Red a Blue 1

kniha od:

Red a Blue 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450685/bmid_red-a-blue-1-sAA-450685.jpg 4.4 73

Pokémon (komiks) série

1. díl >

Emoce a vzrušení z videohry se nyní vracejí v originálním komiksovém příběhu! Chlapec Red vyzbrojený odvahou, vynalézavostí a láskou k Pokémonům se vydává na velkou výpravu. Chce se totiž stát tím nejlepším trenérem Pokémonů ze všech!

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Crew
Originální název:

Pocket Monsters Special #01 , 1997


více info...

Komentáře (16)

Komentáře 16 Recenze 2

Kate3003
Kate3003
29.08.2023 4 z 5

Nad hodnocením jsem dlouho váhala, protože jsem si nebyla jistá jestli převládá nadšení z návratu k příběhům, které jsem jako dítě milovala nebo mírné zklamání s toho jak je putování Reda oproti seriálu hrozně zkrácené.
Celkový příběh se velmi podobá tomu, který znáte ze seriálu. Hlavní hrdina Red se chce stát tím nejlepším trenérem Pokémonů ze všech a my v příběhu sledujeme začátek jeho cesty za tímto titulem.
Děj byl svižný, kapitoly krátké, ale občas jsem se trošku ztratila v jednotlivých částech (i když to přisuzuji tomu, že nejsem moc zvyklá mangu číst). Kresba byla velmi povedená.

lassse
lassse
05.05.2023 3 z 5

Moje první Pokémon kniha a dobrý. Dění v oknech někdy celkem chaotické.


niki-chan
niki-chan
13.04.2023 5 z 5

Moc se mi líbil příběh i kresba.

Štěpinambura
Štěpinambura
21.02.2023 3 z 5

Četla jsem synovi. Zajímavé, ale jako neznelec mang a pokémonů jsem se ztrácela.

Fifineek
Fifineek
04.12.2022 4 z 5

„Když někdo přeceňuje svoje síly, většinou špatně skončí.“

Hlavní hrdina Red chce chytnout všechny Pokémony na světě a nic ho od toho neodradí! Společnost mu dělá jeho věrný kamarád Poliwhirl a následně také Bulbasaur s Pikachuem. Na svém dobrodružství se také seznámí s několika dalšími trenéry pokémonů, které mnozí z nás znají z her a seriálu.

Jelikož jsem milovník pokémonů, tak mi tahle manga nesměla chybět. Neměl jsem od toho vůbec žádné očekávání a jsem za to rád. Narovinu se přiznávám, že je tohle první manga, do které jsem se pustil a trvalo mi pár stránek, než jsem pochopil, jak se to vlastně čte.
Tempo bylo rychlé, kapitoly krátké a děj jednoduchý. Od všeho toho fantasy šlo o krásný oddech a vřele doporučuji čtení klasických knih prokládat komiksy či mangou!

Trochu jsem nepochopil, proč se překladatel rozhodl použit u postavy Billa Hanácké nářečí zkombinované s pražským. Buďto to udělejte pořádně nebo vůbec. Příklad - “Betelná mašina, která umí vodfiltrovat cokoliv kamkoliv.”

knizninadsenec
knizninadsenec
08.08.2022 5 z 5

Skvělý příběh. Manga příběh se dobře četl, zabavil a pobavil. Red se zdá být sympatický a hlavně má Pikachu . I ostatní jsou samozřejmě fajn. Získávání Pokémonů, boje a řešení problémů.

Khazara
Khazara
21.06.2022 5 z 5

Pokémon R&B je moje první manga, kterou jsem měla v rukách. Jelikož jsem byla „odkojena“ na seriálu a hrách, a tak jsem vůči komiksové verze měla začnou nedůvěru. Očekávala jsem jen alternativní příběh k seriálu a brzy mě překvapilo, jak moc jsem byla daleko od pravdy. Předně komiks seriál víceméně ignoruje, ať už jde o vlastnosti Pokémonů, či celý pohádkový svět. Zakládá si na informacích, které jsou známy pouze z her. Komiks proto nabízí o dost drsnější pohled – Pokémoni se vážně zraňují, stejně tak trenéři. Sem tam nějaká useknutá končetina či vážnější zranění. Díky tomu však komiks nabízí originální čtení a pohled na pokémoní svět. Příběh je velmi napínavý, i když uznávám, že jakmile se do toho připlete Yellow, začne to být trochu divnější. Každopádně jsem všechny knížky hltavě četla a hned si musela objednávat další a další díl. To už se mi dlouho nestalo. A co je nejhorší, hned máte chuť oprášit staré hry a znovu se vydat do dětských let.

wistar
wistar
06.11.2021 4 z 5

Když se budete snažit o téhle manze přemýšlet seriózně tak jste pěkně v prdeli.
Je to stupidní, dětské, jednoduchý děj, ale je to úchvatné a překrásné a oddychové.

Wistar pokémony nezná a tak ho tohle velmi překvapilo.
8/10

Anička2011
Anička2011
06.02.2021 5 z 5

Líbilo se mi to moc. Pikaču je super.

Laurinka1000
Laurinka1000
03.02.2021 5 z 5

Moc se mi líbí.

instageek_cz
instageek_cz
23.01.2021 5 z 5

Recenze mangy Pokémon: Red a Blue 1, aneb jako kdybyste se přenesli do Game Boye!

Těžko říct, jestli je to tím, že mám teď na čtení tak málo času, ale když už se k něčemu dostanu, jsem z toho naprosto nadšený!:)) První díl pokémonní mangy, vydaný už v dávném roce 1997 pod názvem Pocket Monsters Special, přinese veteránům z té éry tunu nostalgie a co říct má i nováčkům.

Autor Hidenori Kusaka hned v úvodu slibuje: „Při psaní scénáře se vždycky snažím zachytit ten úžas a emoce, které zažívám při hraní her.“ A svá slova dodrží. Pokud jste kdysi hráli Pokémony na Game Boyi, půjdete v této manze stejnou cestou, ale mnohem víc do hloubky. Pokémoni tu nejsou jen bojové nástroje, naopak je k nim přistupováno jako k reálným zvířatům, která mají své obavy, nálady. Jsou odvážná, když si to zasloužíte, zranění je bolí a mohou i umřít.

To je asi nejdrsnější změna oproti tomu, jak si vzpomínám na hru i seriál (kde také byly dramatické momenty). Ale vyloženě přeseknutého nebo probodnutého pokémona jsem viděl až nyní a… no, je to pro mě skoro traumatický zážitek!:)) Ale co se dá dělat, funguje to prostě jako v reálném světě.

Hlavní hrdina Red je postava typu Ashe Ketchuma, tzn. trochu blázen, ale se srdcem na pravém místě a obrovským citem pro pokémony. Na začátku má Poliwhirla, který mě nikdy moc nebral, ovšem tady se předvádí ve skvělé formě! Dalšími oporami pro Reda se stanou „klasici“ Bulbasaur a Pikachu. Společně prochází pestrými městy i krajinami, přesně jak si je pamatujeme z her, v každé kapitole dojde k nějakému většímu souboji a celkově je to putování akční i vtipné.

Brock v Pewter City, Misty a vodní Cerulean City, loď St. Anne a na ní Lt. Surge se svým elektrickým komandem, duchové v ponurém Lavender Town, to všechno tady je! Jo a připravte se i na vcelku brutální vsuvku se zombie pokémony!! Zkrátka, jedná se o nabušenou mangu od první do poslední stránky a já se těším na další díl! Díky za tuhle sérii, nakladatelství Crew!

Hodnocení: 9/10

Pro více zajímavostí nejen ze světa mangy, komiksů a pokémonů sledujte na Instagramu profil instageek_cz, díky!:)

Hoshi
Hoshi
08.01.2021 5 z 5

Při čtení této mangy jsem se vrátila do dětství a byl to příjemný návrat. Příběh jsem si užila, ačkoliv český překlad, jak už bylo zmíněno v komentářích, mě zklamal. Každopádně kdo se chce vrátit o pár let zpět či si zavzpomínat, tohle je dobrá příležitost.

Atlantis
Atlantis
03.01.2021 4 z 5

O téhle manze slyšel asi každý fanoušek Pokémonů, protože ve své době se proslavila tím, že uvidíte mrtvolky pokémonů a příšerky očividně přichází k fyzickým újmám (viz Arbok). Jsem proto velice rád, že se manga dostala i k nám. Je asi potřeba si hned zkraje říct, že čtení si na 100 % užijete jen v případě, že jste hráli první hry, protože je zde hromada odkazů a pomrkávání, které si prostě vychutnáte. Překvapivě se mi líbila i "chibi" kresba, která dodávala humor i prázdným scénám.
Proč ne plný počet hvězd? Občas mi vadilo krkolomné tempo, ale hlavně kvůli českému překladu. Jsem člověk, který se podílel na tvorbě databáze překladu jednotlivých pokémonních útoků, a tak dost bolí, že si překladatel Matyáš Anton nedal tu práci a házel to tam, jak jej napadlo. Možná pan Lukáš Škuthan, který je zde uveden jako poradce (!) měl dělat svoji práci lépe. Překladatelských kiksů je zde několik, věty občas nedávají smysl, Bill mluví s moravským přízvukem (i když povedeně, tak proč?) a podobně. Škoda, tohle skalní fandy naštve. Možná si říkáte: "Bože, to je toho." ale je to podobná situace jako v devadesátých letech s Marvelem, kdy byl jednou Iron Man v originále, jinde Železňák, potřetí Železný muž... prostě jednou existuje ucelená terminologie, tak ji používejte.
Red a Blue 1 je parádní manga. V originále s přehledem na pět hvězd. Pokud vás ale Pokémoni baví posledních dvacet let stejně jako mě, tak vás bude české znění štvát.

Annkag
Annkag
05.11.2020 3 z 5

Počas dlhých dní v terajšej době mi dcérka půjčila Pokémon manga....jo celkem se to dalo i když pre moju věkovú kategorii to už neni.

Knizectvi
Knizectvi
19.10.2020 4 z 5

Co tak můžu napsat k Pokemon manze ????
Manga podle původních videoher Pokemon red a Pokemon blue (v Japonsku green), byla pro mě krásně nostalgickým navraten do dětství. Však kdo z nás nesbíral Pokemon kartičky. Ja jich měl plnou příruční taštičku, a mám k nim jednu ne moc pozitivní vzpomínku. Jednou když sem ve škole udělal nějaký průšvih, mohlo to být tak v páté třídě, přišel do školy můj nevlastní otec a před všemi, uprostřed hodiny, my za trest všechny karty roztrhal. Můžu vám říct, že z toho byla v háji celá třída ???? My sme prostě milovali Pokémony.
Takže tenhle návrat do světa japonských příšerek, pro mě byl skvělý. Sledujeme nové hrdiny, nové začátky a staré známé příšerky. Tahle manga je prostě nutností pro každého kdo kdy miloval Pikachu nebo jakoukoli jinou příšerku ????

fvalek
fvalek
16.09.2020 5 z 5

Jsem moc rád, že se Pokémon manga dostala do Čech, protože jsem ji zatím četl jen anglicky a líbila se mi. Český překlad mě trošku zklamal, protože je v mnoha místech originální, což ale u téměř celosvětově kanonického anime, které tu má překlad už desetiletí, není nejšťastnější řešení. Alespoň pro mě tedy, každý to může brát jinak a neznalý čtenář v tom nebude vidět problém, někomu se jiné názvy mohou více líbit. Jde hlavně o některé názvy útoků, jinak je překlad perfektní.

Co je potřeba před čtením vědět je, že Pokémon manga má pramálo společného se seriálem, ale řídí se herní logikou a mechanismy. Já hry hrál, takže mi to přijde v pohodě, i když to je někdy prostě šíleně nelogické a vůbec to nejde na rozum. Po dějové stránce ale komiks příjemně odsýpá a pořád se v něm něco děje. Čtení mě okamžitě nostalgicky vrátilo do minulého a snad i předminulého desetiletí a dokázalo mi, že Pokémoni prostě nejsou dětská blbost, ale je to srdcová záležitost.

Na kresbě je hodně poznat, že jde o dost starou záležitost, která se k nám dostala po hodně dlouhé době, protože postavičky jsou takové malé baňaté herní kreaturky, na rozdíl třeba od pozdější série Black & White, kde už mají klasické lidské proporce a realističtější "pohyby". No ale právě to je to, co téhle sérii Red & Blue dodává to pravé kouzlo. Jinak manga je prostě manga, nejsem její přívrženec kvůli zmateným černobílým akčním scénám, zachycení dramatické akce apod., ale u Pokémonů dělám výjimku, a i když někdy nevím, co pokémon udělal nebo dělá, tak to prostě beru.

Ve výsledku tedy skvělá nostalgická chvilka s trošku infantilním komiksem, který se ale teprve rozjíždí a určitě nám předvede ještě pořádnou akci a hlubší děj, než že Red je hodný kluk, raketáci zlí a Blue arogantní šmejd! No a co teprve ten flirtík s Misty?! :)

Autorovy další knížky

Hidenori Kusaka
japonská, 1970
2020  88%Red a Blue 1
2020  86%Red a Blue 2
2021  83%Red a Blue 4
2021  83%Red a Blue 3
2021  89%Red a Blue 5

Kniha Red a Blue 1 je v

Právě čtených1x
Přečtených91x
Čtenářské výzvě8x
Doporučených4x
Knihotéce46x
Chystám se číst11x
Chci si koupit5x
dalších seznamech1x