Poklad ve Stříbrném jezeře

kniha od:


Koupit

Jeden z nejslavnějších příběhů z Divokého západu, jehož hrdiny jsou mimo jiných Vinnetou, Old Shatterhand, Old Firehand, Hobble Frank, tetička Drollová, farmář Butler s dcerou Ellen, Dlouhý Davy a Tlustý Jemmy, ale také proradný vůdce banditů Cornel a nebezpeční Utahové ... Vychází v nezkráceném vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182015/big_poklad-ve-stribrnem-jezere-YIT-182015.png 4.5442
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Toužimský & Moravec
Originální název:

Der Schatz im Silbersee, 1893


více info...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Kniha Poklad ve Stříbrném jezeře

RemiBlack
20. července

2022/29
Najdou se podle mě i lepší Mayovky, ale Poklad na Stříbrném jezeře patří přesto mezi ty moc dobré. Mockrát jsem viděla film, a možná i proto jsem na knize našla nějaké mouchy - na plátně je to přece jenom ještě o něco plynulejší a zjednodušené.
Na druhou stranu mě to fakt bavilo. Četlo se to moc dobře, a Karel May má takový stručný styl, a až na výjimky (popisy postav kde je to jasné, popisy přírody) nemá ani slovo navíc. Tady bylo ale hodně dějových linek, možná až zbytečně moc. Ale zase... všechny mě bavily, tak si nemám vlastně na co ztěžovat.
Řekla bych, že Poklad je taková Mayovka, kde si všichni lovci dali sraz. - Je tu naše oblíbené duo, Old Shatterhand a Vinnetou (i když se objevili až v pozdější části), tetka Drollová a Hobble Frank, Old Firehand, lord Castlepool a jeho průvodci Gunstick Uncle a Humply Bill, Davy a Jemmy, k tomu rafteři, indiáni... úplně všichni prostě. :D
Mělo to ale rychlý spád a dobrý příběh, jenom ten konec mohl být trochu rozvláčnější.

Filomena1961
15. července

Oblíbená Mayovka mého dětství. Vzpomínám si, že jsem ji četla jedním dechem a jako bonus v nádherné slovenštině, která se mi moc líbí. Má úžasné obraty, je daleko měkčí než čeština a zdá se mi galantnější. Prostě mám ji ráda. Zkrátka - paráda !!!!!!!!!


vernem1850
16. června

DOKONALÁ KNIHA OD DOKONALÉHO SPISOVATELE.

Apo73
12. června

Jedna z nejlepších Mayovek podle mě. Vinnetou a Poklad na Stříbrném jezeře by stačily, aby May byl klasikem dobrodružné literatury.

Kabuky
11. června

Klasika

Merlin_CZ
19. dubna

Klasika meho mladi. O velikonocich jsem byl v Chorvatsku a navstivil jsem i Stribrne jezero, tak jsem si k tomu precetl i knizku. Pribeh je tam sice trosku jinak nez film, ale porad to ma tu atmosferu co si pamatuju z detstvi ;)

Turlogh
13. března

Starý dobrý Karel May a jeho dva stateční hrdinové Old Shatterhand a Winetou, krásné dobrodružné klasické příběhy mého dětství. Nezapomenutelné zážitky nad romány této dvojice hrdinů. Howgh.

ivoiro
21. ledna

A opět vidím před sebou nádherné prérie. Přede mnou v dálce jsou dva jezdci na černých koních - Winnetou a Old Shatterhand. Domluvil jsem. Howgh!

1