Poklad ve Stříbrném jezeře

Koupit

Jeden z nejslavnějších příběhů z Divokého západu, jehož hrdiny jsou mimo jiných Vinnetou, Old Shatterhand, Old Firehand, Hobble Frank, tetička Drollová, farmář Butler s dcerou Ellen, Dlouhý Davy a Tlustý Jemmy, ale také proradný vůdce banditů Cornel a nebezpeční Utahové ... Vychází v nezkráceném vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182015/poklad-ve-stribrnem-jezere-182015.jpg 4.4331
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Toužimský a Moravec

Der Schatz im Silbersee (1893)

Kniha Poklad ve Stříbrném jezeře

maryska09

Mayovky mám moc ráda, ale znám je převážně jako filmy s nepřekonatelným obsazením, hudbou a celkovou náladou. Kniha nemá s filmem mnoho společného, jde o velmi volnou předlohu a tak nejde ani srovnávat. Zklamáním bylo, že hlavní padouch padl spíše okrajově a náhodou a Old Firehand je namachrovaný frajírek.

Motorhead

Pre mňa najlepšia z Mayoviek. Putovala so mnou detstvom, dal som ju aj ako dospelý. V porovnaní s románom film je...ťažko to výstižne...hádam celkom iný, skoro v inom žánri.

minirock

Dnes již klasický román Karla Maye, který každý zná, takže je docela těžké k němu cokoli napsat. Mě se moc líbí popisek z letáčku nakladatelství TaM k vydání Pokladu z roku 1937. Zní takto :
Nuže, všichni jsou opět zde! Nejkrásnější indiánské dobrodružství Poklad ve Stříbrném jezeře opět vychází. Prožijete v něm opět svoje mládí. Osvěžíte svá srdce z nudy a cifer všedního života v jasu dobrodružství Vinnetouových a Old Shatterhanda !
Jsou to dobrodružství věčně mladá, věčně krásná. Touha po šťastnějších dálkách je v nás dnes táž, jak jsme ji kdysi cítili v dětství. A všichni i dnes souhlasíme v obdivu hrdinských činů lidí a zásluh za dobrý čin. A mládež? Kdo Karla Maye zná a četl, dá Poklad ve Stříbrném jezeře čísti též svým dětem. Povede je k statečnosti a mužnému sebevědomí, dá jim poznat tři nejvyšší zákony lidí v divočině : zákon lásky k přírodě, zákon samostatnosti, zákon služby bližnímu. Rozzáří jejich oči. Je to vlastně nejtěžší úkol, jaký může míti kniha - rozzářit oči mladých hochů a starým vrátit jejich mládí ...

Dvorik

Kdo miluje film, bude velmi překvapen velkými rozdíly a obrovským množstvím jiných postav. Hlavně finálem, kde se ukáže proč se originál jmenuje IM (V) jezeře a ne NA jezeře.

moničina
18.09.2018

Nemám rada tento typ literatúry ale táto kniha bola výborná.

RSR
14.08.2018

Čteno ve čtenářské výzvě jako kniha žánru, který běžně nečtu a tomu odpovídá i hodnocení. Špatná rozhodně není, ale není to můj šálek čaje. Příjemné zpestření mé běžné četby, ale stačilo. Ať se bledé tváře ani rudí bratři nezlobí.

pepa4081
16.03.2018

V téhle knížce se sešla celá řádka známých Mayových postav z divokého západu. Příběh je plný zvratů a většinou opět vítězí lest nad puškami. Pro mna jedna z nejlepších Mayovek.
Nanejvýš uspokojivé.

shelma
27.02.2018

Moje první mayovka, dostal jsem v 11 k narozeninám a od té doby přečetl minimálně dvacetkrát. Podle mě nejlepší mayovka, u které se moc povedl i film. Příběhy, kdy poctivost a věrné přátelství vítězí nad touhou po bohatství a podlostí. Musím dát plný počet.

zfilmováno

Karl May