Clive Barker

britská, 1952 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

Clive Barker je přední anglický spisovatel žánru horroru a dark fantasy. Známý je rovněž jako filmový scénarista a režisér.

Clive Barker se narodil roku 1952 v Liverpoolu, kde také na místní univerzitě vystudoval literaturu a filozofii. Ve dvaceti jedněch letech se odstěhoval do Londýna a zde založil divadelní společnost The Dog Company, jejíž repertoár se skládal z jeho her, které také sám režíroval a ve kterých i hrál. Tyto hry, například The History of the Devil (Historie ďábla), Frakenstein in Love (Zamilovaný Frankenstein) nebo Colossus (Kolos) o španělském malíři Goyovi, byly později souborně vydány v knize Pandenomium.

Fantastické, erotické a horrorové motivy, které Barker ve svých divadelních hrách využíval, se brzy staly základem jeho prozaické tvorby. Poprvé je využil v prvních třech povídkových Knihách krve (The Book of Blood 1, 2 a 3) z roku 1984, které však neměly ve Velké Británii příliš velký ohlas. Teprve jejich publikování v USA a následně vydání prvního románu Damnation Game (Věčné zatracení) roku 1985 z něj udělalo známého autora.

Z důvodů své permanentní práce ve filmu se Clive Barker přestěhoval Kalifornie, kde žije se svým partnerem fotografem Davidem Armstrongem a jeho dcerou. Kromě psaní je jeho další velkou zálibou malování obrazů, které s úspěchem vystavuje v nejrůznějších galeriích.

Díky svému vynikajícímu vypravěčskému stylu a úžasné představivosti patří ve svém žánru patří mezi nejoriginálnější tvůrce, v jehož knihách dochází k dokonalé směsi hororové hrůzy a erotiky. Stephen King se rozhodně nemýlil, když o něm kdysi prohlásil: "Viděl jsem budoucnost hororu, jmenuje se Clive Barker".

Zdroj životopisu: wikipedia.cz

Populární autoři:

Edgar Wallace

1875 - 1932
Arthur Hailey

1920 - 2004
Charles Dickens

1812 - 1870