lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Za mě byl nejlepší druhý díl. Tento a první to mají za čtyřku. V prvním bylo znát, že se s hrdiny teprve seznamovala i autorka a v tomto se toho dělo příliš najednou. A přesto tomuto dílu něco chybělo. I tak je to jedna z těch nejlepších sérií, které jsem četla. Vřele doporučuji a jen upozorňuji, že to není čtení pro slabší povahy, popisy obětí i samotných činů jsou dosti detailní a brutální, i když jsem zažila i horší. Zde je to, dle mého, stále ještě na hranici únosnosti. Také soukromé vztahy, kdy mi v některých knihách doslova vadí tady plynou tak nějak lehčeji a příběh neruší. A hurá, hlavní hrdinové nejsou alkoholici s milionem osobních problém a vůči okolí nesnesitelní. Oba jsou to správňáci s pochopením. těším se na další díl a všem vřele doporučuji celou sérii.

05.12.2020 4 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

A je to tu znovu. Jen tentokrát není zima, ale žhavé léto. Přijde mi, že vlastně žádné počasí není normální. Když zima, tak ukrutná, když léto, tak se taví asfalt. Kdyby to alespoň v té knize bylo nějak důležité... Autor neumí pořádně vtáhnout do děje.

09.11.2020 3 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Nebylo to špatné, ale něco mi vadilo na stylu psaní. Nedokáži přesně říct, co to bylo, ale do knihy se nešlo pořádně začíst. Jako vypravěč mě nedokázal vtáhnout do děje. Každopádně to není čtení pro slabé povahy a kdo holduje klasickým detektivkám v tom zalíbení zřejmě nenalezne. Do dalšího dílu se pustím proto, že sama vím, že postupem času se styl psaní zlepšuje a také mi to potvrzují recenze. Jinak mi přijde, že spisovatelé se snaží brutalitou v knihách trumfovat. Leckdy je to už opravdu za hranou a některé pasáže se nedají zkrátka ani číst...

12.08.2020 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Velice zajímavé téma. Zcela mimo můj žánr a přesto se konalo překvapení. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Pak už to šlo svižně. Kniha je napsaná čtivě a děj je zajímavý. Mohu jen vřele doporučit.

11.08.2020 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Tenhle díl byl dle mého nejlepší ze série, děj až na pár míst ubíhal pěkně, knihy této autorky jsou čtivé všechny, ale tato u mne zatím vede nejvíce.

18.11.2019 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Souhlasím s komentem, že série zatím jede podle bodů, které si autor odškrtává. Nicméně je dle mého názoru stále dobrá a pokračování mě baví. Uvidím, jak se bude vyvíjet nadále.

07.11.2019 4 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Veliké překvapení, kniha se mi velice dobře četla, jen to vyšetřování úplně bez spolupráce a sama mi opravdu přišlo až moc, za to ubírám jednu hvězdu. Ale jinak už se těším na další knihu.

15.02.2019 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Já mám Eriku ráda a detektivní příběhy taktéž, takže kombinace k přečtení. Přečetla jsem zatím všechny díly a i když je některý chvilkami slabší, ani jeden bych nehodnotila špatně, jak jsem psala již v jiné recenzi, je to prostě srdcovka a jen tak dál a houšť, jen se bojím, aby se brzy téma nevyčerpalo, přeci jen vše má jednou i konec...

26.04.2018 5 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Začátek knihy je absolutně bez náboje. Něco tak neromantického a uspávajícího jsem dlouho nečetla. První stránky mi připomínají čtení hvězdiček pod textem. Tak moc nezáživné to je. Patricka si vůbec nedokážu představit, že by byl snad nějaký sexuální symbol a jediná postava, která tam vytváří jakousi atmosféru je Norah. Mei je vykreslená jako lehce retardovaná a hází v podstatě do toho hnoje už jen vidle.
A dál už to je vlastně jen stejně hrozný. Hlava mi stojí nad tím, že to psala stejná autorka, od které jsem četla Stage Dive. V tomhle musí být šotek. Buď to někdo dramaticky zhoršil, nebo vylepšil předchozí. Je možné, že za to může překlad. Ať už je to jakkoliv, tahle kniha je bohužel hodně špatná. Kdybych mohla, doporučím fanouškům autorky se téhle knize obloukem vyhnout. Fakt jsou ostatní její knížky lepší.

26.03.2024 1 z 5

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

Jsem ráda, že jsem si příběh z Leova pohledu nechala až pár let po té, co jsem první díl přečetla. A to stejné doporučuji i ostatním. Krásně jsem si příběh osvěžila a prožila znovu. Rozhodně bych si ho tak neužila, pokud bych ho přečetla hned.

24.03.2024 5 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Tohle bylo doslova utrpení. Nějak nechápu, jak je možné, že tohle napsala ta stejná autorka. Děj se neskutečně táhne. A mně tedy osobně nejvíce zde vadí vyprávění z pohledu šesti osob. To zkrátka v jedné knížce nedávám. Knihu to dělá nepřehlednou a mění se v krátké povídky. Další díl, pokud bude, se mě určitě netýká a nechám si ho s klidnou myslí utéct.

17.03.2024 2 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Nemyslím si, že je to úplně špatná kniha, jen první polovina je doslova celá jedno velké klišé. Tohle už jsem všichni mockrát četli a nebylo to ani úplně nejlépe napsané. Nevím, zda je to překladem, ale oslovení maličká mě úplně bolelo.
Druhá polovina byla o dost lepší. Ohodnotila bych to na tři a půl kdyby to šlo. Nejde, takže dávám tři hvězdy, na čtyři to nestačí.
Odpočinková romantická sladkost, ze které chvilkami bolí zuby, ale nedá to, nedočíst ji. Doporučuji na proložení, nebo zvednutí nálady.

27.02.2024 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Tak jo, máme tu další sladkou romanťárnu, kde hraje hlavní roli bohatý princ Krasoň a chudá nevýrazná děvucha s patinou Popelky.
První co zmíním a naprosto souhlasím s ostatními komentáři, ta oslovení maminka a tatínek mě úplně fyzicky bolela. Do textu se nehodila a naopak mu velmi škodila. Všimla jsem si toho už i u jiných knih, kde byla tato oslovení použita a také v úplném rozporu s kontextem.
Odkloním se od většiny, ale mně osobně se více líbila první polovina knihy. Která měla spád a bavilo mě špičkování. Druhá půlka ztrácela dynamiku a postavy se točily v kruhu, doslova v budném. Myslím si, že v určitém okamžiku mě napadlo, že Ruby už musí být bez sebeúcty. Konec byl lehce předvídatelný. Už v průběhu bylo jasné, kde jsou Jamesovi limity a slabiny.
Pokusím se sérii přečíst, ale upřímně, nejsem už cílová skupina a tady to zkrátka vinou slabého příběhu skřípe.

05.02.2024 3 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Autorku znám a je mi líto, že to musím napsat, ale tohle nebylo úplně dobrý. Děj byl místy tak sladký, že mě bolely zuby. Nevyhovoval mi styl psaní a k postavám jsem si nenašla cestu.

31.01.2024 2 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Krásná kniha s úžasným pojetím mytologie, velmi čtiva, děj měl spád, snad až ke konci, kde kniha pomalu ztrácela na dynamice.
Postavy jsou velmi dobře popsané a uvěřitelné. Vztah Morany a Vesny je bezpochyby sesterský. Zároveň je krásně vykreslené i prostředí, scény z knihy jsem měla doslova před očima. Bohužel mi příběh v některých jeho částech přišel plošší. Určitě šlo přitlačit na vztahy mezi postavami, které nebyly tak propracované, jako postavy samy.
Prolínání různých století mi nevadilo, ději neškodilo. V příběhu jsem se skvěle orientovala. Postavy se mi taktéž nepletly, zde bylo poznat, že autorka si dala s knihou obrovskou práci. Klobouček a těším se na Syna podsvětí, na kterého hned jdu.

07.01.2024 4 z 5

Most duší Most duší Victoria Schwab

Pěkné zakončení. Dovedu si představit, že by to autorka mohla přetavit i do podoby pro starší čtenáře. Pamatuji si, že u podobných příběhů a knížek jsem začínala číst a vtáhly mě do knižního světa. Od autorky jsme četla první díl Archivu a tam mě vůbec nezaujala. Tady mě naopak velmi překvapila.

21.09.2023 5 z 5

Mesto duchov Mesto duchov Victoria Schwab

To bylo milý. A rozhodně doporučuji pro mladé čtenáře od desátého roku. Myslím, že by se jim série mohla líbit. Knihy jsou s většími písmeny, kapitoly krátké a celkově psáno velmi čtivě. Děj ubíhá rychle a celý svět za závojem je popsán uvěřitelně. Takhle nějak by to všechno klidně mohlo být.
V této kategorii to považuji za jednu z nejlepších sérií. Já osobně se k ní nevrátím, ale věřím, že moje děti budou nadšené.

21.09.2023 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Já prostě vůbec nevím, jak mám knihu, potažmo zatím celý příběh králů hodnotit. Váhám mězi jednou a pěti hvězdami. Knížka je kontroverzní jen v tom, že ve mně probouzí protichůdné pocity.Chci křičet a přitom stále čtu.
Medison je něco jako kohoutek na krouhvičce a jediné, co ji napadne při slově pomsta je vlézt na kohokoliv jiného. Příběh se hroutí už třetím dílem a je čím dál víc na vodě. Prostě ho nechápu. Je to nelogický, stejně jako chování všech postav. Deamon tady byl na konci dle mého jediný rozumný... Přitom by stačilo jen tak maličko, trochu víc to promyslet a bylo by to neskutečný. Půlnoční běsnění už je jiný kafe, je vidět, že ho autorka psala později a dozrála.
Jenže i přes všechny tyhle nešvary, chci vědět, jak to všechno dopadne. Asi jsem trochu masochista.

09.08.2023 3 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Oddechovka a na spravení nálady perfektní. Potřebovala jsem zvednout náladu po dočtených propadácích a to se mi splnilo. Pravdou je, že jsem nebyla úplně nejnáročnější čtenář a chytit mě tahle kniha uprostřed skvělýho čtení, asi bych ji hodnotila hůř.
Evidentní je, kde se autorka inspirovala a je vidět, že ani po letech tohle téma není vyčerpané a stále má své čtenáře. Hlavní hrdinka je místy nesnesitelná a za to teda připisuju body, protože, ať už to byl záměr, nebo se to povedlo náhodou, lezla mi neskutečně na nervy. Hlavní hrdina, jak jinak bohatý chlapec s nebezpečně krásnou tváří, rychlými pěstmi a vyrýsovaným tělem, mi byl skutečně sympatičtější, já bych jí taky vyhodila. Jenže i přes očividné nedostatky ta kniha funguje.
Těším se i na film, na který se chystám kouknout. Jen teda s přečtením dalšího dílu počkám, až vyjde i díl třetí. Pokud máte rádi styl hate to love, směle do čtení, bude vás to bavit.

08.08.2023 4 z 5

Rome Rome Jay Crownover

O něco slabší díl, než předchozí, nicméně stále super. Jen osobně doporučuji číst sérii s menším odstupem.

24.04.2023 4 z 5