Lil30 Lil30 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Na detektivky moc nejsem, ale objevila jsem ji díky ČV a rozhodně nelituji. Dokonale promyšlený příběh, u kterého jsem opravdu do poslední chvíle netušila, kdo je vrah...a ta dětská básnička k tomu, prostě rozhodně doporučuji.

10.12.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, která mě chytila za srdce a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Některé pasáže byly tak smutné, že mě doslova rozplakaly. Válečné knihy mám ráda, ale tahle je výjimečná. Nedá se říci, která z částí příběhu se mi líbila více, obě ženy bojovaly za to své podle sebe a svých možností. Byla to hrozná doba, přežití záviselo na náhodě a nikdo si nemohl být jistý tím, co se zítra stane a zda přežije on, nebo jeho blízcí, které miluje.

16.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha, na kterou jsem narazila náhodou díky Čtenářské výzvě a rozhodně ji doporučuji. Možná mě zpočátku odrazoval takový velký počet postav,ve kterých jsem měla chvíli nepořádek, ale určitě mi to kniha vynahradila. Možná se mi tak zalíbila i tím, že byla psána formou dopisů, jako bych je dostávala já sama, jak již tady přede mnou psali jiní. Krásně se četla i přes tak těžké téma války, hlavně díky vtípkům Juliet a ostatních. Líbilo se mi, že kvůli takové náhodě a jednomu dopisu vlastně našla vše, co dlouho hledala...

24.01.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na radu kamarádky, které se tato kniha a celá série nesmírně líbila, jsem se nadšeně pustila do prvního dílu také. Ale mé nadšení rychle pohaslo a byla jsem zklamaná. Humor i situace jsou trapné a sama sobě se divím, že jsem ji zvládla přečíst až do třetiny. Nemám ráda nedočtené knihy, pokaždé se jim snažím dát šanci, ale tuto odložím s klidným srdcem a ráda.

27.03.2019 odpad!

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásná kniha, která se četla sama. Líbilo se mi, jak si navzájem dodávali sílu pokračovat dál, aby přežili, ale nejen to, vypořádávali se s láskou a city, hlavně tedy Ben. Samozřejmě byly chvilky, kdy jsem si říkala, že tohle by se asi nestalo, ale zbytek byl skvělý. Jen je škoda, že se více neobjevovaly kapitoly z pohledu Ashley. Až na konci jsem zjistila, co bylo myšleno tou horou, vůbec jsem to nečekala, bylo to moc smutné. Konec byl hodně uspěchaný, ale ukončení se mi líbilo. Kdo chce vědět více, tak si ji přečtěte ;-) Já určitě nelituji čtení.

23.09.2018 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Milá líbivá kniha, u které si každý milovník knih odpočine a k tomu ta nádherná obálka...Prostě bylo od začátku jasno, jak to dopadne, ale vůbec mi to nevadilo.

16.10.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Příběh se mi líbil o něco více, než předchozí Lov, hlavní postavy jsem si hned oblíbila. Navíc mě kniha hned vtáhla do děje a musela jsem pořád číst dál a dál a najednou byl konec :-) Elle prostě píše skvěle a těším se na další díl.

01.02.2020 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Na to, že jsem od knihy neměla žádná očekávání, mě velice mile překvapila. Byla vtipná, příběh se slibně rozplétal, odpočinula jsem si u ní, a to detektivky nečtu. Jistě dám šanci dalším dílům, protože mi hlavní hrdinka byla velice sympatická.

06.11.2019 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Kniha o asistentu Mengeleho byla hrozná, ale tohle bylo opravdu peklo. Ještě teď je mi těžko. Museli vypravit tolik lidí na smrt, starým pomáhali se svlékáním, poté slyšeli jejich křik v plynové komoře a následně tyto lidi, které ještě před chvílí viděli živé, museli rozplést a spálit. A věděl, že jednou v té peci skončí i on... Nepředstavitelné. Hrůzné. K tomu kresby dalšího bývalého člena sonderkommanda, jež dotvářely tuto obludnost... Shlomo byl velmi silný, snažil se přežít v tom nejhorším pekle a podařilo se mu to, i když jej to poznamenalo na těle a duši. Cením si jeho výpovědi i dalších přeživších, které nesmí být zapomenuty, aby se takové zrůdnosti nemohly již nikdy opakovat.

27.08.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knih na toto téma jsem četla hodně, ale tahle byla něčím odlišná. Nejen stylem vyprávění, ale i něčím navíc, co u každé knihy hledám: příběhem, že dokáže něco předat, vyvolá různé pocity, že nad ní i po přečtení dlouho přemýšlím a navíc - na ni nikdy nezapomenu. Na Zuzaně jsem obdivovala její sílu, schopnost pokračovat dál, i když je to nemožné. Vlastně ke každé postavě jsem si vytvořila vztah, ať dobrý, nebo špatný. Rozhodně mě překvapil konec, ale nechci více napovídat. Jistě stojí za přečtení.

23.01.2021 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Jako i další čtenáře, ke čtení mě nahlodal seriál, kterým se nyní vysílal. Vyprávění lidí, jež tuto katastrofu zažili, je hrůzné. Člověk v té době neznamenal pro režim nic a klidně jej obětovali. Udržení režimu a utajení katastrofy znamenalo víc, než životy nevinných lidí. Čtení pro mě bylo opravdu těžké.

23.06.2019 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Hezká oddechová kniha, u které jsem se dobře bavila. Příběh ze současnosti nebyl tak silný, hlavní hrdinka byla příliš naivní a hned od začátku jsem měla podezření, které se vyplnilo. Linie z období války byla mnohem zajímavější a pokaždé jsem se na ni při čtení současné linie těšila. Jistě si přečtu další autorčiny knihy.

09.01.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Knihu jsem objevila již dříve, ale začala jsem ji číst až nyní díky Čtenářské výzvě a nelituji. Hezky se četla, k odpočinku je super, jen mě překvapilo velké množství sexu. Autorky mě ale rozhodně nezklamaly.

20.02.2020 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Sama jsem byla překvapená, jak moc se mi kniha líbila. Čekala jsem obyčejnou romantiku, jednoduchou zápletku a nic víc. Ale bručouna Jacka jsem si oblíbila již od začátku a Gillian mi byla také sympatická, k tomu neobvyklé letecké prostředí. Za mě super příběh. Autorku i knihu si řadím do oblíbených :-)

05.04.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Musím přiznat, že jsem nečekala, jak se mi kniha bude líbit. Nářečí mi problémy vůbec nedělalo, je dost podobné tomu, které znám od dětství, i když jsem odjinud. Rozdělení na 4 části bylo jen přínosem. Těžko se hodnotí, když nemůžete napsat více, abyste neprozradili pointu, protože ke každému příběhu toho mám tolik... Líbí se mi, že hodnocení postav nechává autorka na čtenáři. A také se mi líbilo, že u každého z příběhu jsme mohli nakouknout na situaci z jiného pohledu. A rozhodně příběhy nebyly humorné, ale smutné. Proč jsem na tuto knihu nenarazila dříve? Určitě ji doporučuji.

08.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, u kterého jsem nejednou stírala slzy a mrazilo mě v zádech. Kolik si toho zažila, aby se z ní stál jen stín dívky, kterou bývala. Nemuselo se to možná stát, kdyby svého milého již dříve prohlédla...Jedno rozhodnutí vedlo k druhému a nedalo se to zvrátit. Kniha mě prostě dostala a jistě se k ní jednou vrátím.

18.05.2018 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

I když historické romány běžně nečtu, tento se mi opravdu zalíbil. Od počátku jsem tušila, jak to dopadne, ale neodradilo mě to. I tak mě některé situace překvapily. Od paní autorky jsem četla Heřmánkové údolí, které bylo také skvělé.

29.12.2023 5 z 5

Pro mě velmi zajímavý pohled na to, co se může odehrávat v hlavě člověka trpícího touto nemocí. Trvalo mi chvilku, než jsem ji přečetla, ale byla by škoda, kdyby ji autor nevydal, o čemž se zmiňoval na začátku knihy. Moc se mi líbil Ove a tahle bude taky patřit do oblíbených.

05.12.2018 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Kniha byla úžasná, dlouhou dobu jsem něco takového nečetla, i když mi na začátku chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Líbilo se mi propojení několika časových rovin. Zvláště Indie se mi líbila se všemi zvyky, tradicemi a s popisy cest a všeho, co navštívili. Střídání postav mi nevadilo, díky tomu měl příběh jiný rozměr. Ale musím se přiznat, že jsem rychleji přeletěla pasáže z fronty, chtěla jsem co nejdříve zjistit, jak pokračoval příběh Toma i Ráchel, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Několikrát jsem si říkala, co by se stalo, kdyby zůstali v Indii, kdyby jí pak nepřevezli a pak následovala další kdyby a kdyby, to by byl zase ale jiný příběh.
Četla jsem více knih s tématy koncentračních táborů, ale pokaždé mě z toho mrazí v zádech a říkám si, jak se taková zvěrstva mohla stát a doufám, že se nikdy opakovat nebudou.
Hodně krát jsem žasla nad tím, jak dokonale a uvěřitelně dokázala autorka vše vykreslit, jako kdyby to zažila ona sama.

30.06.2018 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Přečteno jako audiokniha, ale nijak jí to neubíralo na poutavosti, kapitoly jsem doslova hltala a těšila se, co bude následovat. Knihy o životech obyvatelstva za války jsem četla málo, více jich bylo k koncentračních táborech. V jednu chvíli jsem si při čtení vzpomněla na knihu Kabinet milostných dopisů, která byla také úžasná a krásná.

29.09.2020 5 z 5