Otrávené duše

Raskovice. Místo, kde čas ubíhá líným tempem poklidného maloměsta. Místo, kde byste mohli žít. Monika Kloučková dostává příležitost učit na zdejší základní škole a společně s přítelem vyhlíží novou životní kapitolu. Šťastné chvíle však blednou pod tíhou nočních můr a podivných událostí, jejichž střípky se skládají v hrůznou mozaiku. Městečko sužuje démonická bytost prahnoucí po krvi a utrpení. Není zvyklá prohrávat, tentokrát však narazila na důstojnou soupeřku. Dokáže ji zlákat do svých řad? Námluvy mohou začít. Monika stojí před nelehkým úkolem. Aby se vzepřela silám, které ji touží ovládnout, bude muset probudit odvrácenou stranu svojí duše. Silnější, odhodlanější… a temnější. Raskovice. Místo, kde zlo sílí každým dnem. Místo, kde byste mohli zemřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357345/otravene-duse-smF-357345.jpg 3.552
Horory, Literatura česká
Vydáno · Klika

Kniha Otrávené duše

kaffa

možná je to literatura spíš pro náctileté, na mě to působilo jako béčkový horror, ne ani tak námětem (ten je vlastně až moc dobrý!), jako spíš stylem, jak to bylo napsané a některými do nebe křičícími nesrovnalostmi (dva učitelé gembleři, vraždící osoba s několik dní rozbodaným břichem, okamžité vystřízlivění opilé matky atp.) včetně snahy za každou cenu ukázat, jak je celé městečko prolezlé divnou zhoubnou nákazou.... možná, kdyby děsivé skutky jen tak občas nakoukly do příběhu a staly by se tak nečekaným a obávaným hostem, byl by děj napínavější už jen v tom, že by člověk nevěděl, co se stane zase za hrůzu a hlavně kdy a komu, takhle se furt všem dělo něco negativního (horrorům prostě monotonost nesvědčí).... většině knihy taky chyběla akčnost, v podstatě se tam začlo něco pořádně dít až jak hlavní hrdinka podstoupí druhou výpravu do lesa....
i přes tu převládající nudu sem to nakonec dočetla - hvězda za to, že mě ta kniha u sebe udržela i přes to všechno a druhá hvězda navíc za nádhernou obálku, která si mě - očividně - dokázala koupit

Romanka89

Děkuji autorovi za výtisk s věnováním. Horové příběhy mám ráda, takže mi tahle kniha kápla do noty. Napínavý příběh.

Hanyuu-hime

Tohle se mi líbilo opravdu moc. Ze začátku jsem sice měla problém vyznat se mezi některými postavami, ale to brzy přešlo a děj plynul hladce, četl se příjemně a uměl i překvapit. Musím se totiž přiznat, že jsem se docela bála. Ne příběhu, ale ještě než jsem ho rozečetla. Děsila mě představa, že to bude takový hororový vývar na styl King a další velikáni žánru. Ale nebylo to tak, a to mě nesmírně potěšilo.
Tři hvězdy mi přijdou málo, spíš tedy ke čtyřem.

katy238

Velmi zajímavá sonda do české hororové scény a příjemné překvapení. Děj nenásilně ubíhal, postavy se nepletly mě ani vzájemně a celkově ve mě kniha zanechala dobrý dojem.

Andrée

Váhala jsem zda dát 3 nebo 2 hvězdy.
Nakonec jsem se rozhodla dát jen ty hvězdy dvě.

Na můj vkus se v knize vyskytuje až příliš postav, které v nejeden moment působí trochu nepřehledně. Musím ovšem uznat, že kniha je místy i dosti napínavá a zvědavost jak to vlastně dopadne nakonec stejně vyhraje.

Autorovi bych ještě jednou moc chtěla poděkovat za darovaný výtisk a přeji mnoho dalších nápadů, námětů a vůbec inspirací k sepsání dalších knih.

Abych nezapomněla... Vagon byl "ten" Vagon ve Slatině? Faaakt? :)

LucieRossi

Ze začátku mě knížka velice zaujala, rychle jsem se začetla a byla zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet. Bohužel, postupem času začalo moje zaujetí mírně klesat, začala jsem ztrácet v množství postav a konec bych si představovala taky jiný, i když epilog to vylepšil.
Palec nahoru dávám určitě za práci s jazykem, slovní zásobu, to mě bavilo. Doposud jsem sice nečetla mnoho knih od českých autorů, ale v tomto směru se Otrávené duše řadí mezi ty nejlepší.
Celkově na mě kniha působila jako by byla určena spíše pro mladší čtenáře, což samo o sobě jistě není nic špatného, ale můj šálek kávy to úplně není.
Dávám 3/5 a případné další knihy pana autora si určitě ráda přečtu. :-)

vercaambrosova

Tahle knížka mi zaujala už zadní stranou. A stránky ve vnitř mě potvrdily, že námět je velmi zajímavý. Děj byl napsaný nenásilnou formou aspoň pro mě. A hodně se mi líbil nápad na otevřený konec. Jsem s těch lidí, kteří si rádi představují, jak by to mohlo být dál. A také i by mě zajímalo pokračování. Děkuji autorovi za možnost si tuhle knížku přečíst. A určitě se k ní ráda někdy vrátím.

Fantasysvet

Román začína ťažkopádne, rozjazd je pomalý, a to môže odradiť prvých čitateľov. Hneď na začiatku sa hlavne zoznamujete s prostredím a aj dôvodmi, prečo Monika zmenila bydlisko. Vtedy som si povedala, že Raskovice by sa mohli premenovať na Vráskovice – na čele sa vám naozaj objavia vrásky. Namiesto hororu sa dostaví denná depresia. Rodinné nešťastia, drby, pouličné bitky mladých chlapcov, snaha bez výsledku, všedné dni bez zážitkov. Ani jedna postava snáď nezažila aspoň malú radosť v živote. Melanchólia na každom rohu. S väčšinou postáv som sa nevedela stotožniť, Monikin priateľ Tomáš mi sprvu bol dokonca nesympatický... Knihu som tak na dva mesiace odložila, kým som sa nezačítala do nej po druhýkrát.

A na ten druhýkrát som si knihu užila podstatne viac. Úvod bol za mnou a postupne som objavovala mozaiku poskladanú z osudov mnohých. A dočítať celý príbeh už bolo otázkou voľného času. Každá postava, s ktorou strávime aspoň nejaký čas, sa nám poodhalí a ukáže nám vnútro. Psychológia je jeden z hlavných nástrojov, ktoré hýbu príbehom, a strach, či už racionálny alebo nie, je mocný čarodej. Petr Švec výborne dávkuje napätie a prebúdza zvedavosť v čitateľovi. Posledných cca 150 strán je ako rozbehnutý vlak a prečítate ich na posedenie.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

české horory

Autor knihy