LenkaDv LenkaDv komentáře u knih

Hodně silná kniha, nečetla se lehce.

15.01.2020 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Toto je klasika a právem. Už se těším na další díl. Jen škoda, že se asi nikdy nedočkáme konce....

06.05.2023 5 z 5

1356 1356 Bernard Cornwell

Příjemné pokračování série, které nezklamalo.

19.09.2021 5 z 5

Kacířka Kacířka Bernard Cornwell

Tento autor mě baví, takže netřeba nic víc dodávat :-)

24.08.2021 5 z 5

Smrt králů Smrt králů Bernard Cornwell

Další výborný díl. Už se těším na další. Tato série je opravdu výborná, rozhodně neupadá a pořád baví. Čtu jedním dechem.

09.01.2021 5 z 5

U mě zklamání, asi jsem od této knihy čekala více. Čekala jsem nějaký AHA moment, který mě zasáhne. Ale nestalo se :-( Je tam sice zajimavé myšlenky, ale vlastně nic nového pod sluncem a vypravěčský styl této knihy mi moc nesedl.

23.08.2020 2 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Fajn kniha, která zaujme. Zajímavý příběh. Knihu však vnímám jako průměrnou - neurazí, ale ani nenadchne - taková ta jedna z mnoha.

19.07.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Přiznám se, že po shlédnutí seriálové verze na Netflixu jsem měla větší očekávání. Prnví díl se mi líbil o něco více. Tato kniha je skvělá, ale vadí mi tam, že jsou tam velké posuny v ději, hlavně poslední kapitola - jak k tomu došlo? Je tam velká část děje přeskočená (nechci prozrazovat děj, tak jen náznak). Uvidím v dalších dílech, třeba se tam k tomu autor vrací.

06.07.2020 4 z 5

To To Stephen King

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Děj byl příliš zdlouhavý a vypravěčský styl mě úplně nezaujal. Asi tento autor nebude pro mě to pravé ořechové.

30.04.2020 2 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Pokud se rozhodnu být upřímná, tak tato kniha mě nebavila. Miluji knihy, od kterých se nemohu odtrhnout a toto nebyl ten případ. Určitě to byl silný příběh, ale mě to prostě nechytlo.....

14.10.2022 3 z 5

Svatyně Svatyně Bernard Cornwell

Bernard Cornwell je můj nejoblíbenější autor. Tato kniha byla trochu jiná než na které jsem od něj zvyklý. Nebyl to jeho klasický historický román - byl o zcela vymyšlených kmenech. Na konci v dodatku historická souvislost je, ale přiznám se, že mi při čtení tato souvislost vůbec nedošla. Nicméně mě kniha opět velmi bavila a nemohla jsem se o dní odtrhnout. To prostě Cornwell umí. člověk se ani chvilku nenudí a je vtažen do děj.

07.10.2022 5 z 5

Koruna věčného soumraku Koruna věčného soumraku James Rollins (p)

James Rollins je můj oblíbený autor, takže už jsem věděla, jaký styl očekávat. A kniha moje očekávání nezklamala. Teď malý spoiler - děj se odehrává ve zcela fiktivním světě na rozdíl od jiných knih. Stále jsem očekávala propojení do současnosti jak je to u autora skoro vždy obvyklé, ale nestalo. Jen mě mohlo dojít, že to bude další serie a na konečné rozuzlení příběhu si budu muset počkat.

31.07.2022 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

James Rollins je můj oblíbený autor a jeho další kniha mě nezklamala. Mám ráda jeho styl psaní a toto je jeho další klasika, která mě prostě a jednoduše baví.

15.01.2022 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Kniha se mi líbila. Podobných je spousta, ale tato je psána trochu jinak - nemám ráda takové ty, kde jedna myšlenka je opakována pořád dokola. To u této nebylo.

21.06.2021 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Ačkoli Jamese Rollinse mám moc ráda a přečetla jsem řadu jeho knih, tak u této jsem se nějak "nezačetla" a na své poměry jí četla dlouho. Přijde mi trochu překombinovaná a není to úplně to, na co jsem zvyklá. Asi sérii dočtu, když už jsem si jí zakoupila, ale Rollins umí rozhodně lepší knihy. Nevím jestli na to nemá vliv i to, že tato kniha má dalšího spoluautora.

03.05.2021 3 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Další skvělá kniha.

15.01.2021 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Skvělá kniha. Tato série mě moc baví a určitě stojí za přečtení.

11.11.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Tento díl se mi líbil více než předchozí, ale ty politické části mě opravdu nebavily :-( Zbytečně dlouho popisovaná velká bitva. MYslím, že je příběh už zbytečně natahovaný.

20.10.2020 2 z 5

Králova třetí žena Králova třetí žena Jindřiška Kracíková

Existují knihy, které si přečtete a po měsíci už nevíte o čem byly... Tatot kniha rozhodně není tento případ. Velmi dojemný příběh nutící k zamyšlení.

14.07.2020

Oddechovka, která neurazí.