Clive Barker

britská, 1952, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře k autorovi (8)

Clive Barker

Přidat komentář
tomas2002
16.04.2015

Ačkoliv za krále a mistra hororu s velkým M považuji na prvním místě Howarda Phillipse Lovecrafta, byla by drzost nezmínit se o tomhle podivínském nápaditém angličanovi. Clive Barker ... když jsem to jméno slyšel prvně, říkal jsem si: "Hm, docela obyčejně zní, jeho práce budou asi také obyčejné..." - díky Bohu, mýlil jsem se. Clive Barker mi učaroval. V žebříčku mých NEJ autorů je hned na druhém místě (hned za HPL) a myslím si, že oprávněně. Surový naturalismus který Clive používá jak v brutálních scénách tak sexuálních scénách často hraničí až s pornem a úmyslným sadismem. Clive se opravdu nedá srovnávat s žádným jiným autorem, jeho styl psaní je tak přirozený a přitom mistrovský až z toho mrazí. A jeho fantazie... kam se hrabe Neil Gaiman... stačilo mi jediné přečtení Abaratu a padala mi pusa z pantu. (Tím také Clive dokázal, že není jen mistrem v žánru Horor ale také fantasy/pohádky. Ačkoliv Abarat chvílemi hraničí s hororem a sám k tomuhle tématu zklouzává.)
Nu, co říci závěrem - Clivovi Barkerovi vděčím za jeho povídky a nápady, neboť mi poskytly útěchu v dobách, které pro mne byly velice těžké. Toto je současný mistr hororu a Stephen King, ač jej mám velmi rád, Clivovi sahá sotva po kotníky.

Faustka
25.03.2015

U Barkera se odpoutávám od reality, ztrácím vlastní identitu. Už to nejsem já. Jeho světy představují vše, co postrádám ve skutečném životě. Když se vracím, nepatrná část jeho fantazií ve mně zůstává. Jsem to pořád já, ale už jiná.

malc8k
08.11.2014

člověk, který mně po letech opět přivedl ke čtení, a který mi ukázal, že literární horor ani zdaleka není mrtvým a léty vyčpělým žánrem.
miluji jeho zvrácené a bizarní světy. clive je tvoří jen a jen pro mně.

betys6914
25.08.2014

Až neuvěřitelné jak popisuje některé scény, jak ve vás dokáže vzbudit strach a nechuť. Dokonalé!

PAVEL z BRNA
16.08.2013

Kam se hrabe S.King za atorem,který do príběhů znovu umístil metafyziku,bez níž člověk ani není schopen prožívat nadpřirozenou hrůzu z démonična. To je ta destruktivita ateismu,který s bohem zlikvidoval démony a schopnost intensivně prožívat hrůzu i děs. Nevíte,zda Clive Barker věří v dábla?

X3ON
02.03.2013

clive,
vím, že nikdy nevystoupíš ze stínu Stephena Kinga a nikdy nebudeš trhat žebříčky oblíbenosti a uz vůbec ne žebříčky prodeje. Avšak napsal jsi Knihy krve, jedny z nejvíce uchylných a zvrácenych podivek, které jsem ja X3ON, kdy četl.

doktorking
10.06.2012

Clive Barker stejně jako pan King patří vubec k tomu nejlepšímu v žanru horroru a fantasy a třeba jeho režiserské umění v podobě HELLRAISERA je naprosto kultovní.A i když mám KINGA radči a co se týče románu je i určitě lepší,Barker ho předčí co se týče ponurosti,sexuálních scén a sadismu které popisuje tak věrohodně až čtenáře mrazí..Určitě bych vyzdvihl jeho povídky z KNIH KRVE 1-6.Z románu u mě bodovali Věčně zatracení,Hellraiser.Vrcholným dílem je pro mě morbidní Coldheart Canyon.Bohužel patřim jen k fanouškum jeho hororové tvorby a jeho fantasy shledávám někdy až podpruměrnou.

Notreal

Mistr novodobého hororu, splatterpunku a gore. S.King si může začít kopat hrob. Navíc nebýt tohoto pána tak bych snad ani nezačal číst :)