bych ji hodnotila jako lepší průměr.

29.06.2017 4 z 5

Film jsem viděla jako první a od prvního záběru na Mloka Scamandera (v podání Eddieho Redmayne, kterého zbožňuji), jsem věděla, že se mi to musí líbit. Taky že jsem filmu a jeho nádhernému příběhu propadla :-D
Musím dát plný počet, to prostě jinak ani nejde. Kniha, která je psaná formou hry, se četla takřka sama.
Příběh vás opět vtáhnul do magického a krásného světa čar a kouzel, vytvořeného Rowlingovou. Bylo to milé, strašidelné a při čtení jsem měla chuť sama vejít do příběhu :-)
Další plusík za překrásné grafické zpracování knihy, které z ní dělá klenot a který bude pyšnou ozdobou každé knihovny.

22.06.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Moc jsem se do druhého dílu nechtěla pouštět, ale nedalo mi to a zvědavost zvítězila. Kniha se dobře četla, místy byla úsměvná, někdy melancholická, což bylo zapříčeno vzpomínkami na Willa. První díl ve mě zanechal citovou stopu, měl v sobě určité kouzlo, které vás rozesmutnilo, byl plný krásných myšlenek, které jsem si vzala k srdci. Toto pokračování ne že by bylo špatné, ale to kouzlo jsem tam prostě nenašla.
Ale i tak bylo milé si přečíst, jak to s Lou dopadlo. I přesto že pořád smutnila pro Willa, měla hroznou práci, tak nakonec vše dobře dopadlo a Lou získala lásku, která jí bude dávat sílu a udělá jí šťastnou.

20.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Takovou smršť emocí, pocitů, zvratů a akce budu ještě dlouho vstřebávat. Autorka opět ukázala, že je dokonalou vypravěčkou. Její svět je promyšleně krásný, ale zároveň surový a krutý.
Myslela jsem si, že první díl bude ten stěžejní. Jenže jak moc jsem se zmýlila! Druhý díl byl energičtější, smyslnější a čtivější.
V prvním díle jsem si od prvního okamžiku oblíbila Rhysanda a teď po tomto díle se moje zalíbení a posedlost jím ještě prohloubila. Jeho charakter postavy ukázal, že i pod drsnou skořápkou, se skrývá dobrá duše. (ale ne že by se mi nelíbilo, jak občas ukázal i jeho zlé já).
Nový příběh také přinesl nové postavy, které vnesly do knihy svěží a neotřelý závan humoru a akce. Nemohla jsem oči nechat na Cassianovi a Azrielovi, to jsou tak dobře napsané postavy. Ty jejich hlášky, hašteření a popichování, to mě hodně bavilo.
A co ten konec?! To chce autorka, abych se nedožila dalšího dílu?
Tahle kniha byla extází a já nutně chci další dávku! :-)
P.S. Cassian a Nesta musí být spolu :-D

08.06.2017 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Začátkem jsem se musela prokousat, ale pak to nabralo obrat a kniha se četla sama. Bylo zajímavé číst, jak to začalo, vidět příběh z několika úhlů pohledů a časů. Jako druhý díl si kniha obstála docela dobře, ale první díl se mi líbil ze všech nejvíc.

28.05.2017 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Mám velice dobrý pocit z přečtení této knihy, úplně jsem se v ní rozplynula. Autorka příběh napsala příběh citlivě, hluboce, procítěně. Jsou tam témata, která se dotýkají nebo dotýkala každého z nás, ať už ztráta blízké osoby, hledání sebe sama nebo sourozenecké vztahy.
Kniha vám vykouzlí úsměv na tváři, ale i dá podnět popřemýšlet o své životní cestě a o tom, kým doopravdy chcete být.

20.05.2017 5 z 5