Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Když jsem se pouštěla do čtení, čekala jsem trochu něco jiného. Myslela jsem, že to bude detektivní román. Zpočátku jsem se nemohla rozhodnout, zda se mi to líbí, nebo ne. Bylo to jiné než jsem čekala, ale zhruba někde kolem 80 stránky se mi to začalo líbit a přiznám se, že mě docela překvapilo rozuzlení celého příběhu. Jediné co jsem uhodla bylo to kde je hlava.

08.01.2019 3 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Jo tak tohle se mi líbilo! Chvílemi ztřeštěné, ale i nebezpečné pátrání po sestře s nádechem fantasy, které skončí úplně jinak, než se domníváte. Jsem zvědavá na další díl.

04.01.2019 5 z 5

Tajný deník Blanky z Valois Tajný deník Blanky z Valois Melita Denková

Miluji českou historii a proto jsem si tuto knihu vybrala. Čekala jsem proto něco jiného, tahle kniha je taková oddychovka, ale historických událostí tam moc není.

31.12.2018 3 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tak tohle by nešlo!!!! C. Clarke není Gorge R.R. Martin, tak proč si z něj bere příklad? Teď ještě budem čekat bůh ví jak dlouho než bude přeloženy a vydaný pokračování.

31.12.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Volné pokračování Lovců stínů a opět mě naplno vytáhlo do příběhu. Tenhle svět mě tak baví a jsem zvědavá jestli se nakonec najde nějaká způsob jak by Emma a Julián mohli být spolu, nebo jestli nakonec bude s Markem.

19.12.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherný příběh o tom, co se skrývá pod povrchem a co je opravdu důležité. Mám kamaráda, který má všechna možná vydání Malého prince ve třech jazycích a vždy má u sebe alespoň jeden výtisk. Dlouho jsem nechápala co na tom příběhu vidí, vždyť je to pohádka pro děti. Už mu rozumím :-)

13.12.2018 4 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Lehký vánoční příběh postavený na kostře Vánoční koledy od Dickense, ale zasažena do současné doby. Dobře se to četlo, děj má spád a je zajímavé sledovat jak se hlavní hrdinka vyvíjí. V poslední třetině se rýsovali dva možné konce a autorka je dokonce pak i oba nastíní, ale kniha má třetí překvapivý konec.

11.12.2018 4 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Velmi příjemně plynoucí detektivka ve stylu jakým byly psány i knihy o Sherlocku Holmsovi.

09.12.2018 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Tak tahle kniha je Jiná. Od samého začátku čekáte na jakoukoliv indicii, která vám pomůže rozluštit záhadu o co vlastně jde. Stejně jako hlavní hrdinka Saša vůbec nechápete co po ní vlastně chtějí. Autoři vás nechávají v úmyslné nevědomosti co to je vlastně za zvláštní obor, na který byla přijata za tak divných okolností. Musím říct, že se to četlo dobře, děj má spád a dokáže zaujmout, ale myslím, že nad touhle knížkou budu ještě nějaký čas přemýšlet jestli jsem to správně pochopila a možná se k ní časem vrátím.

03.12.2018 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Jak jsem psala už u prvního dílu, nejsem čtenářka sci-fi, ale první díl se mi líbil a tak jsem se pustila do další části plná očekávání. Nemůžu říct, že by mě dějově nepřekvapil, ba právě naopak. Nic nebylo podle mého očekávání a konec mě doslova dostal, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to uspěchaný, nepropracovaný ... nevím jak to vyjádřit, ale první díl byl mnohem lepší.

22.11.2018 4 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Miluji spojení napětí a historie, kde si říkáte "Co, když to tak bylo?" Nebo "Co, když to opravdu existuje? " a Berry v tomto ohledu opět nezklamal. Honba za obrovským zlatým pokladem, který byl nashromážděn v období občanské války. Neméně zajímavé jsou i historické události, které kdyby byly dotažena do konce, tak Spojené státy vypadají určitě úplně jinak než jak je známe, tedy pokud by vůbec existovali.

18.11.2018 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Čekala jsem jiný příběh, tohle je spíše vyprávění o životě nesmrtelné čarodejky, ale ani tak nejsem zklamaná. Jen mi tam chybělo trochu více magie.

11.11.2018 4 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Pokud by autor upustil od toho neuvěřitelně květnatého slohu, tak by to byl hezký příběh o způsobu oslav Hallowenu od pravěku až po současnost a ze všech koutů světa. Bohužel jeho způsob popisu míst a situací na mě působilo až příliš rušivě.

06.11.2018 2 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Uzavření celého příběhu bylo sice předvídatelné, ale přesto to byl nádherný příběh. Určitě doporučuji všem, kdo má rád Twilight ságu.

03.11.2018 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Ani druhý díl mě nezklamal. Moc mě bavilo sledovat jak se příběh dál odvíjí i to co o sobě Diany zjistí a jak se s tím vypořádá.

31.10.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nádherný příběh, moc se těším na další díl a už teď jsem přesvědčená, že celá série bude patřit mezi mé oblíbené.

28.10.2018 5 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Taková ta oddychovka, která končí tím ...a všichni žili šťastně až do smrti :-). Je ale pravda, že se našlo pár momentů, které mě dokázali překvapit. Například zjištění, kdo je Fořinou biologickou matkou, nebo kdo jsou její příbuzní, hlavně teta z otcovy strany.

21.10.2018 5 z 5

Akademie vyvolených Akademie vyvolených K. C. Archer

Příběh mě upoutal už na začátku a s každou další kapitolou jsem potřebovala vědět jak to s Teddy a partou Zmetků bude dál. Bylo to jak na houpačce vždy to vypadalo, že teď už se to zklidní a ona bude moci dál rozvíjet své schopnosti a pak se zase událo něco, co ji vrátilo pomalu na startovní čáru. Moc se těším na další díl.

18.10.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Ufff, co napsat? Docela jsem se na knihu těšila, ale jsem zklamaná. Kdybych byla ten typ čtenáře, který knihu odloží, když ho kniha nezaujme, udělala bych to. Jenže já se s tím vždy peru i když mě to nebaví a s první půlku téhle knihy jsem se opravdu prala. Hned na začátku jsem měla problém zapamatovat si všechna ta jména, ale to si za čas sedlo, přesto jsem se musela do čtení nutit a pravidelně jsem u 10 stránky usínala. Druhá polovina knihy už se četla docela dobře, ale stejně knize jako takové chybělo něco, co by mě nutili k tomu abych chtěla vědět jak to bude dál. Do druhého dílu se nepustím.

15.10.2018 2 z 5

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Námět knihy je zajímavý a již před několika lety jsem slyšela, že generace naší hrdinky se nazývá též Indigové děti a ti nás mají převést do další éry. Na knize je ovšem vidět, že jde o prvotinu. Začátek je velmi nesmělý a zdlouhavý a i když má kniha slušný rytmus, tak by některé pasáže by mohly mít větší spád. Doufám, že další díl bude lepší.

29.09.2018 4 z 5