Tajný deník Blanky z Valois

Tajný deník Blanky z Valois https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376069/mid_tajny-denik-blanky-z-valois-Qy7-376069.jpg 3 19 5

Ze čtyř žen Karla IV. je Blanka z Valois považována za tu nejmilovanější. Příběh začíná v lednu 1336, kdy je vznešenému páru teprve devatenáct let. Do Prahy přijíždí druhá žena Karlova otce Jana Lucemburského, a s její družinou také muž přezdívaný Španěl... A právě on velmi ovlivní Blančin osud.

Han-nah
07.07.2019 4 z 5

Mám ráda , kdy při čtení knihy se v příběhu objevují historické události, tak jak byly. Autorka knihy hezky popisuje život, boj o moc, intriky, bohatství .

bagel
27.02.2019 3 z 5

Průměrná kniha, ale přiměla mě najít si už zapomenutá fakta hlavně o Janu Lucemburském.

Lenka_S
31.12.2018 3 z 5

Miluji českou historii a proto jsem si tuto knihu vybrala. Čekala jsem proto něco jiného, tahle kniha je taková oddychovka, ale historických událostí tam moc není.

cori
20.10.2018 3 z 5

Autorka se pokouší přiblížit Blanku z Valois jako milující a oddanou ženu, která bohužel stále čeká na svého manžela, až se vrátí ze státnických cest, a pokouší se sepsat vzpomínky na pěkné společné chvíle. Jedná se o sled epizod s retrospektivami. Příběh začíná v lednu 1336, kdy do Čech přijíždí její sestřenice Beatrice Bourbonská jako česká královna a její nevlastní tchyně, druhá část se odehrává o dvanáct let později, kdy Blanka očekává své třetí dítě a Karel už není markrabě, ale král a císař. Nenáročná četba, založená na historických faktech.

milunka21
12.09.2018 5 z 5

Alpress má skvělé autorky. To byla moje první kniha od Denkové a mám další oblíbenkyni. Příběh je jednoduchý, čtivý a přehledný. Rozhodně doporučuji.