Prázdný trůn

Vládce Mercie Athelred umírá, aniž po sobě zanechal mužského potomka, a začíná boj o uvolněný trůn. Největší mercijský válečník Uhtred z Bebbanburgu vždy podporoval Athelredovu manželku Athelflaed a také teď se snaží prosadit, aby se vlády nad Mercií ujala ona. Přijmou však mercijští páni a ealdormani jako svého vůdce ženu, třebaže je dcerou krále Alfreda a sestrou současného panovníka Wessexu? A zatímco v Mercii panuje nesvornost znásobená snahou Západosasů přičlenit Mercii ke svému království, objevuje se na severní hranici země nový nepřítel. Sasové zoufale potřebují silného vůdce, ale místo toho bojují mezi sebou o uvolněný trůn a hrozí, že bude zničena jednota Sasů a s ní vše, čeho Sasové ve všech tvrdých bojích se seveřany dosáhli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/242170/prazdny-trun-242170.jpg 4.7114

Uhtred z Bebbanburgu (8.)

The Empty Throne (2014)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Kniha Prázdný trůn

miromi2
06.06.2018

Pútavý príbeh, kniha nesklamala. Len tie mená. Takmer totožné, myslím, že pre našinca dosť veľký problém.

rezzba
03.01.2018

Prostě to furt čtu a žeru jedním dechem.

druzickaster
22.10.2017

Doufejme, že trůn prázdný dlouho nezůstane. Opět jsem se bavil při dobrodružstvích dávných dob, no nic je čas na další díl.

Torgal
28.02.2017

Uhtred starne, trápi ho staré zranenie, ale nepriatelia Alfrédovho sna o jednotnom Anglicku nespia – a to ako vonkajší, tak aj vnútorný. Preto musí zaťať zuby a brániť Aethelfaedin nárok na uvoľnený trón. Udalosti smerujúce k voľbe vládcu Mercie sú teda tradične napínavé a dramatické s parádnym vyvrcholením. Potom už akoby ale náhle nebolo o čom písať a tak sa Uhtred vydáva na „side quest“ do Írska za zázračným liekom na svoje bolesti. Nie že by sa to čítalo zle, len to pôsobí ako nadbytočný prívesok a slepá ulička. V závere ale samozrejme nechýba veľké bojové finále, lebo severania samozrejme tiež nespia. Po množstve kníh v sérii, zakončených podobným spôsobom už ale ani to nemá ako prekvapiť. 7+/10

Atlantis
05.01.2017

Na rozdíl od předcházejícího dílu, kdy se mi zdálo, že dvě klíčové události jsou na sebe naroubovány na sílu, v Prázdném trůnu vše hladce odsýpalo. Výborná kniha, parádní zvraty, škoda lehce useknutého konce. Úvodní kapitola navíc dokazuje, že by svoje vlastní vyprávění utáhl i Uhtredův syn.

Aniday
23.10.2016

tak v tomhle díle mě autor totálně rozsekal! asi pětkrát jsem zůstala civět omráčená tím, kam a jak se děj zprudka stočil... klobouk dolů před panem Cornwellem, je opravdu mistrem slova!

kalache
20.09.2016

...je jasné,že Uhtred by církevní restituce nepodpořil..

lugh
14.03.2016

Opět příjemné čtení. Pan Cornwell udržuje vysokou laťku jako ve většině svých děl. Po Artušovské sérii jsou knihy s Utheredem mými nejoblíbenějšími.

Pelly
30.01.2016

Cornwella už mám přečteného téměř celého. Napsal spoustu pozoruhodných a vynikajících věcí, ale Uhtreda z Bebbanburgu považuji za jeho nejlepší knižní sérii vůbec. Jsem hodně zvědavý i na nedávno natočený televizní seriál.

achilles
11.01.2016

Je těžké komentovat každou knihu Saské kroniky a zároveň se vyvarovat podobného shrnutí. Je to stále nádherný historický příběh nádherného období Británie.

čef
10.12.2015

Dobré počtení jako ostatní díla autora z anglosaské historie. Opět bez omezujících předsudků a dobových přikázání chytře a hrdinsky jednající hrdina, který umí řešit věci ve prospěch svůj a svých blízkých. Ostatní netřeba komentovat - vše již řečeno výstižně v dalších komentářích.

vincek1
22.11.2015

Autor opět nezklamal, ba naopak zdá se mi, že tato kniha byla zatím z celé série nejlepší.
Těším se na další pokračování osudů hlavního hrdiny.

Richie1
11.11.2015

Série pokračuje ve skvělé kvalitě - opět se jedná o velmi čtivé a napínavé dílo. V Mercii dochází k bojům o uprázděný trůn a ze severu tentokrát připlouvají drsní Norové, kteří chtějí urvat kus země pro sebe. Uhtred u těchto událostí nechybí a jako obvykle je také hlavním aktérem všeho dění. Imponuje mi, že ke svým bojovým kvalitám přidává i chytrost či mazanost, díky níž se dokáže dostat i z velmi obtížných situací.
Cornwelův styl vyprávění mi vyhovuje, jeho knihy se čtou s radostí. 90%

Martin1974
06.11.2015

Túto sériu si nemožno neobľúbiť. Hlavný hrdina s drsnou a zároveň citlivou povahou, s drzou priamočiarosťou v jednaní a so zdravou dávkou zmyslu pre humor, ktorý sa pohybuje v historicky reálnom prostredí a zažíva množstvo dobrodružstiev... to je vynikajúci spôsob, ako na chvíľu uniknúť z reality 21. storočia..

macekd
25.10.2015

Opět skvělé pokračování, tato série se mi ze všech líbí nejvíc. Moc se těším na další pokračování, snad se dočkám.

joshaaak
30.08.2015

Uhtred ve své nejlepší formě. Tahle série je čím dál víc návykovější. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu...

Braen26
24.07.2015

Celá série byla skvělá a pokračuje. Cornwellův 9. díl o Uhtredovi (Warriors of the Storm) vyjde v říjnu v Británii. To si teda ještě počkáme :-(.

Herodes
17.07.2015

Série s Uhtredem pokračuje...napínavý děj, spád...stejně jako v předchozích románech.

Angis
26.06.2015

Přečteno takřka jedním dechem. Po té hromadě letos odložených knih byl další posun v osudech Uthreda z Bebbanburgu jako požehnání, jako nebeská mana. Člověk si může přečíst spoustu historických románů, které se mu zalíbí, které mu příjdou dobré, ale je to nic proti tomu, jak píše historické romány Cornwell. V hisotirckých románech je Schumacherem, Haškem, Einsteinem i Caesarem. Převyšuje své současníky jednou a tisíckrát.
Dokonalé. Jediné, čeho lituji je, že na další díl budu čekat dalších x měsíců.

jindrich7442
17.06.2015

Úžasná série knih a výjimkou není ani Prázdný trůn. nemůžu se zbavit dojmu že je to má nejoblíbenější série a každý nový díl čtu prakticky jedním dechem. Během celé knihy Vás doprovází napětí, které Vás po každé kapitole nutí se pustit do další. Jediným utrpením je to dlouhé čekání na další díly. Jak již tady padlo, další obrovské plus za to jak se autor věnuje i dětem Uhtreda. Věřím, že nás v této sérii bude čekat ještě spousta skvělých příběhů. Děkuji!

klokan.1905
26.04.2015

Prázdný trůn...
Jsem rád, že si pan Cornwell našel místečko a začal se věnovat Uhtredovým dětem - Uhtredovi a Stiorre... I tento díl byl skvělý... Domníval jsem se, že to bude poslední díl a že se Uhtred dočká svého vysněného Bebbanburgu, ale mýlil jsem se... ;-)
I když, že se bude pan Cornwell věnovat Uhtredově dceři mimo jiné i takhle jsem nečekal...
... v mé dceři nezůstala špetka slitování. Díval jsem se na ni, když kněze zabíjela, a výraz na její tváři byl tvrdý, odhodlaný a nemilosrdný. První ranou ho sekla do krku a pak do rukou, kterými se chtěl bránit. A potom ho znovu sekala do krku a do hlavy a na její odhalené ňadro a na šaty stříkala krev. Nakonec uchopila jílec Vosího žihadla oběma rukama a ťala čepelí napříč přes Aldwynovo hrdlo. Teprve potom zůstala stát a dívala se, jak se kněz zhroutil do kaluže krve...

nero 13
23.04.2015

Musím říct, že pan Cornwell snad ani neumí napsat špatnou knihu. Ohledně příběhu jsem zvědavý kdy konečně Uhtred získá svůj vytoužený Bebbanburgh.