Red a Blue 1

Emoce a vzrušení z videohry se nyní vracejí v originálním komiksovém příběhu!
Chlapec Red vyzbrojený odvahou, vynalézavostí a láskou k Pokémonům se vydává na velkou výpravu. Chce se totiž stát tím nejlepším trenérem Pokémonů ze všech!

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450685/big_red-a-blue-1-sAA-450685.jpg 4.454

Pokémon (komiks) 1.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Crew

Pocket Monsters Special #01, 1997

Kniha Red a Blue 1

knizninadsenec

Skvělý příběh. Manga příběh se dobře četl, zabavil a pobavil. Red se zdá být sympatický a hlavně má Pikachu . I ostatní jsou samozřejmě fajn. Získávání Pokémonů, boje a řešení problémů.

Khazara

Pokémon R&B je moje první manga, kterou jsem měla v rukách. Jelikož jsem byla „odkojena“ na seriálu a hrách, a tak jsem vůči komiksové verze měla začnou nedůvěru. Očekávala jsem jen alternativní příběh k seriálu a brzy mě překvapilo, jak moc jsem byla daleko od pravdy. Předně komiks seriál víceméně ignoruje, ať už jde o vlastnosti Pokémonů, či celý pohádkový svět. Zakládá si na informacích, které jsou známy pouze z her. Komiks proto nabízí o dost drsnější pohled – Pokémoni se vážně zraňují, stejně tak trenéři. Sem tam nějaká useknutá končetina či vážnější zranění. Díky tomu však komiks nabízí originální čtení a pohled na pokémoní svět. Příběh je velmi napínavý, i když uznávám, že jakmile se do toho připlete Yellow, začne to být trochu divnější. Každopádně jsem všechny knížky hltavě četla a hned si musela objednávat další a další díl. To už se mi dlouho nestalo. A co je nejhorší, hned máte chuť oprášit staré hry a znovu se vydat do dětských let.

wistar
06.11.2021

Když se budete snažit o téhle manze přemýšlet seriózně tak jste pěkně v prdeli.
Je to stupidní, dětské, jednoduchý děj, ale je to úchvatné a překrásné a oddychové.

Wistar pokémony nezná a tak ho tohle velmi překvapilo.
8/10

Anička2011
06.02.2021

Líbilo se mi to moc. Pikaču je super.

Laurinka1000
03.02.2021

Moc se mi líbí.

instageek_cz
23.01.2021

Recenze mangy Pokémon: Red a Blue 1, aneb jako kdybyste se přenesli do Game Boye!

Těžko říct, jestli je to tím, že mám teď na čtení tak málo času, ale když už se k něčemu dostanu, jsem z toho naprosto nadšený!:)) První díl pokémonní mangy, vydaný už v dávném roce 1997 pod názvem Pocket Monsters Special, přinese veteránům z té éry tunu nostalgie a co říct má i nováčkům.

Autor Hidenori Kusaka hned v úvodu slibuje: „Při psaní scénáře se vždycky snažím zachytit ten úžas a emoce, které zažívám při hraní her.“ A svá slova dodrží. Pokud jste kdysi hráli Pokémony na Game Boyi, půjdete v této manze stejnou cestou, ale mnohem víc do hloubky. Pokémoni tu nejsou jen bojové nástroje, naopak je k nim přistupováno jako k reálným zvířatům, která mají své obavy, nálady. Jsou odvážná, když si to zasloužíte, zranění je bolí a mohou i umřít.

To je asi nejdrsnější změna oproti tomu, jak si vzpomínám na hru i seriál (kde také byly dramatické momenty). Ale vyloženě přeseknutého nebo probodnutého pokémona jsem viděl až nyní a… no, je to pro mě skoro traumatický zážitek!:)) Ale co se dá dělat, funguje to prostě jako v reálném světě.

Hlavní hrdina Red je postava typu Ashe Ketchuma, tzn. trochu blázen, ale se srdcem na pravém místě a obrovským citem pro pokémony. Na začátku má Poliwhirla, který mě nikdy moc nebral, ovšem tady se předvádí ve skvělé formě! Dalšími oporami pro Reda se stanou „klasici“ Bulbasaur a Pikachu. Společně prochází pestrými městy i krajinami, přesně jak si je pamatujeme z her, v každé kapitole dojde k nějakému většímu souboji a celkově je to putování akční i vtipné.

Brock v Pewter City, Misty a vodní Cerulean City, loď St. Anne a na ní Lt. Surge se svým elektrickým komandem, duchové v ponurém Lavender Town, to všechno tady je! Jo a připravte se i na vcelku brutální vsuvku se zombie pokémony!! Zkrátka, jedná se o nabušenou mangu od první do poslední stránky a já se těším na další díl! Díky za tuhle sérii, nakladatelství Crew!

Hodnocení: 9/10

Pro více zajímavostí nejen ze světa mangy, komiksů a pokémonů sledujte na Instagramu profil instageek_cz, díky!:)

Hoshi
08.01.2021

Při čtení této mangy jsem se vrátila do dětství a byl to příjemný návrat. Příběh jsem si užila, ačkoliv český překlad, jak už bylo zmíněno v komentářích, mě zklamal. Každopádně kdo se chce vrátit o pár let zpět či si zavzpomínat, tohle je dobrá příležitost.

Atlantis
03.01.2021

O téhle manze slyšel asi každý fanoušek Pokémonů, protože ve své době se proslavila tím, že uvidíte mrtvolky pokémonů a příšerky očividně přichází k fyzickým újmám (viz Arbok). Jsem proto velice rád, že se manga dostala i k nám. Je asi potřeba si hned zkraje říct, že čtení si na 100 % užijete jen v případě, že jste hráli první hry, protože je zde hromada odkazů a pomrkávání, které si prostě vychutnáte. Překvapivě se mi líbila i "chibi" kresba, která dodávala humor i prázdným scénám.
Proč ne plný počet hvězd? Občas mi vadilo krkolomné tempo, ale hlavně kvůli českému překladu. Jsem člověk, který se podílel na tvorbě databáze překladu jednotlivých pokémonních útoků, a tak dost bolí, že si překladatel Matyáš Anton nedal tu práci a házel to tam, jak jej napadlo. Možná pan Lukáš Škuthan, který je zde uveden jako poradce (!) měl dělat svoji práci lépe. Překladatelských kiksů je zde několik, věty občas nedávají smysl, Bill mluví s moravským přízvukem (i když povedeně, tak proč?) a podobně. Škoda, tohle skalní fandy naštve. Možná si říkáte: "Bože, to je toho." ale je to podobná situace jako v devadesátých letech s Marvelem, kdy byl jednou Iron Man v originále, jinde Železňák, potřetí Železný muž... prostě jednou existuje ucelená terminologie, tak ji používejte.
Red a Blue 1 je parádní manga. V originále s přehledem na pět hvězd. Pokud vás ale Pokémoni baví posledních dvacet let stejně jako mě, tak vás bude české znění štvát.