Lily101 Lily101 komentáře u knih

Dívka na pláži Dívka na pláži Anna Johannsen

Napínavá detektivka a velmi čtivá. Nenechte se zmást; děj se v knize na chvíli utlumí (kolem 200. strany), aby pak mohl opět vygradovat do závěrečného finále.

Téma není úplně vhodné (SPOILER: obsahuje sexuální násilí a i způsob smrti mě dost děsil: KONEC SPOILERU), tak není vhodné pro slabší povahy.

10.11.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Téma není vhodné pro slabší povahy (SPOILER: Kniha obsahuje sexuální násilí: KONEC SPOILERU). Ale budiž; to je autorky věc. Byť musím jako slabší povaha uznat, že by kniha byla děsivá i bez násilí a současně by si ji tak mohly přečíst i slabší povahy.

Ale napínavou knihu zhatit tím, že na konec postupně předkládám čtenáři další a další situace, aby již nebyl schopen určit vraha, a to v takovém sledu, že čtenář již pomalu není schopen se zorientovat, a vlastně už chce, aby celá kniha skončila, protože ještě chvíli a nebude schopen pochopit, to je za mě velké ne.

08.11.2023 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Kaira Rouda

Za mě napínavý thriller od počátku až do konce.

Jen krátká anotace na zadním přebalu knihy neodpovídá obsahu (měla jsem knihu zapůjčenou z veřejné knihovny, kdy byla obálka knihy nalepená uvnitř knihy a tak vyčněla anotace na zadním přebalu knihy.

SPOILER: Jediné, co mě úplně neuspokojilo, bylo to, že spravedlnosti nebylo učiněno zadost. Holt jedna prohrála a druhá vyhrála, ale svým způsobem byly vinny obě. KONEC SPOILERU.

06.11.2023 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Napínavá, mimořádně čtivá a zajímavá (námětově) kniha.

#prvniknihavlistopadu2023

06.11.2023 5 z 5

Zítra už usnu Zítra už usnu Klára Elšíková

Velice podnětná kniha s náměty k zamyšlení či spíše odpovědi na Vaše otázky. Kniha mi v tomto duchu nesmírně sedla a troufám si napsat, že se v mém životě objevila ve správný čas.

Možný SPOILER: Současně mě ale iritovalo nepevné rozlišení dvou protagonistů, nejasné propojení, na základě kterého jsou jejich příběhy v jedné útlé knížce a závěr za mě moc uvěřitelný nebyl. Hlavní protagonista na mě působil v rámci jeho hlubokých úvah o životě jako velmi inteligentní, vzpírající se racionálně
určitému způsobu života (manželství, děti,) a tak nechápu, jak a proč dopadl tak, jak dopadl. Ve 29 letech má člověk rozumu dost a když se mu něco nelíbí, tak si dá pozor, aby se tomu, co se mu nelíbí a jak žít nechce vyvaroval. Navíc to vše opředeno naivní myšlenkou, že tím na někoho konečně zapomene. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU.

Na základě výše uvedeného ubírám hvězdičku a tak namísto 5 uděluji hvězdičky 4.

31.10.2023 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Místy rozvleklejší, ale nic hrozného (děj pak opět nabere vždy obrátky).

Jsem ráda, že se jedná o sérii a těším se na pokračování.

29.10.2023 4 z 5

Lidé odvedle Lidé odvedle Tony Parsons

Kniha napínavá a čtivá, ale, ne úplně logický, závěr byl zklamáním. A jako třešinka na dortu Vás čeká chování hlavní protagonistky a jejího manžela, které Vám dost možná bude iritovat.

A pokud budete číst úvod s tím, že Vás bude zajímat, jak se situace stala a co přesně se odehrálotak to knihu rovnou odložte. Ušetříte čas, který je, jak všichni víme, drahou komoditou. Nemáte zač ;-).

29.10.2023 3 z 5

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Za mě se tento literární počin příliš nepovedl.

Zbytečně dlouhé popisy (a tím i rozsah knihy), ve kterých se čtenář místy ztrácí (možno dáno únavou), místy nelogické (proč hlavní protagonista nezavolá pomoc telefonem, ale je s další osobou odkázán na pevnou linku, když telefonní mobil vlastní - nemoct použít vlastní telefon se objevila min. dvakrát a v obou případech mi přišlo nelogické) a místy opravdu není napsáno jasně (napřed si pás rozepne, pak se o něj zasekne a současně z hovoru vyplývá, že byl připoután - tak jak to tedy bylo?) a navíc překombinovaný děj (který pochopíte).

Za mě zklamání po knize “Konzultant a “Kapka jedu, která byla napínavější, čtivější a logičtější.

08.10.2023 2 z 5

Kapka jedu Kapka jedu Antonín Mazáč

Super kniha a po knize “Konzultant si autor drží svou úroveň a mohu tak i tuto jeho knihu s čistým svědomím pochválit.

08.10.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě “klasický díl série, který byl čtivý a napínavý.

08.10.2023 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Jsem mile překvapena. Kniha čtena kvůli čtenářské výzvy a na to, že nejsem fanoušek historických knih, se mi vlastně líbila. Jistou charismatičností Vás nadchne a nepustí.

Jediná věc je jistá překombinovanost v podobě poměrně hodně postav, byť to tak na první dojem nepůsobí. Možná by nebylo špatné postavy vypsat a udělat z nich myšlenkovou mapu dle jejich vztahů zevnitř přebalu knihy.

Má první kniha od autora s první přečtená historická detektivka vůbec. Mohu napsat jen jediné; občas čtenářská výzva rozšíří obzory i čtenářům, kteří čtou více, než jeden žánr.

02.10.2023 4 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Mi styl autorky sednul a to už mi není náct. Kniha byla napínavá a zajímavý děj na čtivosti knize rozhodně neubral.
#prvniknihavrijnu2023

01.10.2023 5 z 5

Sleduješ mě? Sleduješ mě? Vincent Ralph

Přijde mi, jako bych v porovnání s celkovým hodnocením knihy zde četla úplně jinou knihu.

Protože za mě byla kniha napínavá, čtivá a závěr překvapivý.

24.09.2023 5 z 5

Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Julie Smith

Super kniha!

10.09.2023 5 z 5

Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Na úvod přiznávám, že jsem knihu nečetla celou, protože to se ani nedá. Naneštěstí mě na svůj věk trápí poměrně hodně zdravotních potíží (většinou naštěstí v malém rozsahu) a tak jsem si početla.

Až na neustálou přítomnost Boha v knize ji spíše hodnotím kladně s tím, že dle mých zdravotních potíží s plnou sebereflexí to vcelku sedí.

03.09.2023 4 z 5

O lakomém křečkovi O lakomém křečkovi Zuzana Pospíšilová

Super kniha pro děti, které jednoduše objasňují slovní spojení používané ve společnosti.

02.09.2023 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Knihu mi doporučil kamarád před cca 15 lety s tím, že mu u doporučení zářily oči nefalšovaným nadšením z četby.

Bála jsem se jako ateistka číst takovouto knihu. Ačkoliv kamarád není věřící, tak jsem si moc dobře uvědomovala, že tam přítomnost Boha prostě bude.

Před mou zatím poslední návštěvou knihovny jsem si na knihu vzpomněla. Po patnácti letech a rozhodla se ji přečíst.

Až na dvě krátké pasáže, které mě opravdu nechytly (témata mě nezaujala), knihu velmi oceňuji. Mám dojem, že už při její četbě došlo k mé transformaci k ještě lepšímu člověku a jiného (lepšího ve smyslu pozitivního) vnímání života.

Když se začaly na trhu objevovat knihy s pozitivním myšlením a jak komunikovat s Vesmírem/Bohem, tak jsem si říkala, odkud ten princip byl převzat. Věřila jsem podvědomě tomu, že to není poprvé, co je princip správného přání popsán. Tak toto by mohla být TA kniha, kterou byly inspirovány či ovlivněny v tomto směru další knihy jiných autorů.

Jediné, čeho trochu lituji, je to, že jsem si tu knihu nepřečetla dřív, neb jsem mohla správně vysílat svá přání do Vesmíru mnohem dříve, ale na druhou stranu (proto lituji jen trochu) věřím, že vše k nám přichází ve správný čas, takže jsem tuto knihu prostě měla přečíst až letošní rok.

#prvniknihavzari2023

02.09.2023 5 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

95 % povídek mě bavilo. K četbě jsem přistupovala tak, že jsem se snažila zjistit vraha/ zloděje, tedy procvičení logiky.

29.08.2023 5 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

První, když jsem knihu uviděla na sociálních sítích, bylo, že je obálka nádherná, ale jistě se jedná o příběhovou knihu.

Tak chyba lávky. Je to kniha, která obsahuje moudrost. Ano, dvě témata za mě
nemusely být řešeny na tolika stranách (vůči celkovému rozsahu knihy se jedná prakticky o pár stran), ale rozumím, že některým
tématům je prostě v určitých kulturách potřeba věnovat více prostoru (viz např. náboženství).

Až na tuto malou výtku, je však kniha skvělá. Plná úžasných a podnětných myšlenek, ke kterým bych se nejpozději jednou, až
budu těhotná, chtěla vrátit.

25.08.2023 5 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Kniha dobrá; text je čtivý, ale obsah za mě
mohl být méně násilný, či jak to popsat.

Zkrátka jsem některé pasáže textu obsahující násilnosti musela přeskočit, neb surovost přesahovala mou únosnou mez.

Podruhé v životě jsem u detektivky odhadla správně vraha.

22.08.2023 4 z 5