limetka2008 limetka2008 komentáře u knih

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Od knihy jsem si podle obálky asi slibovala něco jiného než dva příběhy plné snadno předvídatelných klišé a občas ne zcela uvěřitelných situací. Zejména erotické výlevy mladší Marie působily křečovitě, prvoplánově a nepravděpodobně. Dalo se to přečíst, ale za krátkou dobu si tuto knížku už nebudu pamatovat. Celkem o ničem to není.

01.10.2020 1 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Mne příběh příliš nezaujal, postavy byly pro mne málo prokreslené

06.03.2020 3 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Četlo se dobře, ale nebylo to moc uvěřitelné - ten motiv byl nevěrohodný a přijít o dítě kvůli pomstě????

12.02.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Dobře napsaný příběh, jak je u této autorky již zvykem. Téma těžké a smutné, bohužel, za zavřenými dveřmi bytů se takových případů najde jistě nemálo. Přečteno jedním dechem a smutná pachuť zůstane ještě dlouho........

31.01.2020 4 z 5

Mastičkár Mastičkár Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Hezký, oddechový příběh, dobře se četl

31.01.2020 4 z 5

Vozík a vězení je pro každého Vozík a vězení je pro každého Radka Zaciosová

Silná výpověď o vůli žít a nevzdat se, psaná s osobitým humorem. Do Kladrub jsem jezdila za kamarádem, který se také octl na vozíku, mně se chtělo brečet a on se nevzdával a ještě povzbuzoval i mne. Snad i proto mne tak kniha tak oslovila.

29.01.2020 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Četla se dobře, nicméně pořád nemůžu přijít na to, co tím chtěla autorka sdělit a proč je tam, stejně jako v Bábovkách, tolik negativního. Nic mi to nedalo kromě toho, že po další Třeštíkové už nesáhnu.

04.11.2019 2 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Dalo se to. Taková klasika v tomto žánru. Zápletka nebyla až tak moc "přešvihnutá", jak to autoři thrillerů občas dělají. Pokud potkám další knížku tohoto autora, přečtu si ji, cíleně ji asi hledat nebudu.

31.10.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Nic co by mi utkvělo v hlavě po přečtení knížky. Oddechovka, která neurazí, ale ani moc nepotěší.

31.10.2019 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Slušný průměr, autorka se dokázala vyhnout zaužívaným klišé, která jsou tak častá v románech z lékařského prostředí. Hlavní hrdina tedy není primář Sova, ale člověk z masa a kostí s chybami a starostmi i radostmi, jaké máme všichni. Stojí za přečtení, i když hluboké myšlenky, které by člověku rezonovaly po přečtení v hlavě, se nekonají.

31.10.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět brilantně napsáno, příběh je velmi smutný, nicméně právě proto uvěřitelný, z reálného života.

19.08.2019

Chrám i tvrz Chrám i tvrz Pavel Eisner

Pro mne velmi poučná kniha, mnohokrát jsem si říkala, co by autor říkal na změny, kterými čeština prošla do dnešních dní a bylo velmi zajímavé číst kapitolu o perspektivách jazyka a srovnávat, v čem se autor trefil a v čem naopak ne. Nádherná knížka, jsem vděčná člověku, který mne na ni upozornil a půjčil mi ji.

15.10.2018 5 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Tomáš Halík poutavě zasadil autobiografické vyprávění do kontextu doby, pravdivě a bez patosu líčí situaci církve v komunistickém Československu a nejrůznější související události. Nevyhýbá se ani velmi bolestným věcem svého života, plynoucím z neporozumění, snad i závisti.... S pokorou líčí mety, které by leckomu jinému možná stouply do hlavy - doktoráty ze světových univerzit, Templetonovu cenu.... A navíc je mistrem slova, není to suché, kniha se čte výborně!

24.07.2018 5 z 5

Karneval zdání - Rozprava o řeči Karneval zdání - Rozprava o řeči Georges Balandier

Autora popisu knihy chci poprosit, aby opravil hrubku na správné "analyzuje", myslím, že "analizuje" nás vede úplně někam jinam :) kam moc nechcem

09.03.2018

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Ale bleee, nedočteno, příběh se táhne, pomáhá si prvoplánovým popisem erotických scén a zvěrstev v koncentráku a jinak nuda nuda nuda. Ráda končím kolem strany 100. Teď čtu na záložce o autorovi, jak od 13 let kouřil marihuanu, tak tím se možná leccos vysvětluje...

07.03.2018 odpad!

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

No..... co dodat? Každý tam najdeme své peripetie životních zatáček, odboček, slepých cest i křižovatek, i poznání, čeho všeho ten zlej zmetek umí využít.... ale i naději. Útlá knížečka velká obsahem. Budu se k ní určitě víckrat vracet.

07.03.2018 5 z 5

Želvou proti zdi Želvou proti zdi Daniela Fischerová

Povídky jsou mistrně napsané, některé dost zvláštní a na můj vkus je v nich celkem často smrt. Celkově je mi z nich spíše smutno, ale nelituju, že jsem je přečetla.

09.11.2017 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Otřesný příběh o naivitě, pádu a nelehké cestě vzhůru. Znám z okolí, jak jeden chybný krok - špatná volba životního partnera - roztočí v životě sestupnou spirálu a řetěz dalších přešlapů. Přečetla jsem jedním dechem, Urbaníková píše lehkým perem a pěkným stylem.

09.11.2017 4 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Nádherný příběh skutečné životní cesty, víry, poctivosti a ctižádosti.

05.11.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Naprosto výborně vystavěný a vypointovaný příběh, ten závěr byl tak luxusní, že mohl být snad i delší. Přečetla jsem knížku na jeden zátah, to se mi už delší dobu nestalo!

05.11.2017 5 z 5