Lienilda Lienilda komentáře u knih

Rusko - země plná překvapení Rusko - země plná překvapení Leoš Šimánek

Přečetla jsem si tuto knihu znovu asi po 15letech. Na spouste Simankovych diashow v Chocni jsem byla a pár knih doma máme. Nejvic se mi asi líbila ta z Kanady se stavbou srubu. Co bych vyčetla primo konkrétně teto knize je velka stručnost. Myslím, že se autor mohl mnohem vice rozepsat o svych zazitcich na ukor davne historii navstivenych mist. Co se mi nelibilo byl useknuty konec, plavba po Bajkalu a pak nic. Jak se dostali domu, co rikali v Tatře na Tatru atd? :) Fotky jsou tedy na 90.leta krásné.

06.08.2019 4 z 5

Září Září Rosamunde Pilcher

Četla jsem verzi vydanou Kniznim klubem v 90.letech a hned na zacatku me dostalo sklonovani autorky Enid Blyton jako kdyby šlo o muže!! Jinak kniha se četla pomalu, až líně bych řekla. Pár zvratů bylo překvapivých a o skotske přírodě se vyprávělo moc pěkně. Od teto autorky mam velmi oblibenou knihu - Navrat domů, moje srdcovka.

28.06.2019 4 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

15let Slavkova zivota se odehrava tu i onde, hlavne v Rusku, Nemecku, Praze, Ostrave a Vysokem Myte. Kolikrát jsem si rikala, co bych ja byla schopna zdokumentovat a vzpomenout si co jsem prozivala v detstvi nebo parafrazovat rozhovory. Moc by toho nebylo!! Mela jsem ho totiz dost poklidne oproti Slavkovi. Az jsem si taky nekdy rikala jestli si vetsi cast nevymyslel, kdyz kolikrat je zmineno, ze spoluzakum vykladal pribarvene historky. Rozhodne knihu doporucuji a poslu svym rodicum, urcite se jim bude libit.

06.06.2019 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Nad touto knihou budu premyslet jeste dlouho. Zanechala ve me hodně pocitu a bezmoci kvuli vymirani ktere se jim deje. Na zaver nebylo uplne vysvetleno, jak se po katastrofe takovych rozmeru muze jeste neco objevit. Tri dejove linky super, uplne mi prislo jako bych cetla 3 ruzne knihy, ktere se na zaver krasne propojily. A mam v planu se na youtube podivat na dokument Vanishing of the bees s anglickymi titulky. Svuj boj jsem zacala tim, ze cast zahrady nechavam neposekanou a jak to v ni zije... vcelky, motyly, broucci.

29.05.2019 4 z 5

Chladnokrevný tučňák Chladnokrevný tučňák Walt Disney

Na vecerni cteni pro 3leteho super. Hvezdicku dolu za mlhu, kterou mohl ukrojit a rovnik jako caru, kterou podjel. To se mi az tak nelibilo.

21.05.2019 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Docela dobra oddychovka, nejlepe k bazenu a koktejlu si to predstavuji. Zaver si to u me spravil, autorka si opravdu krásně hraje se slovy. Par prirovnani s tou rostlinou dvoudomou me pobavilo. Libilo se mi take, ze v teto knize autorka mezi řečí (asi dvakrat) zminila Wintera - postavu z knihy S hlavou v oblacich (pejru). No a ja asi vyzkousim recept na makadamove kolacky, kdyz uz jim bylo doprano tolik prostoru. Dobrou chut a dobre cteni.

18.05.2019 3 z 5

Ovečka Shaun: knížka na rok 2009 Ovečka Shaun: knížka na rok 2009 Brenda Apsley

Graficky je to udelane osklive, ty fotky jsou dost tmave a prevypravene dily oveček zni podivně.

17.04.2019 odpad!

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tato kniha mě hodně pohladila po duši. Sedmilharky jsem cetla už dříve a taky se mi libily, ale Alice u mě jednoznačně vede. Rozhodně mě to přimělo popřemýšlet nad tím, jestli mé studentské já před 10 lety by bylo spokojeno s mým současným životem a věřím tomu, že bylo. Zajímavější bude co se stane v dalších 10 letech...

05.04.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Četlo se to nádherně, napínavé to bylo... Držela jsem pěsti ať už proboha nasednou do toho vlaku/letadla a odjedou... Ve vile Tugendhat jsem se byla podívat zatímco jsem studovala na blízké vysoké škole a při čtení a vzpomínání postav z knihy se prolínaly i mé vzpomínky na to místo, ktere uz v té době procházelo rekonstrukcí. Na onyxovou stěnu se opravdu nedá zapomenout. Přidávám hvězdičku navíc za to, že si Brit dá práci se psaním o českých dějinách.

22.03.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Příběh zajímavý a neotřelý tím, že je vyprávěn z pohledu 10leteho kluka, jeho mamky i babičky. Generační výměna názorů často končí hádkou a každý má na situaci odlišný náhled.Uvědomila jsem si při čtení často, co asi způsobuje moje občasné neshody s mamkou. Naštěstí to nedochází do takových extrémů jako v knize. Fakt se mi ta kniha líbila, až poslední strana mě moc nepotesila, vicemene ani dobry, ani spatny konec. Jo a v Ostravě se to opravdu neodehrává, jen je tam zmíněná že tam Hana pojede natáčet seriál (viz čtenářská výzva žebříček).

16.03.2019 4 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Špatně se mi četlo, ale zvládla jsem to. Pár stránek vždycky super, ale pak se děj zase rozskakal a ja byla častokrát ztracená. Prožívá to právě nebo vypráví o tom a kdo to vlastně mluví? Tím, že je ten milostný příběh skrytý v mnoha vyprávěních, vlastně ani nevím jak to dopadlo s Katherine v jeskyni. Škoda... Vybrala jsem si tuto knihu do kategorie ManBooker prize, v naší malé knihovně jsem mezi tituly co tuto cenu vyhráli, téměř neměla na výběr.

17.02.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nijak se neodlišuje od předchozích autorových knih, spíše by jí přispělo zkrácení a nějaká zápletka, záhada u které bych dychtivě čekala na rozuzlení. Tady nic, ve 3/4 knihy jsem si říkala, že už mě vlastně ani nezajímá jak to s postavami dopadne. A nechápu proč popisovat bláznivé sny téměř všech postav? Četla jsem vsechny autorovy knihy a budu zvědavá, jestli dalsi kniha bude v něčem "jina".

23.01.2019 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Jako oddechovka na prazdninove odpoledne se to da, ale ja mam radsi knihy dejove obsahlejsi a hlavní hrdinky mene klackovitě se chovajici. Autorce a editorum nejspis unikla chyba, ze Markete se v noci dovola kamoska na statek, pritom signal ma byt na jinem konkretnim miste.

04.01.2019 2 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Ač jsem se ke knize snažila přistupovat stylem, že bude naprosto odlišná od filmu, dost mě zklamala. Hlavně se mi špatně četla... Naprostá absence čárek ve větách mě donutila číst pomalu a fiktivně si je tam doplňovat. To samé s přímou řečí. Forrestovy eskapady mi přišly úsměvné jen někdy,zato mého manžela tahle knížka bavila hodně. A vůbec se nedivím, že opičáka Sue do filmu nedali, s ním to bylo nejvíc mimo zdravý rozum.

07.12.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Libilo se mi... Knizka je obcas vtipna, obcas dojemna. Tim, ze nahledneme pod poklicku nekolika rodin jejichz deti chodi na zakladni skolu na poloostrově Pirriwee, odhaluji se krivdy a tajemstvi. Pripomnelo mi t Prazdne misto od J.K.Rowling. Knihu doporucuji, na rozdil od jinych az do konce netusite kdo je vrah, ani kdo je obeti.

23.11.2018 5 z 5

Pip a Pipa - Loužička Pip a Pipa - Loužička Axel Scheffler

Velké, krásné obrázky a málo čtení. Ideální pro děti ve věku 1 až 3 roky na téma, které v tomto věku řeší všichni rodiče - loužičky a nočníky.

14.11.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

K Naslouchaci a Fajovi me privedlo vyborne hodnoceni, ktere tyto knihy mely. A musim rict, ze pravem. Nektere pasaze mi tedy pripadaji jak psane jenom pro young adult, ale napriklad jedna scena v Naslouchaci me vydesila natolik, ze jsem se bala zhasnout. :) Tleskam autorce a tesim se na treti dil jak se zapletka rozvine.

08.11.2018 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Prostě romantická oddechovka, plný počet hvězdiček dávám za to, že děj pro mě nebyl až tak předvídatelný a popisy obchodu byly skvělé. Poznamky k cukrovinkam na začátku každé kapitoly mě spíše rusily. Chystam se od autorky precist jeste Pojízdný krámek snů.

26.06.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Tuhle knížku jsem si vybrala, protože jsem chtěla splnit Čtenářskou výzvu a tohle mi s končícím rokem plně vyhovovalo. Bavila jsem se mnohem víc než jsem původně čekala a opravdu to díky mnoha obrázkům bylo přečtené za cca 2h.

29.12.2017 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Tahle knizka mi jako milovníkovi fantasy a sci-fi byla doporučena, když jsem studovala vejšku. Přiznám se, přečetla jsem jen půlku. Asi mi nejspíš vadilo přeskakování děje o desítky let skoro v každé kapitole a hodně nových postav. Teď po 10 letech v rámci Čtenářské výzvy mě Nadace napadla jako první pro kategorii "kniha odehrávající se v budoucnosti", aby to tedy byla opravdová výzva. A nakonec se mi to četlo docela dobře, protože jsem mezitím zvládla sérii o Honor Harrington. Ale od Asimova mám raději detektivky s roboty a detektivem Elijášem Baley, jsou takové čtivější.

21.09.2017 4 z 5