Lo3ce Lo3ce komentáře u knih

Frajer Frajer Michaela Zindelová

Parádní. Jirka je Frajer, Borec, Hrdina. Překvapuje mě, že jsem o něm nikdy neslyšela, a to přesto, že díky sportovně založenému manželovi vidím sportovní zprávy v podstatě denně. Překvapivý je i nízký počet hodnocení a komentářů této povedené knihy. Škoda, o takových lidech bychom měli vědět, zaslouží(me) si to.

01.03.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

A hádejte, děti, jak se ta rodina jmenovala. Byli to a) Hádalíkovi, b) Vztahovační. A správná odpověď? Obojí. A ta kniha byla a) zajímavá, b) zábavná, c) zbytečná. Bohužel c) je správně.

22.02.2021 2 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Taková normální knížka. Příjemně rozehraný příběh, pěkně popsané prostředí i vykreslení hrdinové. Na nic si to nehraje. Knížka je vymazlená i na pohled. Jo, a taky chcete na Krétu?

15.02.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Já jsem si myslela, že červená knihovna je doménou současných českých spisovatelek (jsou samozřejmě výjimky jako Karin Lednická a další). Ale že už i muž? Omlouvám se autorovi, ale knížka mi fakt přišla jako od Jiřinky Hájíčkové. A navíc taková zbytečná. Škoda.

01.02.2021 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Přečetla jsem jedním dechem. Měla jsem strach ze "starého stylu" psaní, ale nakonec to bylo to, co mě na knížce bavilo vlastně nejvíc. Děkuji výzvě. Díky ní jsem po Psovi sáhla, tuhle knížku bych sama od sebe nevyhledala.

30.01.2021 5 z 5

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Tuto knížku by si měl přečíst každý, kdo má problém s lidmi s nadváhou. Pomůže mu uvědomit si, že to nejsou jen "tlustí lidi", ale že jsou to hlavně lidi. Moc hezky napsáno, smutně, vtipně a trefně.

23.01.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak tohle bylo hodně bubu. Skoro jako pan král King. Pan král Karika :) Vyrážím hned na výlet do zasněžených lesů, abych se časem nezačala bát svého strachu. Držte pěsti, dnes má svátek Alice..

Dobrý, jsem doma! Asi malý mráz.

15.01.2021 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Parádní knížka, krásná obsahově i graficky. Motivační, ale tak nějak nenápadně. Dojemná, veselá i napínavá. Moc se mi libí, že se Veronika do knížky otiskla, Ianem, svými dětmi, sebou. Děkuju.

09.01.2021 5 z 5

Hotel u Jezera stínů Hotel u Jezera stínů Daniela Tully

Záčátek mě upoutal a vtáhl, ale pak se to začalo divně šmodrchat. Měla jsem co dělat, abych knížku dočetla, přistihla jsem se, že mě vlastně vůbec nezajímá, jak to dopadne. A druhý den po dočtení jsem marně přemýšlela, jak to vlastně skončilo. Možná jsem se špatně soustředila nebo co, ale ztrácela jsem se v ději i množství postav.

20.12.2020 3 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Taková duchařská detektivka. Moc hezky se to četlo, mělo to spád a nedalo mi to spát. A knížka má moc hezký obal.

03.12.2020 5 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

No ne, že by to nebylo čtivé, to fakt je. Ale něco tak přitaženého za vlasy už jsem dlouho nečetla.

03.11.2020 3 z 5

Puls Puls Stephen King

Takový Den trifidů po kingovsku. Mě to bavilo, ostatně jako všechny knížky pana Krále :)

19.09.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nic proti Erbenovi, Němcové, Čapkovi, ale neměly by se přehodnotit osnovy a dávat studentům jako povinnou četbu (když už teda něco povinně) takovéto knihy? Čtivá a zároveň vracející se k historii, o které skoro nikdo nic neví, ale kterou by měli všichni poznat, aby věděli..

21.08.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Total brutal, ale přesto pětihvězdičková kniha. Kdysi jsem vysvětlovala kamarádce, že když je film o hrozných věcech, nemusí být přece sám o sobě hrozný. Knížka (v tomto případě teda spíš kniha) Na smrt je na tom stejně. Rozhodně není poetická, ale je vynikající. Budu si ji dlouho pamatovat, holokaustová témata ke mně chodí často, ale toto bylo uchopeno safra realisticky. A poprvé bylo pro mě kupodivu čtivé i "mafiánské" téma :)

14.06.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Bo bo boží! Už dlouho se mi nestalo, že by mě knížka tak pohltila. Super mystika a mystifikace.. nebo mystika a nemystifikace?! Bo bo bojím! A to Zrní k tomu :) Žeru Zrní!

05.04.2019 5 z 5

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

Já hlupák, že jsem se do této knížky pustila (bohužel jsem dočítač, takže nešlo přestat..). Červená knihovna, děj rozvleklý a dost o ničem. Formulace typu "chvěla se jí bradička", "pohodila kudrnatou hlavinkou" mě zezačátku otravovaly, později už rozesmívaly. Fakt se jedná o knihu z roku 2017?

30.05.2018 1 z 5