Tintin v Kongu

V tomto příběhu se Tintin poprvé představil v barvě. Vydává se do Afriky na cestu plnou dobrodružství a nástrah. Během práce si Tintinův tvůrce Hergé ověřoval tvůrčí postupy, jimiž se mu pak dařilo po dlouhá léta zaujmout čtenáře. Komiksové album je rovněž pověstné pro spory, které se vedly nad jeho obsahem. Některým kritikům se zdálo, že Tintin je příliš krutý vůči zvířatům v Africe a že se chová přezíravě vůči domorodcům. Ať už je tomu jakkoli, tento příběh potěší všechny příznivce Tintina svou úsměvnou naivitou, s jakou se hlavní hrdina vrhá do všech dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87815/tintin-v-kongu-87815.gif 3.648

Tintinova dobrodružství 2.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Tintin au Congo, 1931

Kniha Tintin v Kongu

musketyr

Z dnešního pohledu již sotva vtipné. Zejména vtipy založené na trpění zvířat.

Tomas@S
03.08.2018

Pusobi to tak trochu jako zjeveni v dobe politicke korektnosti a rasove vyvazenosti. Herge namaloval africke domorodce jen podle svych dobovych predstav tak trochu jako opice, zrejme nikdy zadneho predtim nevidel. Vyse postavene domorode damy jsou oblecene jako v Bruselu 30-tych let, v kozichu a s kabelkou. Tintin zastreli slona a ureze mu kly, nosorozce vyhodi dynamitem do povetri, domorodci jsou podle Tintina lini a hloupi a staci je poradne servat. Vytvorit takovy pribeh v dnesni dobe by zpusobilo naproste odsouzeni.

Rilian
25.05.2018

Těžko hodnotit. Samozřejmě Tintin tady jedná jako člověk své doby. Komiks byl vydán v roce 1931, tudíž lov zvířat a povýšenecké chování vůči domorodcům je zde přítomno. Vydání by možná prospěla jedna stránka s vysvětlením kontextu a poměrů v belgickém Kongu. Co se týče příběhu, tak podobně jako v prvním díle je Tintin kombinace Supermana s MacGyvera, ale to je právě na celém příběhu to zábavné. Dvě hvězdičky nedávám, protože bych byl znechucen, spíše asi proto, že mám porovnání s pozdějšími Tintinovými dobrodružstvími.

ondrej.b
06.12.2017

Ano, po prvním dílu V zemi Sovětů, je tohle již barevné a celé takové lépe vykreslené a s lepší úpravou, ale děj příběhu je celkem bezduchý. To, jak "pokosil" ta zvířata, mě zarazilo, ale asi na to nejde nahlížet dnešním pohledem. A hrocha složit tak, že do něj navrtám dírku a vložím dynamit, je teda síla:-).

Mirka.K
09.09.2011

Neobvyklý pohled na Tintina. Jsem zvyklá, že vždy vystupuje jako sympaťák, který všem pomáhá, ale tady byl občas nečekaně zlý. Jednak se choval nadřazeně vůči domorodcům a ke zvířatům byl dost krutý. Jít na nosorožce s dynamitem je pěkně hnusné. Ani příběh za moc nestál, byly to spíš takové epizodky slepené do hromady. Po skvělém Tibetu a Pokladu Rudého Rackhama mě to hodně zklamalo.