Vozík a vězení je pro každého

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiografický dramatický příběh, ve kterém autorka s nadhledem líčí svůj boj s autoimunitním onemocněním. Guillan Barrého syndrom způsobuje, že tělo postupně ničí nervovou tkáň a pacientka se dostává do stavu, kdy může pohybovat pouze očními víčky... Přichází umělý spánek, hororové sny, následuje bolestivá léčba... Přes pocity bezmoci se autorka nevzdává, líči svoje prožitky s nadhledem, vtipem, nadějí... Zlomový je pro ni pobyt v Kladrubech. Zdejší rehabilitační ústav je plný fyzického i psychického vypětí, ale hlavně obrovské naděje na uzdravení......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160003/vozik-a-vezeni-je-pr-160003.jpg 4.210
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Vozík a vězení je pro každého

limetka2008
29.01.2020

Silná výpověď o vůli žít a nevzdat se, psaná s osobitým humorem. Do Kladrub jsem jezdila za kamarádem, který se také octl na vozíku, mně se chtělo brečet a on se nevzdával a ještě povzbuzoval i mne. Snad i proto mne tak kniha tak oslovila.

Tetalee
04.05.2019

Kniha se četla hezky...mám rada takovéhle životní příběhy, leč smutné...


Zorka
26.05.2014

Závažné téma napsané v úžasně pozitivním slova smyslu. Když je touha žít a člověk si najde smysl života v tom, co zvládne nebo zvládnout chce, je to vždy ten nejlepší lék. Trápit se tím, co už dělat nemůžu, ještě nikomu nepomohlo. Knížku rozhodně doporučuji všem, kteří se řídí i v těžkých životních situacích heslem, jež v knize, pokud se pamatuji, také zaznělo: "Hlavně se z toho neposrat."