dr.horrible dr.horrible komentáře u knih

Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Gavin Edwards

Z jednej polky životopis, z druhej recenzie všetkých Jacksonových filmov. Recenzie na jednu stranu dosť prísne, voči hercovi však značne servilné (zhruba v tom štýle, že ten ktorý film bola síce úplná blbosť na 3/10, ale tých 20 sekúnd, čo sa tam Jackson prechádzal mlčky po chodníku, v tých správne drsňácky vystihol atmosféru :D).
Obálka bomba, priviedla ma ku kúpe. 70%

opitej vlastnou vôňou
nežiada od života nič.

13.04.2024 5 z 5

Iron Man Iron Man Larry Lieber

Y2K nostalgia a úchvatné kresby.

01.04.2024 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Overthinking level grandmaster.
Dokonale vygradované.

27.03.2024 5 z 5

Kronika Pickwickova klubu Kronika Pickwickova klubu Charles Dickens

820 strán je na takmer 200-ročnú cudnú komédiu moc, ale je to Dickens.
Bolo to vtipné, a hlavne Sam s tatkom sú super postavy.

22.03.2024 4 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Fajn bonusový materiál. Najviac sa mi páčila shakespeareovská poviedka.
Tri hviezdy sú možno málo, ale románovo koncipované epizódy Sandmana sú proste o dve triedy vyššie.

20.03.2024 3 z 5

Red a Blue 1 Red a Blue 1 Hidenori Kusaka

Strašne skratkovité, niektoré kapitoly by zniesli rozšíriť aj na päťnásobok.
Láka ma to čítať ďalej, nie pre ten urýchlený príbeh, ale videť ich všetkých. Gotta catch em all. :3

19.03.2024 3 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Nádej.

04.03.2024 5 z 5

Flush Flush Virginia Woolf

Veľmi pekná knižka, len neviem, prečo bol potrebný ten úplný záver.

Wolverine Wolverine Len Wein

Tá miniséria s Mystique je výborná.

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Skvelý a trochu netradičný Barker. Myslím rozsiahlosťou. Ten fantasy námet šlo rozvíjať do jeho tradičných veľkostí, ale i tak je to super. Tak jak to je.

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

“Svý děti miluju všechny stejně.

21.02.2024 4 z 5

Hitler Hitler Šigeru Mizuki

Strhujúca manga. Chýbalo mi tam iba ukončenie niektorých tém, napr. kapitulácie Japonska.

12.02.2024 5 z 5

Okolo sveta 7 - Zážitky profesionálneho cestovateľa 2 Okolo sveta 7 - Zážitky profesionálneho cestovateľa 2 Martin Navrátil

Vlastne to
isté, ako predošlé diely.
Skvelé miesta, kopa inšpirácie, hromada fotografií (tých oproti predošlým častiam ešte pribudlo).
Zaujímavý a rôznorodý výber.
Len by si Martin už mohol od niekoho nechať poradiť ohľadom literárnej časti. Tie banálne životné múdrosti a v každom článku neustále tie isté, opakujúce sa frázy, z toho robia o trošku nižšiu ligu, než na akú to v skutočnosti má.

24.01.2024 4 z 5

Gene Hackman Gene Hackman Ivan Němeček

Hrdina môjho detstva.

23.01.2024 4 z 5

Křídový panáček 1/7 Křídový panáček 1/7 Vojtěch Matocha

Čítanie na 10 minút, ale nažhavilo ma to na knihu.

26.12.2023 4 z 5

Wonder Man Wonder Man Roger Stern

Najprv som nerozumel tomu, prečo to tu má tak nízke hodnotenia. Starý Leeho komiks síce má klasické neduhy (neustále komentovanie vlastnej činnosti a vysvetlovanie), ale tá 70s troj-epizóda je fajn. Lenže potom prišli neskoršie časti a ja neviem, prečo sa práve ich rozhodli zaradiť, nakoľko boli úplne primitívne.

14.12.2023 3 z 5

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Nechcem byť prehnane kritický, preto hodnotím vyššie. Je skvelé takto vedieť písať v tak mladom veku. Autorka sa na nič nehrá, prináša príbeh z prostredia svojich rovesníkov, autenticky z ich pohľadu.
V záverečnej poznámke uvádza, že písala romantický príbeh a tú bulímiu sa do toho rozhodla pridať až neskôr.
550-stranový teen romantický príbeh.
Dosť som počas čítania pociťoval, že by som mal byť o 15 rokov mladší a žena.
Len čakal som, že bulímia bude nosnou témou, ale asi som sa mal lepšie informovať. Napísané to bolo dobre.

13.12.2023 4 z 5

Zatmívačka Zatmívačka Ed Brubaker

Príbehovo nie úplne originálna atmosférická pecka so skvelými postavami (najviac som si obľúbil Dottie).
Možno ešte jedna výčitka: Tých pár hrátok s formou zato nestálo, toto skrátka malo byť celé v čiernobielej. 90%

02.12.2023 4 z 5

Zpěvy Maldororovy – Poesie – Dopisy Zpěvy Maldororovy – Poesie – Dopisy Comte de Lautréamont

Tvl, mne sa nad tým strašne nechcelo rozmýšlať. Williama Blakea mám radšej.
Ale inač super oddychovka.

26.11.2023 4 z 5