LenkaWal LenkaWal komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) Za mě skvělá série i když prví díl byl nejlepší. Ale pobavil mě ten konec. Když nevíme jak dál, prostě všechny vystřelíme do vesmíru a díky čau. :)

16.08.2023 5 z 5

Mimika Mimika Sebastian Fitzek

Opět skvělé. Pomalejší rozjezd, ale jinak opět plné zvratů.

25.06.2023 5 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Dokonalé. Bavila jsem se

06.06.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Ja prostě nemůžu jinak než plný počet. Ano humoru je tu méně než ve druhém díle, který už asi nic nepřekoná, ale tady to ani nešlo vzhledem ke smutnému tématu.
Akce si myslím bylo dost a hlášek taky dostatečně. Ja byla spokojená a vzhledem k tomu, že tohohle dílu jsem se trochu bála, tak velmi spokojená. Rozhodně mám raději knížky od Kristiny než od Kotlety, jsou pro mě stravitelnější, i když né že bych ty jeho neměla ráda. Tahle série mi přirostla k srdci, i včetně postav, takže teď už autorům zbaštím vše, co připraví. Svatba byla výborná. A vtipy na na manželství Moravce a Agy mě bavili celou dobu.
Já jako nenáročný čtenář jsem nadmíru spokojená. A už se těším na další Petragun.
Ps. Nikdy jsem neměla takovou chuť na smažák, jako teď.
A to ho jím jen opravdu výjimečně :)

05.04.2023 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Překvapivě velmi dobré. Jen konec se mi trochu vlekl.

22.03.2023 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Tak tohle nedávám. To je katastrofa. Ano všeho moc škodí a svět je šílený, ale tohle je trochu moc. Radši se budu stýkat s různými Gendery, než s lidmi plnými zášti a nenávisti, jakých je teď na světě mnohem víc. A možná soudím brzo, četla jsem jen začátek a proto nedávám ani hvězdičky, ale z tohohle nenávist dost cítím. Jdu si napravit chuť Gaimanem.

25.11.2022

Bídníci II. Bídníci II. Victor Hugo

Celkově opravdu perfektní. Chápu, že spoustě lidem vadí všechny ty odbočky, než se autor zase vrátí k nějaké postavě a události. Bylo dost úmorné to číst, ale i tak to miluju. Snad bude někdy nálada a čas, dat si to znovu.

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karel May

Překvapivě dobré. Posloucháno jako audiokniha v interpretaci Martina Fingera, takže o to lepší čtení, protože on to opravdu umí. Hrdinů tu bylo tolik, jako v nějaké Marvelovce, ale nakonec proč ne.

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Další super díl. Konečně se začíná zlepšovat dosud strašně otravná Pinky a já jí snad začnu mít ráda. Asi bych byla schopná tuhle sérii, vzhledem k tomu, že poslouchám jako audio sjet bez odpočinku u jiné knížky, ale dochází mi díly, takže budu dávkovat postupně. Ale určitě si ještě občas zopakuju celé. Povedená série.

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Hodně zajímavý svět. Myslela jsem, že se to bude ubírat trochu jiným směrem, ale bavilo mě to. Konec mi stačil, takže do dalšího dílu asi nepůjdu. Ale kdo ví....

27.10.2022 4 z 5

Námesačný Námesačný Sebastian Fitzek

(SPOILER) Navzdory slabšímu hodnocení, mě tahle knížka nezklamala. Bylo to hodně zamotané a dost nepřehledné, co je vlastně skutečnost, ale bavilo mě to. Chvíli mi trvalo se začíst, ale nejpozději v půlce, už jsem se do příběhu ponořila. Nebudu tu prozrazovat konec, ale musím říct, že že všech Fitzekových knížek co jsem četla, byl tady konec nejvíce přitažený za vlasy . Ale to je taky jeden z důvodu, proč ho čtu. Dokáže překvapit. Takže já rozhodně nebyla zklamaná.

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Skvělé. Viděla jsem seriál a konečně jsem se dopracovala ke knížce. Příběh super. Začátek se mi trochu vlekl a dávalo mi to zabrat, ale po první třetině už jelo pěkně. Snad budu mít čas se brzy vrhnout na druhý díl.

26.10.2022 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Za mě super. Ze začátku mi to trvalo, ale pak jsem se chytla a pohltilo mě to. Dominik byl teda celou dobu na pár facek, nemám ráda, když je hlavní postava tak protivná, že ji i já nesnáším. Léto byla skvělá a aspoň trochu to vyvažovala.

21.10.2022 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Tahle série mě fakt baví. Škoda, že je tak málo dílů.

13.10.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

(SPOILER) Tahle knížka je velmi dobrá, ale za mě nejslabší. Je to spíš tak trochu povídkové, coz na škodu není. Více jsme se asi dozvěděli. Zasmála jsem se hodně často, ale pár věcí mi vadilo. Nejdřív historka s labutí. Nevím jestli jsme se tomu meli zasmát, nebo to melo sloužit jako varování nekrmit je na molu, ale bylo mi z toho těžko. A idioti, kteří je krmí plesnivým pečivem se stejně nepoučí. A trochu mě zklamala cesta autem po polňačce, kde neměl co dělat a Češi se nevzdávají, by lidi měli přestat používat, když se cpou, tam kde nemají co dělat. Ničí jiným lidem práci. Neřku ničit pěknou krajinu autem, protože je někdo líný na krok ‍️. Upřímně doufám, že některé věci jsou vymyšlené, v rámci vtipu.
Jinak opravdu super.

24.09.2022 4 z 5

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

S každým dílem lepší a lepší. Sandman je top. Jen nějak nechápu tu přemluvu. Naštěstí jsem se tak těšila na příběh, že jsem si ji nechala na konec. Jak někdo může v předmluvě, prozradit všechno i včetně toho, kdo tam umře?

11.09.2022 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Myslím, že jsem se nedozvěděla nic nového. Jsou to notoricky známé příběhy, ale i tak mě to bavilo.

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Výborné

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Clive Barker

Můj první komiks, když nepočítám před staletími čtyřlístky. Ale bylo to dokonalé. Musím si přečíst i další díly. Nějak jsem poslední dobou na Neila Gaimana pozapomněla a to musím napravit. Jeho knížky fakt miluju.

Pozdravy záhrobí Pozdravy záhrobí Veronika Fiedlerová

Tohle mě opravdu chytlo. Pěkná duchařina.

31.07.2022 5 z 5