dr.horrible dr.horrible komentáře u knih

Kvílení Kvílení Allen Ginsberg

Kvílenie za 5*, zvyšok poväčšine za 4 hviezdy. Ale dnes už sa nato cítim starý.

17.03.2019 4 z 5

Umlčaní Umlčaní Marek Vagovič

Vlastne značne rozporuplné. Vagovič je bezpochyby skvelý žurnalista a v tých častiach, kde sa venuje politike a investigatíve sa to naozaj číta samo, je to napínavé a nabité informáciami. No keď sa snaží písať o súkromí a hlavne v opisoch ... no ja neviem; Možno keby bol šiestak na základnej škole, pravdepodobne by dostal jedničku. Príliš násilne kvetnaté, bez schopnosti písať kvetnato, pretože každé slovo predsa potrebuje prídavné meno, že?! Vo výsledku to vyzerá tak, že uprostred vety z Kušnírovej súkromia, namiesto aby napísal prosto Martina, musí používať výrazy typu “nádejná archeologička,” ktoré sa do tej ktorej vety ale že absolútne nehodia. Najhorší je hneď úvodný opis vraždy, ktorý bohužiaľ pôsobí až nechcene smiešne. Ale som rád, že tá kniha vznikla. A záverečné parafrázovanie Havla potešilo. All for Jan.
Ps: Vyslovene sa mi hnusí, že sa Vagovič v jednej vete zmieňuje o Kuciakovi a hanbe slovenskej žurnalistiky, akou je Dag Daniš. Možno boli kolegovia, ale každý, kto aspoň minimálne rozumie politike chápe, že Aktuality Daniša zamestnávajú, aby získali čitatateľov aj medzi voličmi Smeru a alternatívy. A je neúctivé, aby ten diletant bol v spomienkovej knihe o výbornom investigatívcovi akým Ján Kuciak bezpochyby bol, nazývaný “ostrielaným komentátorom.”

12.03.2019 3 z 5

Lady Ghoul Lady Ghoul Jason Dark (p)

Dnes už by som to asi nečítal, ale pamätám sa, jak ma to kedysi bavilo, jak som si predstavoval filmovú adaptáciu a ktorá by v nej asi hrala herečka. Chytlavý pulp. A sexi.

28.01.2019 4 z 5

Ariel Ariel Sylvia Plath

“Nepopsaná tabulka a na ní tvoje tvář.”

24.01.2019 5 z 5