Lofda Lofda komentáře u knih

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Přečetla jsem si anotaci a řekla si, že to bude přesně ta kniha na vypnutí mozku. Nakonec jsem četla a četla, i když mi párkrát napadlo, že vlastně nevím, proč to čtu?.. Asi jsem to nečetla ve správnou dobu, možná jsem čekala překvapivější zápletku? Připomnělo mi to všechny ty "Harlekýnky" co jich kdysi bylo plno. Jednoduchý příběh, jednoduchá zápletka a žili šťastně až.. Je mi líto, potenciál tam nejspíš byl, líbilo se mi např. střídání pohledů vypravěčů. Své čtenáře si kniha i další díly určitě najdou, ale já už se ke knize vracet nebudu a druhý díl si rozmyslím.. Možná až budu zase potřebovat vypnout mozek..?
EDIT: přečetla jsem si 3. díl série a jako by to psal někdo jiný? moc jsem se u toho bavila, takže možná jsem toto nečetla v tu správnou dobu.. ;-)

30.12.2018 2 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem hned navázala druhým dílem. Oproti první knížce je mnohem optimističtější, což se mi líbilo.. Na druhou stranu první knížka mnohem lépe vystihuje Dianiny emoce, tady jsem občas přemýšlela, jak to vlastně bylo myšleno a spousta toho zůstala jakoby nevyřčena. Je to každopádně krásný příběh jak "opravit" rozbitou duši a osobně jsem ráda, že autorka napsala konec tak jak ho napsala. Olivera mi bylo opravdu líto, ale ono to tak prostě někdy dopadne.. A závěr nechává prostor i pro čtenářovu fantazii, to je fajn. I když kdybych měla tu možnost, přečtu si o nich i něco dalšího. Nicméně autorka v poděkování zmínila, že odteď už nechá Diane žít vlastním životem, tak se tedy poohlédnu po jiné autorčině knize ;-)

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Od autorky jsem četla už dvě knihy, takže to byla tak trochu sázka na jistotu. Svým způsobem byla knížka také plná smutku jako ty předchozí, ale tady úplně jinak. Moc se mi líbilo toulat se s Yael po francouzském jihu, někdy bych ráda všechna ta místa viděla osobně, nejen na google mapách.

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Poměrně vysoké hodnocení mě nalákalo k přečtení, ale já mám spíš rozporuplné pocity. Kniha se dobře čte, ale nic nového nepřinese. V podstatě jednoduchý příběh, žádné velké překvapení se nekonalo.. Pobavila mě malá Taylor, u toho jsem se opravdu zasmála :-) Ale na vyšší hodnocení to bohužel nestačí. Další díly si nechám nejspíš utéct.. Za mě spíš taková naivní červená knihovna, ale chcete-li si odpočinout u jednoduché romantiky, zklamaní nebudete ;-)

30.12.2018 2 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Já nevím, podle mého názoru bych možná ohodnotila na 3,5 *, ale víc nemůžu.. Zápletka a konec jsou předvídatelné, vlastně jsem od začátku čekala, že to dopadne jak to dopadlo. Občas se děj zamotal jinak než jsem odhadovala, což bylo fajn, dočkala jsem se několika krásných myšlenek, ale na druhou stranu se nemůžu přidat k těm nadšeným komentářům, protože mi v té knize chybělo to Něco. Možná, že jsem měla celou dobu pocit, že autorka hlavní dvojici hází zbytečně moc klacků pod nohy, zbytečně tlačila na pilu, mačkala ze čtenáře emoce až moc násilím?.. Není to špatné čtení a časem si od ní nejspíš přečtu něco dalšího, ale lepší hodnocení prostě napsat nemůžu. I když jak ráda říkám, své nadšené čtenáře si knížka najde, a to je určitě dobře ;-)

30.12.2018 3 z 5

Západ slunce nad Edenem Západ slunce nad Edenem Elizabeth Haran

Nad hodnocením váhám. Vrátila jsem se do mé oblíbené Austrálie a dozvěděla jsem se něco nového o životě na začátku minulého století na tamních farmách s cukrovou třtinou. Ale příběh jako takový se vlekl, postavy byly příliš černobílé, takže upřímně jsem ráda, že mám dočteno. Po předchozí knížce od této autorky to bylo trochu zklamání.

05.04.2021 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Nalákaly mě nadšené komentáře.. No nevím, neseděl mi věk těch dvou, kdo z nich byl starší o osm let?.. Chápu, že je to jen úvodní novela, ale je škoda, že celý příběh byl jakoby z rychlíku? A kdyby autorka ubrala přisprostlých slov, příběhu by to taky neuškodilo.. Nicméně do dalších dílů se nejspíš časem pustím (bez přehnaných očekávání) a možná budu příjemně překvapená? ;-)

13.11.2019 3 z 5

Dočteno.. Mám trochu rozruplné pocity, tu 4.* přidávám za poslední kapitolu. Přesně to jak autorka píše, že dlouho nevěděla, kde je vlastně doma, tak takový pocit jsem měla já z jejího vyprávění. Vyprávění o Británii rozhodně zajímavé, opět jsem se hodně dozvěděla a pobavila, ale nějak jsem se při ohlédnutích sem do Čech neuměla s jejími názory úplně sžít. Druhá její knížka (tu já četla jako první) mě bavila přeci jen o něco víc. Jo a poznámka na závěr, docela mě "ranilo", když jsem se dočetla v kapitole "Boj o školní lavici", že chodila na starou i novou školu?! To já, jako pravověrný "starák", ABSOLUTNĚ NECHÁPU ;-)

05.11.2019 4 z 5

Borec odvedle Borec odvedle Alexander Stainforth (p)

No ano, slečna Úžasňáková potká pana Úžasňáka, co se zrovna nastěhoval vedle, během chvilky láska jako trám.. Pak se to zamotá, rozmotá a odjíždějí spolu vstříc západu slunce.. A víte co? Nevadí, já se bavila a dostala jsem co jsem očekávala.. Když sáhnu po knížce, která má v názvu slovo Borec a obal takový jaký má (teď možná matu ty, kteří četli knížku Láska k nakousnutí - ano, taky nechápu, proč vyšla dvakrát a pokaždé s jiným názvem?), každopádně když má knížka takový název a obal, nečekám složitou zápletku a náročnou literaturu a pak ani nepíšu negativní komentář. Našlo by se tady ke kritice dost, ale já se celkem dobře bavila, oceňuji české prostředí a těm kdo chtějí vypnout mozek a odpočinout si u knihy vzkazuji, že tady zas tak vedle nešlápnete ;-)

01.11.2019 4 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Moc pěkně zakončená série. Hodně "překvapení" jsem tušila předem, ale kdo měl na svědomí Williama, to mi, přiznávám, nevyšlo.. Autorka píše čtivě, líbily se mi popisy scén jak Lane a Lizzie leží na koberci nebo vyvrcholení trojúhelníku Gin-Samuel-Pford. Člověk má pocit, jak kdyby u toho byl s nimi. Na druhou stranu někde autorka jen klouže po povrchu, např. Max a Tanesha, tady bych si klidně přečetla ještě další knihu ;-) I tak doporučuji k přečtení, mj. jsem se dozvěděla spoustu zajímavého o výrobě bourbonu.

15.09.2019 4 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

Po přečtení prvního dílu nezbylo nic jiného, než se pustit do pokračování.. Objevilo se pár nových postav, něco už je vyřešené, další otázky ale nutí k jedinému - jdu otevřít další díl :-)

11.09.2019 4 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Moje první kniha od autorky a nevím. Asi půl na půl.. Trochu od všeho, napětí i romantiky, ale i tak mi tam něco chybělo?..

24.05.2019 3 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Nojo, byla to jedna z těch "Harlequinpitominek" plná neuvěřitelností a nereálností, ale bylo to o kousek lepší než první díl a ke všemu, já prostě opravdu občas potřebuju vypnout mozek a nepřemýšlet o tom, jak moc to takhle ve skutečnosti funguje. Takže jako knížka na dva večery pro oddych, proč ne?

04.05.2019 3 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Miluji cestování a poznávání "jiného" světa. Knížku jsem měla na seznamu již delší dobu a teď přišel ten správný okamžik. Je to utlá knížka, a to bych jí možná vytkla, jednotlivé dny vám pak splynou v jedno. Nejspíš se k ní ještě vrátím a tentokrát rovnou budu procházet ona popsaná místa s pomocí Google map. Mrzí mě, že jsem to neudělala hned.. A přitom budu dál snít o tom, že se třeba jednou vydám na Camino s ostatními.. Musí to být dřina, ale věřím, že ona inventura v hlavě za to stojí..

05.02.2019 4 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Druhý díl a pro mě asi zábavnější než ten první, i když jedete v podstatě stejný příběh, teď z Willova pohledu. A tam kde první kniha končila, tady nám autorka odvypráví ještě o něco víc. Je to příběh, kdy si za čas nejspíš ani nevzpomenu o čem to bylo, ale nevadí. Byla to hezká nenáročná romantika. Jen mohla autorka možná spojit obě knihy do jedné.. Kdybych nečetla první díl, asi bych se v příběhu víc motala. A upřímně, proč čekali 7 let než si to vyříkali, to nechápu pořád ;-)

06.01.2019 3 z 5

On On Carey Heywood

Když si vybírám co číst, obvykle si přečtu hodnocení jiných. Kvůli tomu jsem váhala, jestli se vůbec pouštět do čtení této knihy. Nakonec musím říct, že jsem ráda, že jsem jí dala šanci ;-) Nenáročná romanťárna, které ale bohužel nejen podle mého názoru hodně uškodil překlad :-( Co to mělo být? Tady/sem a jej/ho mi prostě hodně štvalo.. Ich forma mi nevadí, ale ten přítomný čas se mi také nečetl nejlépe, i když jsem si pak zvykla..A výtka k autorce? Na konci jsem litovala, že jsem si nedělala čárky pokaždé, když si Sára hrála s prstýnkem a Will se kousl do spodního rtu ;-) Bylo to nutné? Takže celkově hodnotím na ***, průměr co neurazí, ale ani ničím nenadchne.. Nicméně jsem zvědavá, jak to celé bylo i z Willova pohledu a jdu na druhý díl ;-)

06.01.2019 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Já se ke knize dostala až poté, co jsem viděla film.. Takže jsem vlastně věděla o co půjde, nic nového ani přijít nemohlo, ale knížka mi bavila i tak. V knize vždycky najdete ještě něco navíc ;-) Četlo se mi to dobře a lehce a teď už pokračuji dalším dílem.. Jsem moc ráda, že jsem našla i pokračování, tihle dva mi prostě baví..

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je čtivá, děj má spád, ale.. Najednou mi došlo, jak je to průhledné, další děj předvídatelný.. Navíc to celé bylo depresivní a smutné. Jsem ráda, že žiju úplně jiný život než ony. Na tuhle knížku jsem se těšila, ale za mě jedno velké zklamání.. Ano, přiznávám, nedočetla jsem, takže mé hodnocení berte s rezervou, své čtenáře si tato kniha určitě najde.

30.12.2018 1 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Tak nevím, váhala jsem a nakonec jsem přidala jednu hvězdičku navíc.. Sice jsem se nemohla pořád začíst, četla jsem "na etapy" a odbíhala k jiné knize.. Ale když už jsem se začetla, musím uznat, že je to hezký příběh a stojí za přečtení. Ta hvězda navíc je za mé oblíbené Skotsko, jakobity a ten závěr ;-)

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Trochu jsem se bála co čekat, většina komentářů Nialla zrovna lichotivě nehodnotí.. Ale já se k většině nepřidám, opět čtivě napsané, Ruby byla navíc skvělá.. pohádka pro velký holky, emoce vyšponované a i když všichni víme jak to dopadne, stejně si to musíme přečíst. Já zklamaná nebyla a už se těším na Jensena a Pippu ;-)