Zápas o osud lidstva

Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132904/big_zapas-o-osud-lidstva-2mC-132904.jpg 3.5106

Mayské proroctví 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Daykeeper´s Grimoire: Prophecy of Days, 2012

Kniha Zápas o osud lidstva

Noname007
01.12.2019

Knihu mi půjčila kamarádka, a proto jsem se brzy pustila do čtení. Myšlenka a příběh byly skvělé...jen ty postavy autorka opravdu vykreslila z mého pohledu špatně, byly příliš vzdálené realitě.

Kacennnka
04.11.2019

Knihu hodnotím takovým průměrem. Sice mě překvapila, ale nemohla jsem překousnout až moc věcí, ať už jde o opici skládající origami nebo výstředního Číňana, který všechno ví, všechno zná a kde nebyl, tam se chystá, po cestu mladých lidí na Velikonoční ostrovy nebo do Chile.

pestas
13.01.2019

Ac uz nejsem ani mlades, tak se mi kniha libila, mela spad, napeti, ale i trocha romantiky. Jen misty mi prislo, ze se opakuji podobne informace

Lenka_S
29.09.2018

Námět knihy je zajímavý a již před několika lety jsem slyšela, že generace naší hrdinky se nazývá též Indigové děti a ti nás mají převést do další éry. Na knize je ovšem vidět, že jde o prvotinu. Začátek je velmi nesmělý a zdlouhavý a i když má kniha slušný rytmus, tak by některé pasáže by mohly mít větší spád. Doufám, že další díl bude lepší.

any333
26.01.2017

Od téhle knihy jsem očekávala něco naprosto jiného, než jak to autorka nakonec sepsala. Ale zalíbil se mi ten námět o Mayském proroctví, tak jsem četla dál.
Jako první mě překvapila styl psaní. Přišlo mi, že je to z většiny zaplněné hlavně rozhovory mezi postavami a posílanými e-maily, nějaký popis činností aby čtenář hledal zvětšovacím sklem.
Dál trochu rozeberu témata konverzace. Mnohdy mi tam ty každodenní přišly trochu zbytečné, ale budiž. A naproti tomu v těch vědeckých jsem se ztrácela, takže bylo potřeba opakovaném pročítání, abych tomu alespoň trochu porozuměla.
A takový třetí bod, za který jsem měla nutkání si něco omlátit o hlavu, se týkal myšlenek Caity o Alexovi. Sice vím, že existují holky, co se hned na první pohled zamilují do kluka, ale plánovat si s ním hned manželství a společnou budoucnost? Přijde mi to padlé na hlavu.
Ale abych nebyla jen hnusná, mělo to i své pozitivní věci. Autorka nám vlastně ukázala vlastní cestu, jak si s pár potřebnými drobnostmi udělat vlastní "sektu". Jenže testovat to nebudu, to po mně nechtějte.
A to nejlepší na konec. Inteligentní opičák Pan Papírek! Vsadila bych se, že zná ještě nějaké tajemství a protože je vlastně konec tohoto dílu docela otevřený, pustím se do Hadí spirály.

Vandiba
01.12.2016

Ačkoliv už nejsem v tom "pubertálním věku" ve správném slova smyslu, tak kniha se mi líbila a musím pochválit autorovu schopnost uvést do děje a nastolit "poutavou" atmosféru.
Pravdou je, že samotné Mayské proroctví mi nikdy nepřirostlo k srdci a neznám přesné detaily, které v knize autor rozebíral, což kvituji jako takové menší mínus pro knihu. Nejen tedy, že mě rozčilovalo, že jsem se nezvládala orientovat v historických událostech a souvislostech, což vedlo k tomu, že některé pasáže jsem byla nucena si přečíst několikrát, abych pochopila o čem se vlastně mluví a abych opět našla nit, jak se říká, ale zároveň mě velice zklamal konec knihy. Čekala jsem nějaké rozluštění celkové záhady, svržení "zlé moci" na základě toho, že se stmelili mladí lidé, ale bohužel nic takového nepřišlo. Konec mi celkově přišel poměrně dost useknutý a vlastně ani nevíte, co se nakonec stalo se strýčkem hlavní hrdinky (zda je to tedy klaďas či záporák). Nechci však být pouze kritická, protože samotná kniha nebyla až tak špatná. Chvílemi byl příběh poměrně poutavý, ale stále jsem měla pocit, že se nemohu vcítit do hlavní hrdinky. Občas mi přišla kapitola naprosto o ničem a říkala jsem si, kde už je ten konec? Jiná kapitola se mi zas líbila, ale to je asi u každé knížky. Nemohu se rozhodnout, zda se mi kniha líbila či nikoli. Přečetla jsem ji sice během 2 dnů, ale celkový dojem z knihy nemám takový jaký bych si od dobré knihy představovala..

marketkon
29.11.2016

Ze začátku mne kniha nebavila a četla jsem ji jen kvůli referátu,ale po několika kapitolách mě ta začlo bavit

RadekO8
06.10.2016

Nevim kolik autorce bylo, kdyz knihu psala, ale pripada mi, jako by ji bylo 12 a psala si denicek... kazdej kluk je nadhernej, vsude vsechno princeznovsky. Neoslovil me ani styl psani. Ano, je to neco jineho nez klasicky detektivky nebo thrillery napriklad od Berryho nebo Rollinse, ale myslim, ze k tematu mayskeho proroctvi nevhodne vybrany styl. Do cteni se musim nutit a nikdy neprectu vic jak kapitolu a to ji docitam stylem, "kde je ten konec sakra!!!".
Mam doma oba dily, ale k druhemu se ani nepriblizim.

Christy Raedeke by mela psat divci romany a podobny kraviny a na takovyhle temata se uplne vykaslat.