Domeček pro panenky

Nové, plně barevné vydání s alternativní obálkou! Druhý díl městské fantasy Neila Gaimana, kde musí Sandman nejen čelit rebelujícím nočním můrám, ale i mladé dámě, která se k vlastní smůle stane "vírem snění". Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější knihou v dnešním mainstreamovém komiksu - a taky tou nejradikálnější. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech a dokonce se mu povede pravý husarský kousek: Smrt v jeho podání je konečně něco, po čem by člověk mohl umřít touhou. Ale i ve svých zcela nezemských momentech je největším a nejvíce znepokojujícím Sandmanovým kladem to, že všechny jeho hrůzy a všechny jeho naděje jsou jen tak hluboké a podvědomé jako samotné lidské srdce. Číst Sandmana je číst víc než číst nový nápaditý komiks: znamená to číst silnou novou literaturu, v níž čerstvě zaznívá ozvěna nadčasových mýtů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353179/sandman-2-domecek-pro-panenky-mrO-353179.jpg 4.8269

Sandman (2.)

The Doll's House (2003)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Kniha Domeček pro panenky

Laféeverte

Příběh dostal oproti prvnímu dílu několik dalších rozměrů, chvílemi je drsný až násilný, chvílemi se dostává k morálním i téměř filozofickým otázkám. Podle mě skutečně pohlcující čtení. Postavy jsou čím dál víc propracované, a to, jak jsem si je původně zařadila, vlastně vůbec nemusí platit. Nemůžu se dočkat až se dostanu k dalšímu dílu.

dalia1769

Vynikající, komplikovaný a spletitý příběh, líbil se mi ještě více než první díl. Těším se na další Sandmanovy příběhy.

Candide
26.12.2018

Nejlepší komiks, jaký jsem kdy v životě četla! Nevím, zda miluji víc Gaimana či Sandmana. Nebo je to totéž?

Jizi
19.10.2018

Mistrovské dílo tak temné, silné a znepokojivé, jako pohled samotného Krále snů. Gaiman brilantně staví příběh, který vás zajme a nenechá vás vydechnout, motivy a témata, jež přináší, jsou jako 100% koncentrát děsivých nočních můr říznutý ironií a cynismem přesně v tom správném poměru. Skvělé postavy, skvělý scénář, skvěle pasující kresba, skvělý český překlad. Intermezzo cestovatele časem je pak třešničkou na dokonalém černočerném dortu. Ano, prosím. Ještě, prosím!

Mercatino
25.05.2018

Sandman je fantastickéj a proto se mohli více zaměřit přímo na NĚJ. Chce to zkrátit a osekat. Občas jsem se ztrácel ve světě fantazie, ale vždy když se objevil Sandman, stálo to za to. On je ta kvalita, chci jeho příběh, nic jiného !!!!

antonin0999
27.04.2018

Tento sen mě bavil více než první. Preludii se nemá cenu zdržovat, šup do domečku.
Méně abstraktně-psychedelický děj a více akcí/přímočarých myšlenek.
Po přečtení jsem se probudil v lepší kondici.
S panenkou.

Heisenberg
27.03.2018

Až jsem snil blahem... Fantazie Neila Gaimana nezná hranic.

Atlantis
13.01.2018

První sešit byl pro mne utrpením. Hlavou mi běželo jenom: "Proboha, další rádoby psycho-fantasy od Gaimana." Ale pak vás Sandman strhne, věci do sebe začnou zapadat a dávat smysl a vy se jen necháte unášet. Zajímavé postavy, zajímavý námět, prostě zajímavý a velice netradiční komiks.

komiksy Sandman

Autoři knihy