LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Vím, že tohle je pro hromadu lidí nejmíň oblíbený díl, ale já ho prostě zbožňuju. Nedovedu si představit, jak bych se chovala, kdyby moji rodiče byli mrtví, všichni by ode mě očekávali něco, co si nemyslím, že bych dokázala. Každej by přede mnou něco tajil...
Vím, že většinu čtenářů štve, jak se Harry chová hystericky, ale..
COŽE?! Já bych byla naštvaná ještě mnohem víc!

18.11.2014 5 z 5

Nejlepší díl celé HP série a tím myslím doslova celé. Jak knižní, tak filmové.
1. a 2. díl byly ještě pohádky. 3. díl už je kapitola sama o sobě, dospělejší, lepší a propracovanější. Díky týhle knize jsem propadla literatuře.

18.11.2014 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Jeden z mála případů, kdy mi 2. díl a 2. úhel pohledu připadal lepší než ten 1.
Holdera mám prostě radši ;-) no a hlavně je tu ta "chybějící" část s Less.

16.11.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nemůžu si pomoct, vím, že pro hromadu lidí, je právě tohle ta nej nej nej kniha od Colleen, ale pro mě?
Možná, že kdyby to nebylo od Colleen, tak dostane 4 hvězdičky ;-D Takhle? Silný příběh, jen mi to zkrátka a dobře nevyrazilo dech tak jako Ugly love nebo Maybe Someday.
Celou dobu mi to přišlo tak akorát úsměvné, což by asi nemělo...

16.11.2014 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Málokdy se nakonec uchyluji k vyššímu hodnocení, ale Léto na druhý pokus si ho nakonec vysloužilo.
Sice mi hlavní hrdinka moc nesedla a důvod proč z "prvního léta" utekla, mi nepřišel dostatečně silný... tak se mi knížka skvěle četla a nedovedla jsem se od ní utrhnout (přestože bylo jasný, kam to spěje, a že se to bez slz neobejde).

04.11.2014 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Začátkem jsem se horko těžko prokousala a bohužel jsem se neprokousala, až k místům, kde by mě to mohlo bavit... hvězdy dávám za námět, ten se mi líbil.

04.11.2014 2 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Vůbec nechápu, proč je tu tahle kniha v "modrých barvách" resp. teď má jen 75 %.
Není to klasická romanťárna pro YA, spíš bych to zařadila k humoru ;-) četla jsem v tramvaji a hlasitě se smála, určitě na mě každý koukal, jak na...

Z hlediska YA - v první polovině jsem se neskutečně bavila, ve třech čtvrtinách mi hrdinka lezla krkem, ale to se u puberťaček očekává, no ne? A konec byl super :-) Ani nepůsobil trapně.

26.10.2014 4 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Je to teda spíš tak na 3.5 hvězdičky... Když to porovnám s tím, čemu jsem ty 4 hvězdičky dala... tohle prostě tak dobré nebylo ;-) ale bylo to zajímavý. Aspoň něco trošku jinýho... Možná to bylo českým překladem, nějak se mi nedařilo se mi do knihy začíst tak, abych ji louskala bez dechu.

25.10.2014 3 z 5

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Nezvládla jsem se do toho ani začíst. Téma mi nijak originální nepřipadá. A ta jedna hvězda je za obal. Ten se mi líbí ;-)

29.09.2014 1 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Dokonalé.
V Čr je to jinak a tohle pro nás není až tak ožehavé téma, ale... Občas mě štvala ona, občas mě štval on...
Oba je miluju.
Mnohem lepší než Hopeless ;-) kdo umíte anglicky, dejte vale překladům. Colleen píše skvěle, jen v ČR nevědí, co od ní přeložit, a jak.

27.09.2014 5 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Skvěle napsaný. Fakt se mi to líbilo.
Ale...
Proč démon?! Kdyby zůstal u sériového vraha, tak budu nadšená... takhle??? No ** a půl.

25.09.2014 3 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Super nekomplikovaná oddychovka pro začínající puberťáky :-) konečně zase jednou víc moralizování než dumání nad břišními svaly :-D

22.09.2014 4 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Nemůžu si pomoct, ale já se prostě nudila.

11.09.2014 2 z 5

Anna - Krok za krokem do nového života Anna - Krok za krokem do nového života Justus Pfaue

Vůbec mi nevyhovoval styl vyprávění.
Jako by se autor snažil uchopit až moc témat najednou a ani jednomu se nezvládl dobře věnovat.

08.09.2014 2 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Jsem zmatená. Jsem vážně jediná, komu se to nelíbilo?
Hlavní hrdinka ani její nádherný a nebezepečný protějšek mě nezaujali. A celkově... prostě nevím.

06.09.2014 2 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Ani jsem nevěděla, že takováhle kniha vyšla. Celkově mě hodně překvapila, i když musím přiznat, že název mě málem od čtení odradil ;-), naštěstí jen málem. Bylo to čtivé a celkem zajímavé.
Tím, že nadpřirození nebyli duchové ale víly, to získalo lehce pohádkový nádech.

06.09.2014 4 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Furt jsem váhala mezi 2 a 3 hvězdičkami, je to tak 2 a půl.
Nějak si nedovedu představit někoho, kdo prožil nějaké to století, jak se zamiluje do kluka, kterýmu není ani 20.
Hlavně knížek, kde se stěhuje duše jsem přečetla víc a tohle... nevím no, nezaujalo mě to.

05.09.2014 2 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Hezké, roztomilé... taková oddychovka. Upírů, andělů atd. už bylo dost návrat k duchům se mi líbí :-) Jo a četla jsem jen tenhle díl ;-)

01.09.2014 3 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Nekomplikované. Asi nejvíc se mi líbilo, že klučina, do kterého se Anna zamiluje, nebyl strašně vysoký, strašně svalnatý, strašně... prostě to byl někdo, kdo měl charisma a ne děvkař, kterýho 1 jediná holka změnila.

30.08.2014 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tak tohle mě opravdu mile překvapilo. Echo mi nijak nepřirostla k srdci. Zlomených, znásilněných, zraněných holek už bylo v YA víc než dost. Ale to i kluků, co přišli o rodinu nebo ji nikdy neměli a stali se z nich pověstní BAD BOYS! Tenhle Noah ale nebojuje se ztrátou rodičů nebojuje ani sám za sebe. Bojuje o mladší sourozence a bojuje proti systému. To se mi líbí :-)
Nemyslím si, že by ta kniha byla tak špatná, jak moc jsou mnozí zklamaní... spíš je to neznalost prostředí a systému. Tady je to prostě jiné, ale v USA je to velká problematika

30.08.2014 4 z 5