Zítra už usnu

Zítra už usnu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176785/mid_zitra-uz-usnu-tj8-176785.jpg 4 16 4

„Ale já se rozhodl, žádný pracující život mě nedostane. Neskončím unavený, naštvaný a zbavený své mladistvě svobodné tváře jako mí rodiče.“ Ve svém prozaickém debutu sleduje Klára Elšíková z originální vypravěčské perspektivy, vynalézavě kombinující mužský a ženský part, křivolaké cesty svých postav, které se na prahu zásadních životních rozhodnutí naposledy ohlížejí za jistotami dětství.... celý text

Lily101
31.10.2023 4 z 5

Velice podnětná kniha s náměty k zamyšlení či spíše odpovědi na Vaše otázky. Kniha mi v tomto duchu nesmírně sedla a troufám si napsat, že se v mém životě objevila ve správný čas.

Možný SPOILER: Současně mě ale iritovalo nepevné rozlišení dvou protagonistů, nejasné propojení, na základě kterého jsou jejich příběhy v jedné útlé knížce a závěr za mě moc uvěřitelný nebyl. Hlavní protagonista na mě působil v rámci jeho hlubokých úvah o životě jako velmi inteligentní, vzpírající se racionálně
určitému způsobu života (manželství, děti,) a tak nechápu, jak a proč dopadl tak, jak dopadl. Ve 29 letech má člověk rozumu dost a když se mu něco nelíbí, tak si dá pozor, aby se tomu, co se mu nelíbí a jak žít nechce vyvaroval. Navíc to vše opředeno naivní myšlenkou, že tím na někoho konečně zapomene. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU.

Na základě výše uvedeného ubírám hvězdičku a tak namísto 5 uděluji hvězdičky 4.

dagmar2403
21.01.2022 5 z 5

Nečekaný dárek, který udělal velkou radost. Obdivuhodné množství velkých myšlenek na celkem malém prostoru. Na jednu stranu mi (člověku, co žije ten usedlý, předvídatelný život s manželem, dvěma dětmi a spoustou trvalých příkazů) bylo smutno po době, kdy jsem se do té osoby, kterou jsem, ještě formovala, na stranu druhou jsem upřímně ráda, že už to mám za sebou ;) Víc takových knih a autorů!

Elisa.Beth
06.12.2015 4 z 5

S touto knihou budete chtít jít do kavárny. Nad touto knihou se několikrát s údivem pozastavíte a řeknete si: "Ty jo, na tohle se přeci ptám i já!" Nad touto knihou možná pocítíte úzkost, že něco už je prostě pryč (podle toho, kolik Vám je let). Nad touto knihou si řeknete: "A proč by se to nemohlo změnit?/ A proč by se to mělo měnit?" Tato kniha Vás možná přiměje k zamyšlení, jak se dostat pryč z "momentu šatní skříně."

stopni
03.03.2014 4 z 5

Opravdu zdařilé zamyšlení nad přechodem od nekomplikovaného mládí k dospělosti se všemi problémy a překážkami...Tato knížka čtenáři pokládá tolik otázek, které ho vedou k úvahám o tom, co všechno se pro člověka změní, když se dostane na pomyslný mezník mezi "dětstvím" a plnou zodpovědností za svůj život....Vřele doporučuji...

Klára Elšíková
česká, 1989
2013  81%Zítra už usnu
2024  %Pacanka

Kniha Zítra už usnu je v