LenkaWal LenkaWal komentáře u knih

Přechod Přechod Justin Cronin

Nádhera. Ta delka mě ze začátku děsila, ale hltala jsem stranku za stránkou. Za mě žádná hluchá místa. Mám druhý díl tak po něm hned jdu. Protože ten konec....
Doporučuju. Snad bude čas přečíst si nekdy znovu.

20.02.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Naprosto skvělé. Nebylo to tak strašidelné jako předchozí kniha, byla to spíš taková pohádka. Ale zhltla jsem to jako malinu. I postavy mi byly sympatické. Doporučuju.

04.02.2020 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Super scifi. Hlavní hrdinka fakt sympatická. Trochu jsem se to ho bála, protože jsem čekala něco jiného, ale zbytečně. Zhltla jsem ji za dva večery. Mám celou sérii, takže budu pokračovat.
P.S. Ale ten další milostný trojúhelník, mě trochu zklamal. Ty nemusim. No uvidíme.

29.09.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

To bylo zase něco. Ze začátku jsem si říkala, že komentáře o strašidelnosti přehání, ale ne. Na konci jsem ji nemohla odložit ani na vteřinu. Zase hlavní hrdinka trochu tupá, ale jinak byla sympatická, tak ji budiž odpuštěno. Většinu zápletky jsem uhodla, takže nejsem beznadějný případ ani já. Detektivky mě vždycky dostanou, ale duchařiny jsou na mě krátké. :-D

22.06.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

No, bomba. Měla jsem jako audio knihu va slovenštině a perfektní. Strašidelná, napínavá, skvělá. Jen nedoporučuju poslouchat, když zrovna vyletujete sami uprostřed lesa. ;-)

16.04.2019 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

To byla bomba. Měla jsem jako audio knihu a pořídím si i další díly. Chvíli jsem tápala v ději a postavách, ale jak to začalo pomalu souviset už mi to problémy nedělalo. Velmi zajímavý svět. Chci víc.

13.04.2019 5 z 5

Otrávené duše Otrávené duše Petr Švec

Za mě bomba. Také ještě jednou děkuji autorovi za knihu. Protože byla skvělá.
Měla jsem dost zmatek v postavách, ale v ději mi to nepřekáželo. Napětí vydrželo od začátku až do konce. Na konci, jsem se dokonce bála. A i když jsem docela strašpytel, tak knížka mě vyděsí málokdy. Tady jsem si musela chvíli nechat na rozdýchání. Postavy se mi líbily a byla jsem spokojená i se zápornými. Podle mého amatérského posudku skvěle napsané. Přeji autorovi spoustu inspirace, a spoustu dalších knih. Skvělá práce.

15.02.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Za mě dobrý. Na začátku trochu slabší, ale pak se mi to líbilo.

31.12.2018 5 z 5

Před soumrakem Před soumrakem Alexander Stainforth (p)

Rachel mi přišla na začátku hrozně nesympatická. Ta změna byla až moc. Ale jinak moc pěkný druhý díl. Na konci jsme zase trochu spadli do slaďáku, ale nevadí. Série bezva a možná si jí ještě jednou přečtu.

09.12.2018 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Moc mě to nebavilo. Spíš taková nevšední detektivka. Vraha jsem tipla správně už na začátku.

25.11.2018 3 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

Jako jo. Na začátku příšerný slaďák, pak se to rozjelo. Nejdřív to bylo za tři, pak za čtyři, ale nakonec dávám pět. Protože uznávám, že celkově to špatné nebylo. Nenáročná jednohubka u které se člověk odreaguje. A hned jdu na druhý díl.

14.11.2018 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Další díl série za mnou. Tentokrát s velkým odstupem, tak jsem se v ději trochu ztrácela. Ale i tak se mi to líbilo.

06.11.2018 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Nevím jestli bych to nazvala thriller, ale napínavé to bylo dost. Některé linky by možná thrillerové byly, ale je to všeho chuť. Některé jsou drama a některé doslova slaďák. Ale všechny byly strašně čtivé. Nešlo se odtrhnout možná si ji ještě přečtu.

P.S. Nemůžu si pomoct, ale nejvíc se mi líbili Alex a Nick. To jejich oťukávaní a nejistota a všechno kolem bylo hrozně roztomilé.

04.09.2018 5 z 5

Poslední dobrý muž Poslední dobrý muž A. J. Kazinski

Dost podhodnocená knížka. Já z ní byla nadšená. Tajemný thriller, kde člověk neví, jestli jestli vysvětlení bude přirozené nebo nadpřirozené. A jestli vůbec bude..
Hlavní postavy mě bavili. Sice mají dost osobních problému, ale ty tam tak nějak zapadly. Ale hlavně, že to nejsou totální trosky, jak teď bývá zvykem.
Druhou knížku jsem si pořídila zároveň s první, takže po ní určitě sahnu. A s největší pravděpodobností si pořídím i třetí díl.

04.09.2018 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

První díl, byl perfektní. Tenhle byl skvělý, i když o něco málo slabší, ale stejně si zaslouží 5 hvězd. Doufám, že i třetí díl si zachová kvalitu. Už teď je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Možný spoiler: Marguerite mi teď přišla trochu protivná s tím porovnáváním všech verzí Paula a obviňováním všech, z toho co udělal jeden. Na druhou stranu, byl to vývoj postavy a nejspíš to tam asi být muselo.

01.09.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Nechtěla jsem to sice srovnávat, ale neubráním se tomu. Oproti Marťanovi docela nudné. I mě chyběl ten humor, co mě na dřívější knížce nadchl. Četla se dobře, ale ke konci už jsem se musela trochu nutit. Marka jsem si fakt oblíbila, ale Jazz mi lezla občas na nervy. Chvílema moc nafrněná. Ale jinak to bylo zajímavé téma i celý příběh. Uvidíme, jaké budou další knížky autora.

26.08.2018 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Tak strašidelná mi tahle knížka nepřišla vůbec. Ale za to napínavá až do konce. Skoro jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinka možná trochu natvrdlá byla, ale ne tak aby mi to vadilo. A i když se občas ráda napila, tak jsem konečně ráda narazila na hlavní hrdinku, co se nenalévala od rána do večera. Těším se na další knížky od této autorky.

24.08.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krásná a smutná knížka o bohužel téměř zapomenuté námořní katastrofě. Napsaná opravdu velmi realisticky. Běhal mi z toho mráz po zádech.

23.08.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Knížka moc pěkná. Začátek opravdu zdlouhavý a možná i zbytečně. Ale konec povedený. Pak už to jelo. Od této autorky jsem měla audioknihu, protože stejně jako minule načetla Simona Postlerová a její hlas já miluju.

Poslední dobou i mě dost vadí kolik hlavních hrdinek je alkoholiček. Jako by to mělo být něco skvělého a úžasně moderního - kdo nechlastá nežije.
A i jako jiným mi tu strašně vadilo slovo blinkat. Když někdo mluví jako dlaždič a pak řekne musela jsem jít blinkat mi zní divně.

08.06.2018 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Tyhle tipy příběhů mám ráda. Izolovaní, a mezi nimi vrah. Nebylo to nijak drastické, což oceňuji. Četlo se to dobře a děj ubíhal rychle, ale mám pocit, že tomu něco chybělo. Nebyla jsem tak napnutá jako u jiných knížek. I když ke konci už to nabralo tempo.

10.04.2018 5 z 5